Διαφήμιση

Γενική κουβέντα για το Mi MIX

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • OffTopic
      Συγγνώμη τώρα...να μήν την πώ την κακία μου;;;; Θα την πώ γιατί όταν βρίζω την Google φτιάχνομαι άσχημα!!! Απο την μία το Mi MIX και απο την άλλη το Pixel που είναι σχεδιαστικά 100% iPhone ...δεν ξέρω τί να πρωτο"χώσω"!!!!!!!!!
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      OffTopic
      Συγγνώμη τώρα...να μήν την πώ την κακία μου;;;; Θα την πώ γιατί όταν βρίζω την Google φτιάχνομαι άσχημα!!! Απο την μία το Mi MIX και απο την άλλη το Pixel που είναι σχεδιαστικά 100% iPhone ...δεν ξέρω τί να πρωτο"χώσω"!!!!!!!!!

      Αυτό που πρέπει να λένε τώρα οι fans της Xiaomi, είναι ότι όποια εταιρεία "τολμήσει" να κατασκευάσει συσκευή με μεγαλύτερο screen to body ratio απο 75% να την κατηγορούν για προσπάθεια αντιγραφής του Mi MIX... :D
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Αυτό που πρέπει να λένε τώρα οι fans της Xiaomi, είναι ότι όποια εταιρεία "τολμήσει" να κατασκευάσει συσκευή με μεγαλύτερο screen to body ratio απο 75% να την κατηγορούν για προσπάθεια αντιγραφής του Mi MIX... :D
      Ξέρεις τί πιστεύω...μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...
      Τέτοια project,προφανώς έχουν και οι άλλοι κολοσσοί. Το κρατάνε όμως στα συρτάρια για να το πλασάρουν όταν "πρέπει". Η Xiaomi νομίζω τους άφησε στα κρύα του λουτρού! Θα προκαλέσει μεγάλες και άμεσες εξελίξεις ο ερχομός του Mi Mix.
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Ξέρεις τί πιστεύω...μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...
      Τέτοια project,προφανώς έχουν και οι άλλοι κολοσσοί. Το κρατάνε όμως στα συρτάρια για να το πλασάρουν όταν "πρέπει". Η Xiaomi νομίζω τους άφησε στα κρύα του λουτρού! Θα προκαλέσει μεγάλες και άμεσες εξελίξεις ο ερχομός του Mi Mix.
      Σίγουρα έτσι είναι... φυσικά και όλοι οι "μεγάλοι" έχουν ανάλογα projects. Πρόσφατα είδαμε και το "εύκαμπτο κινητό" από ανάλογο project της Xiaomi, οπότε ναι, σε συνδυασμό με την εμφάνιση του Mi Mix, σύντομα θα έχουμε άμεσες εξελίξεις...
    • "Ένα Mi Mix στο 4 παρακαλώ!!!!!" ...απλά... ΥΠΕΡΟΧΟ! Πολύ καλή συσκευή στα όλα της. Και έχει και το innovation fact που δεν το έχουμε συνηθίσει στα Xiaomi. Οπότε μπορούμε εύκολα να κάνουμε ένα .. ΟΥΑΟΥ! :D
    • Ο/H iAmLiakos έγραψε:

      "Ένα Mi Mix στο 4 παρακαλώ!!!!!" ...απλά... ΥΠΕΡΟΧΟ! Πολύ καλή συσκευή στα όλα της. Και έχει και το innovation fact που δεν το έχουμε συνηθίσει στα Xiaomi. Οπότε μπορούμε εύκολα να κάνουμε ένα .. ΟΥΑΟΥ! :D

      Για μια εταιρεία μόλις 6 ετών σε μια τόση δύσκολη αγορά και ΝΩΡΙΣ ήρθε το innovation fact!
      Ένα ...ΟΥΑΟΥ σίγουρα το αξίζει! 8o
    • Μέσα σε ένα μήνα ή xiaomi μας πέταξε τα μάτια έξω. mi5s mi5s plus,mi note 2, και το αποκορύφωμα το mi mix που είναι ότι πιο όμορφο και πρωτότυπο έχω δει σε κινητό...

      Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ουσιαστικά πρόκειται για ΙΔΙΑ τηλέφωνα με τη μεγαλύτερη διαφορά τους στη κάμερα και την ανάλυση της οθόνης...To Note2 έχει κάμερα και οθόνη με πολύ μεγαλύτερη ανάλυση και το Mi Mix είναι τηλέφωνο "concept" που σημαίνει "πειραματικό" ή "κάπως έτσι θα είναι τα τηλέφωνα στο μέλλον"...
      Αν θέλεις κάτι "extreme" και διαφορετικό η πρόσταση της Xiaomi είναι πλέον το Mi Mix.
      Αν θέλεις την καλύτερη ναυαρχίδα της αγοράς με specs ...χωρίς αντίπαλο (σχεδόν) και με τιμή "ΕΦΙΑΛΤΗ" για Samusung και Apple, η Xiaomi δείχνει Mi Note 2...
      Δύσκολη επιλογή... Τι θα έλεγες και για τα ΔΥΟ??? :D
      Ίδια δεν μπορείς να τα πεις. Διαφέρουν σε rom, κάμερα, μπάντες, μπαταρία -> Mi Note 2 Global ή Mi Note 2 απλό, ιδού το ερώτημα?
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

      Ίδια δεν μπορείς να τα πεις. Διαφέρουν σε rom, κάμερα, μπάντες, μπαταρία -> Mi Note 2 Global ή Mi Note 2 απλό, ιδού το ερώτημα?

      Αν τα δεις πιο ψύχραιμα, στην ουσία το Mi MIX είναι μία ειδική έκδοση του Mi Note 2, η οποία διαφέρει κυρίως στην κάμερα και την οθόνη. Σε αντίθεση με τα 22.5MP του Mi Note 2, στο Mi MIX έχουμε 16.0MP τα οποία δεν τα λες και λίγα όμως, αλλά σίγουρα είναι μια ουσιαστική διαφορά, όπως και στην μπροστινή κάμερα!
      Έχει τον ίδιο επεξεργαστή όμως, την ίδια συνδεσιμότητα (ξέχνα τη Global έκδοση στο Ν2! Δεν τίθεται θέμα...) και παρόμοια μπαταρία που φορτίζει σχεδόν όλη σε μισή ώρα (η μικρή διαφορά στα mHz της μπαταρίας, εξισορροπείται από το διαφορετικό μέγεθος της οθόνης)
      Η οθόνη, που νόμιζα ότι διαφέρει στην ανάλυση, δυστυχώς δεν διαφέρει αισθητά...Είναι FHD και στα δύο (νόμιζα ότι το Note 2 είχε QHD, αλλά ...δεν...)
      Από εκεί και μετά αποφασίζεις πια τεχνολογία/εμφάνιση οθόνης σου αρέσει ή θέλεις να δοκιμάσεις περισσότερο... και εδώ έχουμε την 2η αισθητή διαφορά: Θέλεις την μουράτη dual curved ή την bezel (almost) free, αλλά που είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ, αλλά και σε πολύ "extreme package"...?
      Άλλη ουσιαστική διαφορά δεν βλέπω, πέρα από την έκδοση με τον μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο στο Mix, και την "κυρίλα" των 18Κ χρυσού που είναι για να σου φτιάχνει τη ψυχολογία (αν φτιάχνεται με τέτοια...) και φυσικά και την τιμή... Που όμως όταν κάποιος "ανεβαίνει" εκεί πάνω, σε αυτή την κατηγορία, πρέπει να είναι πολύ "Σκωτσέζος" για να υπολογίσει 50-80€ διαφορά από μοντέλο σε μοντέλο...
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

      Mi Note 2 Global ή Mi Note 2 απλό, ιδού το ερώτημα?
      Όσο για αυτό το ερώτημα, την απάντηση την έχεις δώσει σε άλλο νήμα μόνος σου, απ'ότι είδα, και φυσικά συμφωνώ μαζί σου...!
      Νομίζω στη Global έκδοση ΜΌΝΟ όποιος έχει πραγματικά ΛΟΓΟ να πάει, θα πάει... Τώρα εμείς που είχαμε ενάμιση χρόνο το Mi Note Pro και δεν είχαμε απολύτως κανένα πρόβλημα, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρακτικός ή ουσιαστικός λόγος να πάμε στη Global έκδοση, που δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσουμε ποτέ!
    • Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα το 2 να είναι QHD. Πάντως με αυτή την μπαταρία και την οθόνη, θα κρατάει 1 - 1.5 ημέρα χαλαρά (εμένα με όλα ενεργά και 4G γιατί στην δουλειά δεν έχει wifi, κρατάει μέχρι νωρίς το απόγευμα, δηλαδή ένα 8ωρο βγάζει). Εντωμεταξύ έβλεπα μία παρουσίαση του mi mix στο FB που έλεγε ότι επειδή είναι χωρίς περιθώριο, αν σου πέσει την έκατσες. Και τώρα κυκλοφορεί μόνο η θήκη της Mi.

      Το βρήκα...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H maddoctor έγραψε:

      Εντωμεταξύ έβλεπα μία παρουσίαση του mi mix στο FB που έλεγε ότι επειδή είναι χωρίς περιθώριο, αν σου πέσει την έκατσες. Και τώρα κυκλοφορεί μόνο η θήκη της Mi.
      Ναι, έτσι λέει, αλλά το ότι είναι κεραμική η κατασκευή, υπόσχεται πολύ αυξημένη σκληρότητα και στην πράξη δεν ξέρω εάν θα είναι τόσο "ευαίσθητη" όσο τα κοινά κινητά ή εάν όντως αντέχει περισσότερο... Θα μάθουμε πολύ σύντομα, όταν θα αρχίσουν οι πρώτες τούμπες!
      Από την άλλη μεριά, έχει ένα άλλο πλεονέκτημα, που ακόμα δεν του έχουμε δώσει την ανάλογη σημασία... Η συσκευή δεν έχει κόλλα... συγκρατείται με εγκοπές, που στη πράξη σημαίνει ότι μπορείς εύκολα να την ανοίξεις και να την επισκευάσεις, εάν ποτέ χρειαστεί κάτι τέτοιο...