Διαφήμιση

Προβλήματα Μπαταρίας

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @pavlidisc ναι, αρχικά πέρασα με καθαρή εγκατάσταση την XTRV 8.1.3, στην αρχή φάνηκε να στρώνει, αλλά από την επόμενη μέρα νομίζω, τα προβλήματα επανήλθαν...
      Πάντως σήμερα,παρήγγειλα μια καινούργια μπαταρία από Ali, να την αλλάξω και να δω τι θα γίνει.
    • Ο/H nipapa έγραψε:

      @tsavman φαντάζομαι εννοείς την aicp_libra_n-12.1-NIGHTLY-20170309.zip, σωστά? Θα τη δοκιμάσω και αυτή γιατί σήμερα το τηλέφωνο τα έπαιξε τελείως. Δεν μπορούσε να μπουτάρει με τίποτα, με που του έδινα τα pin για τις κάρτες έκανε reboot και αφού έμπαινε μόνο σε TWRP, του ξαναπέρασα από πάνω την XTRV/GTV 6.12.22. Κάτι που παρατήρησα είναι ότι από το μεσημέρι που έβγαλα τις κάρτες sim και τις έβαλα σε άλλες συσκευές, το τηλέφωνο δείχνει να έχει σταθεροποιηθεί (εννοώ δεν ξαναέκλεισε, ούτε σε κατάσταση ηρεμίας, ούτε τρέχοντας κάποιες εφαρμογές)...
      Θα επιχειρήσω κάποια στιγμή να τις ξαναβάλω για να δω τι θα γίνει.

      Ο/H nipapa έγραψε:

      @pavlidisc ναι, αρχικά πέρασα με καθαρή εγκατάσταση την XTRV 8.1.3, στην αρχή φάνηκε να στρώνει, αλλά από την επόμενη μέρα νομίζω, τα προβλήματα επανήλθαν...
      Πάντως σήμερα,παρήγγειλα μια καινούργια μπαταρία από Ali, να την αλλάξω και να δω τι θα γίνει.
      Ναι, αυτή, βέβαια κάθε 2-3 μέρες παίρνει update, οπότε πριν την περάσεις τσεκάρεις ξανά.

      Στην περίπτωσή σου επιβάλλεται καλό wipe όλων των partitions, οπότε προετοιμάσου κατάλληλα με backups κλπ.
    • Θα δοκιμάσω και εγώ την XTRV και θα σας πω.

      Σε περίπτωση που θέλω να αγοράσω και μπαταρία, έχετε κάποιο link για original? Η να μην ασχοληθώ και να πάρω όποια να ναι?

      Μπήκα Aliexpress και έχει και χωρίς το logo ως OEM μάλλον, έχει και κάποιους που την πουλάνε ως original, αλλά στα feedback είδα ότι λένε ότι δεν είναι.
    • Διαφήμιση
    • Καμιά δεν είναι original

      Και εγώ πήρα μία απλά για να δω τι διαφορά θα δώσει

      Αν περιμένεις θα σου πω σε λίγο καιρό
      Προχθές την παρήγγειλα
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Καμιά δεν είναι original

      Και εγώ πήρα μία απλά για να δω τι διαφορά θα δώσει

      Αν περιμένεις θα σου πω σε λίγο καιρό
      Προχθές την παρήγγειλα
      Και εγώ το ίδιο. Σε κανένα μήνα θα ξέρουμε... :lol:
    • Ο/H nipapa έγραψε:

      Και εγώ το ίδιο. Σε κανένα μήνα θα ξέρουμε..
      Οι μόνες που μου φάνηκαν σόι είναι κάποιες που κάνουν 35 ευρώ και λέν πως δεν είναι xiaomi αλλά δεν δίνω τόσα για μια μπαταρία
    • Διαφήμιση
    • Προβλήματα Μπαταρίας

      Άντε παλικάρια. Κάντε εσείς το τεστ για να πάρουμε έτοιμα αποτελέσματα εμείς οι χαραμοφάηδες! :p

      Περιμένω και εγώ εντυπώσεις λοιπόν :)

      from my S7
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Εγω έχω αλλάξει μπαταρία. Οταν την άλλαξα ήμουνα με miui 7. Σταμάτησε να κλείνει νωρίτερα αλλά δεν φόρτιζε πλήρως. Σταματαγε στο 94%. Μολις έβαλα XTRV BETA1 διορθώθηκε και το πρόβλημα της φόρτισης. Τώρα πάει 100%.
    • @lelepepe
      Εσύ τί μπαταρία έβαλες φίλε μου; Είσαι ικανοποιημένος με την απόδοσή της;
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Μια μπαταρία στα 11 ευρώ από ebay αγόρασα και καλά original. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω δε νομίζω να υπάρχουν original. Από απόδοση μου φαίνεται στα ίδια με την προηγούμενη.
    • Διαφήμιση
    • Δεν υπάρχουν original. Δυστυχώς. Εγώ όσο και άν έψαξα δεν βρήκα.
      Το θέμα θυμίζει παλιές εποχές που απέφευγες την αγορά Κινέζικων προϊόντων γιατί δεν μπορούσες να βρείς ανταλακτικά. Εάν χαλούσε...απλά το πετούσες.
      Και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που δεν υπάρχουν προς διάθεση γνήσια ανταλλακτικά. Το θεωρώ σοβαρότατο μειονέκτημα, και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύσει και για τις άλλες συσκευές.

      Και τα παιδιά που ψάχνονται για οθόνες κλπ (όχι μόνο στο Mi4c αλλά και σε άλλα Xiaomi) με imitation παλεύουν. Εδώ ένα καπάκι μπαταρίας γαλάζιο ήθελα να αγοράσω για το Mi4c, γνήσιο, και δεν μπόρεσα να βρώ. Μίλησα μέσω email με όσα κινεζομάγαζα ξέρω...κανένα δεν μπορούσε να με προμηθεύσει με original καπάκι. Ήταν ειλικρινείς τουλάχιστον.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.