Διαφήμιση

Προβλήματα Μπαταρίας

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ναι 8.1.3 φίλε clean install και έκλεινε το είχα κάνει 5 φορτίσεις και παραπάνω ίσως με γρηγορη φόρτιση κ έκλεινε στο 9 με 10 % θα το προσπαθήσω με απλή φόρτιση μπας και φτιάξει που δεν το βλέπω...
    • Ο/H kostasaekara21 έγραψε:

      Ναι 8.1.3 φίλε clean install και έκλεινε το είχα κάνει 5 φορτίσεις και παραπάνω ίσως με γρηγορη φόρτιση κ έκλεινε στο 9 με 10 % θα το προσπαθήσω με απλή φόρτιση μπας και φτιάξει που δεν το βλέπω...
      Σου έχει κλείσει και την ώρα που είναι συνδεμένο σε wifi ή μόνο όταν είσαι με 3G-4G;
      Έχει κλείσει ποτέ με 30-40% ή πάντα κλείνει στο 10%;
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kostasaekara21 έγραψε:

      Με wifi πάντα είμαι φίλε και κλείνει στο 10 %
      Καλημέρα :)

      Εάν κλείνει ΠΑΝΤΑ στο 10% τότε το πρόβλημα σου ίσως να είναι διαφορετικής φύσεως και ευκολότερο να "λυθεί".
      Εμένα έκλεινε και με 40% μερικές φορές. Και με 30%. ΜΟΝΟ όταν το είχα εκτός wifi.
      Επίσης να σου πω, ότι η συσκευή μου μπορεί πλέον να μην κλείνει αλλά από 20%-0% πάει νερό. Με χρήση, σε μισή ώρα τα έχει φτύσει. Το ότι δεν κλείνει λοιπόν δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μπορείς να πας κάπου με 20% (το RN3 pro με 20% έβγαζε ολόκληρη μέρα).
      Όταν το βλέπω λοιπόν κάτω από 20%, απλά το βάζω στην πρίζα. Έτσι κι αλλιώς το συνεχόμενο 10% δεν κάνει καλό στην μπαταρία.

      Να ξεκαθαρίσω : Δεν λέω ότι το να βάζεις το κινητό στην πρίζα σώνει και καλά πριν φτάσεις στο 10% είναι η τέλεια λύση. Απλά λέω ότι στην δική σου περίπτωση έχεις διαπιστώσει ότι το 10% είναι το όριο που κλείνει (και όχι όποτε να'ναι)...οπότε χώστο στην πρίζα όταν πλησιάζεις εκεί (20%) και τελείωσε. Μέχρι να βρεθεί μία λύση...εαν βρεθεί.

      Υ.Γ Κάνε και έναν κόπο να αλλάξεις θέση την SIM που δέχεται κλήσεις...μπάς και...
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Ο/H kostasaekara21 έγραψε:

      Με wifi πάντα είμαι φίλε και κλείνει στο 10 %
      Καλημέρα :)
      Εάν κλείνει ΠΑΝΤΑ στο 10% τότε το πρόβλημα σου ίσως να είναι διαφορετικής φύσεως και ευκολότερο να "λυθεί".
      Εμένα έκλεινε και με 40% μερικές φορές. Και με 30%. ΜΟΝΟ όταν το είχα εκτός wifi.
      Επίσης να σου πω, ότι η συσκευή μου μπορεί πλέον να μην κλείνει αλλά από 20%-0% πάει νερό. Με χρήση, σε μισή ώρα τα έχει φτύσει. Το ότι δεν κλείνει λοιπόν δεν σημαίνει απαραίτητα ότι μπορείς να πας κάπου με 20% (το RN3 pro με 20% έβγαζε ολόκληρη μέρα).
      Όταν το βλέπω λοιπόν κάτω από 20%, απλά το βάζω στην πρίζα. Έτσι κι αλλιώς το συνεχόμενο 10% δεν κάνει καλό στην μπαταρία.

      Να ξεκαθαρίσω : Δεν λέω ότι το να βάζεις το κινητό στην πρίζα σώνει και καλά πριν φτάσεις στο 10% είναι η τέλεια λύση. Απλά λέω ότι στην δική σου περίπτωση έχεις διαπιστώσει ότι το 10% είναι το όριο που κλείνει (και όχι όποτε να'ναι)...οπότε χώστο στην πρίζα όταν πλησιάζεις εκεί (20%) και τελείωσε. Μέχρι να βρεθεί μία λύση...εαν βρεθεί.

      Υ.Γ Κάνε και έναν κόπο να αλλάξεις θέση την SIM που δέχεται κλήσεις...μπάς και...
      Εν τέλη παιδιά έβαλα και εγώ XTRV 8.1.3, πρώτη μέρα, το κινητό δεν έκλεισε απροειδοποίητα αλλά όπως και στον pavlidisc ήμουν με 24% και είπα να το τεστάρω, άνοιξα game και σε 5 λεπτά έφυγε άκλαφτο.
    • Τελικά έκλεισε κ κοντά στο 20 μία δύο φορές κ στην τρίτη ήταν 9% κ δεν έκλεισε πραγματικά ότι να ναι γίνεται φίλε θα το δοκιμάσω να το φορτιζω κοντά στο 20 κάμποσες για να δω μετά που θα κλείσει... Κ αν κλείσει... Θα αλλάξω θέση στην σιμ αν βλέπω ότι δεν φτιάχνει σε ευχαριστώ πάντως φίλε.

      =============== Μαρ 31st 2017, 3:27am ===============
      Τελικά μάγκες έβαλα την παλιά μπαταρία και δεν κλείνει επιτέλους Γτ είχα απελπιστεί ότι δεν θα φτιάξει ποτέ. :thumbsup: :thumbup:
    • Ο/H kostasaekara21 έγραψε:

      Τελικά μάγκες έβαλα την παλιά μπαταρία και δεν κλείνει επιτέλους Γτ είχα απελπιστεί ότι δεν θα φτιάξει ποτέ. :thumbsup: :thumbup:
      Τί μπαταρία είχες βάλει και απο πού της είχες πάρει;
      Για να την βγάλουμε εκτός...;-)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Περιμενω και εγώ μία μπαταρία από Ali. Όταν έρθει θα την αλλάξω και θα σας πω αποτελέσματα.

      =============== Απρ 9th 2017, 9:46pm ===============
      Η μπαταρία έκλεισε σήμερα από αεροδρόμιο και αύριο θα είναι Κ.Δ.Αττικής, οπότε λογικά μέσα στην εβδομάδα θα την έχω στα χέρια μου, αλλά......
      δεν ξέρω αν θα έχω κινητό να την περάσω...
      Τι εννοώ..??
      Σήμερα το πρωί βρισκόμουν εκτός έδρας και ψάχνοντας κάτι στο internet, το τηλέφωνο έκλεισε τελείως, με μπαταρία γύρω στο 85%. Όταν επιχείρησα να το ανοίξω, αναβόσβηνε μόνο το Mi logo αλλά μπορούσε να μπει TWRP. Το απόγευμα που γύρισα σπίτι δεν άλλαξε κάτι και επιχείρησα, έχοντας το τηλ. στο φορτιστή, να ξαναφλασάρω από πάνω την XTRV 6.12.22. Η διαδικασία ξεκίνησε, αλλά δυστυχώς το τηλέφωνο έσβησε τελείως, χωρίς να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Αυτό έγινε δύο φορές και σταμάτησα για να μην το πετάξω από το παράθυρο. Τι γίνεται βρε παιδιά? Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα hardware και όχι μπαταρίας τελικά?
    • @nipapa
      Φυσικά και μπορεί να μην φταίει η μπαταρία.
      Τις περισσότερες φορές μάλιστα που κατηγορούμε την μπαταρία για κάτι....αυτή είναι αθώα!

      Είχες καμία εξέλιξη; Κατάφερες κάτι ή μουλάρωσε;
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Όχι Χρήστο. Και σήμερα το πρωί που ξαναπροσπαθησα, πάλι τα ίδια έκανε :(

      =============== Απρ 13th 2017, 4:47pm ===============
      Update.
      Σήμερα έφτασε η μπαταρία από Κίνα, την άλλαξα και ευτυχώς, το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά :grin:
      Περιμένω τώρα να φορτίσει πλήρως και θα παρακολουθήσω τη συμπεριφορά του τις επόμενες ημέρες και θα σας πω αποτελέσματα.
      Καλή Ανάσταση παιδιά!
    • Δηλαδή η μπαταρία έφτεγε που κλάταρε ε; Τι λες ρε παιδί μου! Απο τις ελάχιστες φορές που φταίει όντως η μπαταρία!
      Εύχομαι να δουλέψει σωστά τωρα. :)

      Καλή ανάσταση και σε σένα.

      from my S7 edge
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Update 1.
      Μετά από 5 μέρες χρήσης, τα πράγματα φαίνονται εντάξει. Η μπαταρία κρατάει μια μέρα με τη χρήση που κάνω και το τηλέφωνο δεν ξαναέκλεισε στο άσχετο, είτε είναι στο 20 είτε στο 80%. Πέρασα και σε Nugat και όλα καλά.