Διαφήμιση

Προβλήματα Μπαταρίας

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Έφτιαξε λέμεεεεεεε.... :D
      Εγώ το έχω πάνω απο ένα μήνα έτσι και δεν έχει κάνει κιχ...πριν είχα 10/10 κλείσιμο και μάλιστα έτυχε να κλείσει και με μπαταρία στο 40%!!
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Αλλαξτε ολοι οσοι ειχατε θεματα την ρομ σας και θα σωθειτε και εσεις και το κινητο απο το σπασιμο στον τοιχο....... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    • Ο/H kostasab έγραψε:

      Αλλαξτε ολοι οσοι ειχατε θεματα την ρομ σας και θα σωθειτε και εσεις και το κινητο απο το σπασιμο στον τοιχο....... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
      Έστρωσε και το δικό σου μάλλον ε; 8)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Μετά από 15μέρες+ με την 8.1.3 XTVR, και αφού την ψόφησα αρκετές φορές την μπαταρία της συσκευής (λήψη video, φωτογραφίες, παιχνίδια, κλήσεις, μηνύματα...με μπαταρία από 30%-5%) μπορώ να πώ με σιγουριά οτι πλέον ΔΕΝ κλείνει μόνη της! :thumbsup:
      ΦΤΟΥ...ΦΤΟΥ...ΦΤΟΥ!

      Άντε γιατί είχα φάει χοντρή απογοήτευση.
      Εξαιρετικά νεα! Έδωσες ελπίδα-αισιοδοξία σε αρκετούς από μας, ομοιοπαθούντες. Λέω να δοκιμάσω να περάσω κι εγώ την 8.1.3 XTVR. Υπάρχει κάποιος οδηγός, μιας και δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος; (φοράω την παλιά 6.5.12 gtv)
    • Ο/H Geo Z έγραψε:

      Εξαιρετικά νεα! Έδωσες ελπίδα-αισιοδοξία σε αρκετούς από μας, ομοιοπαθούντες. Λέω να δοκιμάσω να περάσω κι εγώ την 8.1.3 XTVR. Υπάρχει κάποιος οδηγός, μιας και δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος; (φοράω την παλιά 6.5.12 gtv)
      Τί είναι η 6.5.12 GTV; Stable ή Dev;

      Όπως και να έχει θα σου πρότεινα να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

      Βάζεις την νέα rom στον χώρο αποθήκευσης, μπαίνεις TWRP, κάνεις WIpe τα cache, davlik και data, reboot το recovery και install την νέα rom.
      Αφού την περάσεις, άμα θές, κάνεις και wipe το Ιnternal Storage για να καθαρίσεις και τον χώρο αποθήκευσής σου (δεν μπορείς να το κάνεις από πριν γιατί είναι η νέα rom μέσα. Εκτός εάν έχεις USB OTG οπότε βάζεις εκεί την rom και έχεις ελεύθερο και το Internal Storage για καθάρισμα εξ αρχής).
      Και στήνεις από την αρχή.

      Τα λέω καλά @mixaliscy ;
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Ο/H Geo Z έγραψε:

      Εξαιρετικά νεα! Έδωσες ελπίδα-αισιοδοξία σε αρκετούς από μας, ομοιοπαθούντες. Λέω να δοκιμάσω να περάσω κι εγώ την 8.1.3 XTVR. Υπάρχει κάποιος οδηγός, μιας και δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος; (φοράω την παλιά 6.5.12 gtv)
      Τί είναι η 6.5.12 GTV; Stable ή Dev;
      Όπως και να έχει θα σου πρότεινα να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

      Βάζεις την νέα rom στον χώρο αποθήκευσης, μπαίνεις TWRP, κάνεις WIpe τα cache, davlik και data, reboot το recovery και install την νέα rom.
      Αφού την περάσεις, άμα θές, κάνεις και wipe το Ιnternal Storage για να καθαρίσεις και τον χώρο αποθήκευσής σου (δεν μπορείς να το κάνεις από πριν γιατί είναι η νέα rom μέσα. Εκτός εάν έχεις USB OTG οπότε βάζεις εκεί την rom και έχεις ελεύθερο και το Internal Storage για καθάρισμα εξ αρχής).
      Και στήνεις από την αρχή.

      Τα λέω καλά @mixaliscy ;
      Ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Θα το κάνω σύντομα, ωραία. Είσαι χωρίς πρόβλημα από τότε που την έβαλες, ε;
    • Ο/H Geo Z έγραψε:

      Ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Θα το κάνω σύντομα, ωραία. Είσαι χωρίς πρόβλημα από τότε που την έβαλες, ε;
      Κιχ!!!
      Ενώ είχα σοβαρότατο πρόβλημα. Δεν είναι ότι έκλεινε μία στις τόσες...έκλεινε ΠΑΝΤΑ όταν ήμουν κοντά στο 30% αλλά (όπως είπα και σε παλαιότερα ποστ) μόνο όταν ήμουν εκτός wifi. Σε wifi δούλευε σωστά. Σε 3G-4G έκλεινε.
      Με την V8.1.3 δεν έχει ξανακλείσει...και πίστεψέ με...το έχω ψοφήσει πολλές φορές για να το τεστάρω... :evil:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ναι από stable θα πάει σε developer

      Καλά τα είπες :thumbsup:
    • Τώρα φοράω την dev 6.5.12. Ισχύουν αυτά: "Βάζεις την νέα rom στον χώρο αποθήκευσης, μπαίνεις TWRP, κάνεις WIpe τα cache, davlik και data, reboot το recovery και install την νέα rom"
      Ευχαριστώ για τη βοήθεια
    • Ο/H Geo Z έγραψε:

      Τώρα φοράω την dev 6.5.12. Ισχύουν αυτά: "Βάζεις την νέα rom στον χώρο αποθήκευσης, μπαίνεις TWRP, κάνεις WIpe τα cache, davlik και data, reboot το recovery και install την νέα rom"
      Ευχαριστώ για τη βοήθεια
      Ναι. Βάρα στο ψαχνό... :thumbsup:

      Μπαταρία στο φούλ ε! Μήν πάθουμε κάνα πατατράκ ;)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα, έχω και εγώ το πρόβλημα με την μπαταρία.
      Διαβάζω οτι πρέπει να βάλω την 8.1.3 XTVR
      τώρα έχω GTV 7.1 STABLE 7.1.4.0(LXKCNCK) που είχα βάλει οταν πρωτοπήρα το κινητό.
      Υπάρχει κάποιος οδηγός για την αναβάθμιση?
      οι εφαρμογές και οι επαφές θα σβηστούν ή θα παραμείνουν?
      ευχαριστώ πολύ!