Διαφήμιση

Πρόβλημα με mi account σε Xiaomi Mi ΜΙΧ [SOLVED]

    • Mi-Mix

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με mi account σε Xiaomi Mi ΜΙΧ [SOLVED]

      να παιζει ρολο το twrp????? official site: twrp.me ,, Xiaomi Mi MIX

      =============== Ιαν 17th 2017, 9:46pm ===============

      Ο/H lallasgr έγραψε:

      Ο/H sakis112 έγραψε:

      Display Spoiler
      Πριν 8 μηνες ξεκλειδωσα το mi max,. Τωρα προσπαθω το ιδιο με το mi mix, αλλα κολλαει. Επειδη η ωρα εχει περασει θα το ψαξω αυριο. Φωτο: εκανα clear cache, στην εφαρμογη mi account. clear data, δεν νομιζω οτι μπορει να γινει.

      Σάκη εδώ είσαι -> Γενικός οδηγός αίτησης επαναενεργοποίησης της άδειας ξεκλειδώματος του Bootloader
      Στο mix, εχω official rom dev. Εβαλα και την nano Sim του mi max, ΚΑΙ ΤΟ mix sto mi account εχει διαφορετικο αριθμο ID, δεν ειναι ο αριθμος που εχω στο ΜΑΧ. Μηπως ξερει καποιος, γιατι εδειξε αλλον αριθμο ID? Απο το store tis Xiaomi , κατεβασα play store, και παιδευτηκα με τα κινεζικα, δεν εγινε απολυτα σωστα κλπ.


      =============== Ιαν 17th 2017, 6:43pm ===============
      Μια ερωτηση: οταν αλλαζω αριθμο, αλλαζει και το mi account ID???? Αν το ξερει καποιος!!
      και εβγαλα την καρτα από τι mi max, παλι το mi mix εχει αλλον αριθμο ID. Εκανα και 2ο λογαριασμο στην Xiaomi, με εδωσε διαφορετικο ID. μια γνωμη!
    • Ο/H sakis112 έγραψε:

      Μια ερωτηση: οταν αλλαζω αριθμο, αλλαζει και το mi account ID???? Αν το ξερει καποιος!!
      Κανονικά όχι, αλλα από την περιγραφή σου φαινεται ότι έχεις 2 ή και περισσότερα mi accounts
    • bobai,, sto mi max ειχα αριθμο cosmote, kai ID. Εβαλα την καρτα στο mi mix, με εναν 2ο αριθμο που εχω, και το mi mix δειχνει ID καινουργιο. Η γνωμη μου, ειναι οτι ειναι προβλημα απο τους server tis Xiaomi. Δηλαδη εχω δυο ID αριθμους. Το εγραψα στο thread , και μου εδωσαν λινκ, για να κανω ρυθμισεις στον λογαριασμο μου. Καποια γνωμη?

      =============== Ιαν 18th 2017, 5:34pm ===============
      Στο mi max εχω το κανονικο ID. πως γινεται το mi mix να εχει 2ο διαφορετικο ID???? το πρόβλημα είναι στο mi mix,,, H ,,, κολησε ο server Xiaomi???

      =============== Ιαν 18th 2017, 7:53pm ===============
      παρατηρησα οτι το mix δεν συνδεεται στο ιντερνετ, μονο με wifi. Το περασα ξανα την ρομ, με τις τρις τελειες, και με το pc suite, μεχρι το 80%, παραμενει το ,mi account. Πηγα να το φλασαρω, δεν μπορεσα. Δωστε ενα λινκ για edl mode. Πηγα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακα δεδομενα, με εμποδιζει το password tou mi account, invalid, πραγμα που ειναι σωστο, ενω ομως υπαρχει στο mix.
    • Διαφήμιση
      1. Καλησπερα. Ειχα το mi max, me mi account me ID. Εβαλα την καρτα sim sto mi mix, και μου εδωσε νεο ID. Δηλ. εχω δυο ID. Το mi mix δουλευει internet mono me WiFi, με τον αριθμο μου, καρτα sim, δεν εχω internet. Περασα ξανα με τις τρις τελειες την ρομ, δεν εβγαλα το 2ο ID. Το ιδιο και με το pc suite, ξαναπερασα την ρομ , μεχρι το 80%, μετα κολλησε , κλπ. Πρεπει να το φλασαρω με το mi flash, fastboot rom, την κατεβασα, αλλα απο ελλειψη γνωσεων, δεν εβαζα το mi mix se fastboot mode, αλλα το ειχα συνδεσει απλα ανοιχτο. Το εβαλα σε fastboot mode, me to mi flash, δεν μπορεσα να το φλασαρω, πιθανον να φταιει και ο υπολογιστης, προσφατα ξαναπερασα τα windows 10. Καθε γνωμη δεκτη!!!!!!


      =============== Ιαν 19th 2017, 8:27pm ===============
      On old my devices, mi max the ID is: 1xxxxxx6. On new devices mi mix , change the number ID is : 1xxxxxx1. I want to unlock bootloader, i have two numbers ID. PLEASE support. .. Another scenario would be the Mi account 1xxxxxxx1 is logged in by your reseller when you bought Mi MIX.Then you need to get the password from him. αυτά μου απαντησαν από το thread,, kai εβαλε μια κοκινη σφραγιδα.

      =============== Ιαν 19th 2017, 11:52pm ===============
      ερωτηση: αν το περασω custom twrp, kai το κανω factory reset apo το μενου του wipe, και μετα reboot system,, Θα δουλεψει αυτό, Θα σβησθεί το mi account????????????????????????????????? 2o δεν μπορει να γινει φλασαρισμα σε edl mode ( δεν ξερω πως γινεται!) ???????
    • @sakis112 επειδή το πας φιρί-φιρί να την κλειδώσεις την συσκευή, σου το λέω μια τελευταία φορά.

      Στο partition που είναι αποθηκευμένες οι πληροφορίες του mi account δεν έχει προσβαση ούτε το TWRP ούτε και κάποιο άλλο εργαλείο.

      Και αυτό για να μην σβήνεται εύκολα!! Είναι μέτρο ασφαλείας που έχει εισάγει η Xiaomi για ευνόητους λόγους
      Η μόνη λύση που υπάρχει είναι να ζητήσεις από τον κάτοχο του λογαριασμού το password..
      • εστειλα στο etotalk email, για πιθανη υπαρξη password, και δεν ειμαι αισιοδοξος. Μια τελευταια ερωτηση: αν γινει φλασαρισμα, η. φλασαρισμα σε edl mode, δεν σβηνει ο mi account. Παρακληση απαντησε μου bodai.


      =============== Ιαν 20th 2017, 11:08am ===============

      Ο/H Bodai έγραψε:

      @sakis112 επειδή το πας φιρί-φιρί να την κλειδώσεις την συσκευή, σου το λέω μια τελευταία φορά.

      Στο partition που είναι αποθηκευμένες οι πληροφορίες του mi account δεν έχει προσβαση ούτε το TWRP ούτε και κάποιο άλλο εργαλείο.

      Και αυτό για να μην σβήνεται εύκολα!! Είναι μέτρο ασφαλείας που έχει εισάγει η Xiaomi για ευνόητους λόγους
      Η μόνη λύση που υπάρχει είναι να ζητήσεις από τον κάτοχο του λογαριασμού το password..
      Εγω καταλαβαινω, οτι στους σερβερ της xiaomi, υπαρχει το ξενο password. Επισης κοιταξα σημερα στο thread stin xiaomi, δεν υπαρχει η κοκκινη σφραγιδα που εβαλαν χθες. Μια γνωμη;

      =============== Ιαν 20th 2017, 3:01pm ===============
      εγραψα στο thread tis xiaomi, και ζητησα το password απο το ξενο ID. Για να δουμε!
    • @sakis112 σου το εξηγησα ήδη. Δεν υπάρχει τρόπος να σβηστεί mi account. Συνέχισε να πιέζεις τον πωλητή να σου δώσει το password
    • Διαφήμιση
    • συγνωμη, αλλα η xiaomi δεν εχει στο server ta password? Εστειλα email sto etotalk, που απηντησαν οτι θα κοιταξουν τις επομενες μερες. Οταν ενα κινεζομαγαζο περναει unofficial rom, πρεπει να περασει mi account.? Αν μετα απο μερες μου πουνε οτι δεν βαλαμε mi account, πραγμα που υποπτευομαι, τι θα κανω? ...εγραψα ξανα στο thread tis xisomi: ..H μονη επαγγελματικη λυση, ειναι να μου πουνε απο την Χιαομι το password, ζητησα νσ μιλησω με τον προιστσμενο του τμηματος. Ειναι δυνατον η χιαομι, να μην εχει το password??? Ο διαχειριστης του σαιτ εδω, δεν εχει προσβαση σε ολα τα password? Εκτος αν ειναι προβλημα hardware, και το κινητο εγραψε οτι password ηθελε. Τι να πω!
    • Ο/H sakis112 έγραψε:

      συγνωμη, αλλα η xiaomi δεν εχει στο server ta password? Εστειλα email sto etotalk, που απηντησαν οτι θα κοιταξουν τις επομενες μερες. Οταν ενα κινεζομαγαζο περναει unofficial rom, πρεπει να περασει mi account.? Αν μετα απο μερες μου πουνε οτι δεν βαλαμε mi account, πραγμα που υποπτευομαι, τι θα κανω? ...εγραψα ξανα στο thread tis xisomi: ..H μονη επαγγελματικη λυση, ειναι να μου πουνε απο την Χιαομι το password, ζητησα νσ μιλησω με τον προιστσμενο του τμηματος. Ειναι δυνατον η χιαομι, να μην εχει το password??? Ο διαχειριστης του σαιτ εδω, δεν εχει προσβαση σε ολα τα password? Εκτος αν ειναι προβλημα hardware, και το κινητο εγραψε οτι password ηθελε. Τι να πω!
      Εννοείται ότι είναι δυνατόν! Τα password είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα.. Αν ο καθένας έχει πρόσβαση στο password σου τότε μπορεί να κλέψει τα πάντα από το κινητό σου μέσω του Mi Cloud..Το φαντάζεσαι αυτό? Θα το ήθελες? Και στην τελική εκεί είναι η ασφάλεια του Mi Account. Το χουμε ξαναπει, αν έρθει κινητό με Mi Account ή το στέλνεις πίσω και ζητάς από το paypal όλα τα λεφτά σου πίσω μαζί με τα μεταφορικά για να το στείλεις ή σου δίνει το μαγαζί τον κωδικό. Δεν υπάρχει άλλη λύση όσο και αν το ψάξετε!!!

      ΥΣ: Αν η χιαομι τελικά σου δώσει password, που το θεωρώ απίθανο, θα σκεφτώ πολύ σοβαρά να αλλάξω εταιρία!!! ;)
    • Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πάρεις password. Και το λογικό είναι να μην έχουν ούτε αυτοί πρόσβαση. Όπου και να κοιτάξεις... σε οποιαδήποτε σοβαρή εταιρεία, το μόνο που μπορεί να γίνει είναι reset password χρησιμοποιώντας κάποιες ερωτήσεις ασφαλείας. ΚΑΝΕΙΣ δεν δίνει password γιατί προφανώς δεν έχει το δικαίωμα να τον ξέρει κιόλας.

      From my RN3 Pro
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • το password του λογαριασμο μου, το ξερω φυσικα. Το θεμα ειναι μου εστειλαν κινητο, με mi account ID, ξενο, Οχι δικο μου. Εστειλα 5 email sto etotalk. Για να δουμε, περναει απο το μυαλο μου, η επιστροφη της συσκευης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H sakis112 έγραψε:

      το password του λογαριασμο μου, το ξερω φυσικα. Το θεμα ειναι μου εστειλαν κινητο, με mi account ID, ξενο, Οχι δικο μου. Εστειλα 5 email sto etotalk. Για να δουμε, περναει απο το μυαλο μου, η επιστροφη της συσκευης.
      Αν δεν σου έχουν απαντήσει καθόλου χτύπα ένα dispute στο paypal και θα απαντήσουν εντός 1 ώρας!! Τσέκαρε τις μέρες που έχουν περάσει από την αγορά γιατί μπορεί να περιμένουν να περάσουν οι 60μέρες και να μην μπορείς μετά να κάνεις dispute!!! Πρόσεξέ το αυτό!!!