Διαφήμιση

Προβλήματα Μπαταρίας

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εγώ πήρα γνήσιο λευκό καπάκι από το dragon-tt και μάλιστα το σύγκρινα με γνωστού μου που το έχει σε λευκό και ήταν ολόιδια... Γενικότερα είναι το μόνο κατάστημα που έχει γνήσια προϊόντα... Παλιότερα εκεί είχα πετύχει και γνήσιες μπαταρίες για το mi4c...

      Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    • Εγώ μία μπαταρία που πήρα για το παλιό μου NOTE 3G και καλά γνήσια κρατούσε σε απόδοση λιγότερο από την δικιά του που ήταν 2 χρονών. Από κινέζικα γενικά δεν ξέρω αν η oneplus έχει γνήσια ανταλλακτικά την θεωρώ ποιο σοβαρή εταιρεία με καλό Support.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H djtutis έγραψε:

      Εγώ πήρα γνήσιο λευκό καπάκι από το dragon-tt και μάλιστα το σύγκρινα με γνωστού μου που το έχει σε λευκό και ήταν ολόιδια... Γενικότερα είναι το μόνο κατάστημα που έχει γνήσια προϊόντα... Παλιότερα εκεί είχα πετύχει και γνήσιες μπαταρίες για το mi4c...

      Sent from my Mi-4c using Tapatalk

      Αυτό το έχω ξαναακούσει για το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν έχω πάρει ποτέ κάτι από εκεί, αλλά έχω διαβάσει και σε άλλα site ότι έχει ΚΑΙ γνήσια ανταλλακτικά.

      Θα κάνω και εκεί μια ερώτηση να δω μήπως έχει ή μήπως μπορεί να βρει γνήσια μπαταρία.

      from my S7
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Δεν υπάρχουν original. Δυστυχώς. Εγώ όσο και άν έψαξα δεν βρήκα.
      Το θέμα θυμίζει παλιές εποχές που απέφευγες την αγορά Κινέζικων προϊόντων γιατί δεν μπορούσες να βρείς ανταλακτικά. Εάν χαλούσε...απλά το πετούσες.
      Και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που δεν υπάρχουν προς διάθεση γνήσια ανταλλακτικά. Το θεωρώ σοβαρότατο μειονέκτημα, και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύσει και για τις άλλες συσκευές.

      Και τα παιδιά που ψάχνονται για οθόνες κλπ (όχι μόνο στο Mi4c αλλά και σε άλλα Xiaomi) με imitation παλεύουν. Εδώ ένα καπάκι μπαταρίας γαλάζιο ήθελα να αγοράσω για το Mi4c, γνήσιο, και δεν μπόρεσα να βρώ. Μίλησα μέσω email με όσα κινεζομάγαζα ξέρω...κανένα δεν μπορούσε να με προμηθεύσει με original καπάκι. Ήταν ειλικρινείς τουλάχιστον.
      2 φορές που μου έσπασε οθόνη, παρήγγειλα απο εδώ: vopmart.com /pa1013245.html

      Και τις 2 φορές η οθόνη σίγουρα δεν ήταν η original, συν ότι οι οθόνες ήταν διαφορετικές μεταξύ των 2 αυτών φορών.

      Κάτω που έχει τα 3 buttons καμία οθόνη δεν είχε αυτό το μαύρο καλλυματάκι που απεικονίζεται στην εικόνα, με αποτέλεσμα, να υπάρχει leak από το backing light της οθόνης, όπου καθώς περνάει μέσα από την ταινία κάτω, χρωματίζει το φως στα 3 soft buttons πρασινο-μπλε. Το οποίο είναι πάρα πολύ αχνό (σαν να μην φωτίζονται καν), γιατί απλά δεν έχει αυτό το λευκό φιλμ που στην ουσία διαχέει το φως από τα 2 led που βρίσκονται παράκεντρα και είναι μόνο ο φωτισμός των πλήκτρων. Οπότε απλά τον απενεργοποίησα.

      Συν ότι κάποιες φορές έχω ghost touches, ειδικά με την πρώτη. Τώρα η δεύτερη είναι σε καλύτερη μοίρα με τα ghost touches, αλλά έχω εντύπωση ότι μπορεί να είναι και software γιατί άμα κλειδώσω το τηλ και το ξεκλειδώσω δεν συμβαίνει για κάποια ώρα. (τόινγκ)

      Πρέπει γενικά να βάλω asap την XTRV γιατί σήμερα μου έκλεισε με 45+% μπαταρία....

      Κανονικά θέλει dispute στο vopmart.. Δεν ξέρω αν θα το κάνω όμως γιατί την έβαλα την οθόνη τώρα.

      NasDriver: Non affiliate link removed. FORUM RULES
    • Μάγκες έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία, πήρα νέα κ πάλι τα ίδια μου κάνε δηλαδή έλεος δεν πάει άλλο ούτε να το πουλήσουμε δεν γίνεται... Έβαλα την 8.1.3 stable κ κλείνει στο 7% ή κ 20% κοντά επίσης και με τελευταία develeoper μία από τα ίδια τι άλλο υπάρχει μπας και φτιάξει αυτό το σπαστικό πρόβλημα; :( :?: || :wacko:
    • Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι πρόβλημα της μπαταρίας, αλλιώς δεν θα το έκανε με καινούρια (έστω μη OEM) μπαταρία.
      Επίσης, η μη εμφάνιση του προβλήματος σε άλλες rom εκτός από MiUI συμβάλει σε αυτή την άποψή μου.

      Είμαι με AICP από την τρίτη ημέρα που πήρα το κινητό και δεν το έχει εμφανίσει ποτέ αυτό το πρόβλημα.
    • Πάντως ούτε με τις 2 τελευταίες xtrv stable αλλά και όλες τις τελευταίες dev είτε lollipop είτε nougat δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα ούτε στην δική μου συσκευή ούτε της κοπέλας μου... Οπότε δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση της xtrv...

      Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Παλικαροι σας παρακολουθώ τόσο καιρό να λέτε τις περιπέτειες σας , και σας νιώθω βαθύτατα ! Ξέμπλεξα με αυτό το κινητό (δυστυχώς) και σωθηκα ! Γενικώς το συμπέρασμα μου είναι ότι δεν είναι θέμα ποιότητας της μπαταρίας αλλά λογισμικού , προσπαθήστε να βρείτε μία ρομ γενικώς στο να μην κλείνει απλά και μείνετε εκεί !
    • Εγώ πάντως παιδιά απο τότε που έβαλα XTVR 8.1.3 δεν έχω πρόβλημα. Και θυμίζω οτι η συσκευή έκλεινε ΚΑΘΕ φορά. Όχι μία στις τόσες...αλλά ΚΑΘΕ φορα που έπεφτε κάτω απο 30-40%.
      Με το που έκανα αναβάθμιση στην 8.1.3 τελείωσε το πρόβλημα. Δεν ξαναεμφανίστηκε.

      Και φυσικά ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να ξανα-αλλάξω rom εκτός εάν βγεί σταθερή και δοκιμασμένη 100% 7άρα. Δεν βρίσκω τον λόγο εξάλλου γιατί η συσκευή δουλεύει σαν πεταλουδίτσα :)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Έβαλα aicp 7.1.1 και πάλι κλείνει ε νταξει με έχει απελπισει τελείως η μλκια ούτε να το πουλήσω δεν μπορώ πφφφφφφ τι να φταίει ρε γαμωτο; μήπως από την ταχεία φόρτιση γίνεται αυτό; γτ σε μένα δημιουργήθηκε στο χρόνο πάνω το πρόβλημα όπως στους πιο πολλούς δηλαδή...!!!
    • Διαφήμιση
    • Και είπες ότι έχεις δοκιμάσει και 8.1.3 με καθαρή εγκατάσταση;

      Το δικό μου όταν έκλεινε... είτε ταχεία είτε αργ-ει-α το ίδιο ήταν. Δοκίμασε ομως να το φορτίσεις και 5-10 συνεχόμενες φορές με απλό φορτιστή...μπας και...

      Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.