Διαφήμιση

Προβλήματα Μπαταρίας

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H nipapa έγραψε:

Update 1.
      Μετά από 5 μέρες χρήσης, τα πράγματα φαίνονται εντάξει. Η μπαταρία κρατάει μια μέρα με τη χρήση που κάνω και το τηλέφωνο δεν ξαναέκλεισε στο άσχετο, είτε είναι στο 20 είτε στο 80%. Πέρασα και σε Nugat και όλα καλά.

Μπορείς να στείλεις λινκ από που το αγόρασες;

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • ομοιοπαθής με την τελευταία ΑΡΩΜΑ. εμένα μου το εμφάνισε στους 14 μήνες. κατεβάζω τώρα 8.1.3 να περάσω. Μήπως υπήρξε και άλλη ROM (μεταγενεστερη) μου έστρωσε το πρόβλημα με την μπαταρία?

=============== Νοε 6th 2017, 10:04am ===============
      έβαλα την 8.1.3 αλλά διαπιστώνω ότι πάλι έχω υψηλή κατανάλωση μπαταρίας εκεί που παλιά δεν είχα. Συγκεκριμένα δεν έχω σβησίματα κτλ αλλά αν κάνω πως παίζω ένα game θα μου φάει ένα 20% σφαίρα. Μου βγάζει και μήνυμα για βελτιστοποίηση της μπαταρίας με ένα γράφημα με κόκκινη γραμμή πτωτική σχεδόν κάθετη. Καμία λύση?
    • καλησπερα
      εχω το mi4c 2 χρονια. η μπαταρια δεν κραταει ουτε 10 ωρες με χαλαρη χρηση. απο που μπορω να αγορασω μια καλη μπαταρια; εστω και απο ελληνικο μαγαζι, μπας και το κρατησω το κινητο...
    • Καλησπέρα σε όλους. υπάρχει περίπτωση μετά από αλλαγή οθόνης να παρατηρήσουμε πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H petran64 έγραψε:

καλησπερα
      εχω το mi4c 2 χρονια. η μπαταρια δεν κραταει ουτε 10 ωρες με χαλαρη χρηση. απο που μπορω να αγορασω μια καλη μπαταρια; εστω και απο ελληνικο μαγαζι, μπας και το κρατησω το κινητο...
      Εγώ αγόραδα και άλλαξα και πάλι τα ίδια

Το μόνο που υποψιάζομαι είναι πως κάτι παθαίνει με τον επεξεργαστή του ή με τους πυρήνες του, γιατί φαίνεται να κουράζεται κάποτε σαν κινητό και να ζεσταίνεται χωρίς λόγο