Διαφήμιση

Redmi Note 3 Pro Kate - Διάφορα προβλήματα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • καλησπερα και απο μενα.θελω να αγορασω 2 κινητα αλλα εχω μια ερωτηση σημαντικη,αν και θα ακουστει λιγο γελοια.το δευτερο εχει απαραιτητη προυποθεση να παιζει pokemon για να μην εχω γκρινιες.ξερω οτι απο τοτε που η niantic εβαλε το safetynet για να μπλοκαρει τις ρουτ συσκευες,μπλοκαρει και πολλα κινεζικα χωρις να ειναι ρουτ(ξερω 100%απο γνωστο για ena redmi note 3 pro την απλη εκδοση και ενα zte).εχει κανενας ιδεα γιατι?η αν υπαρχει καποιος που το παιζει να μου πει με ποια ρομ κυλανε ολα οκ για να το παραγγειλω?η εστω αν εχει καποιος χρονο και μπορει να μου κανει αυτη τη μεγαλη χαρη να το περασει να δει αν τρεχει να μου πει τα αποτελεσματα.βασικοτατος λογος που ρωταω ειναι γιατι σημερα μπορει ν σε αφηνει εκτος απο το ρημαδοπαιχνιδο,google pay και κατι app τραπεζων,αλλα ποιος ξερει αν αυριο μεθαυριο δε το βαλουν και σε καμια αλλη εφαρμογη που μου ειναι απαραιτητη.ευχαριστω
    • Ο/H jimmyy έγραψε:

      καλησπερα και απο μενα.θελω να αγορασω 2 κινητα αλλα εχω μια ερωτηση σημαντικη,αν και θα ακουστει λιγο γελοια.το δευτερο εχει απαραιτητη προυποθεση να παιζει pokemon για να μην εχω γκρινιες.ξερω οτι απο τοτε που η niantic εβαλε το safetynet για να μπλοκαρει τις ρουτ συσκευες,μπλοκαρει και πολλα κινεζικα χωρις να ειναι ρουτ(ξερω 100%απο γνωστο για ena redmi note 3 pro την απλη εκδοση και ενα zte).εχει κανενας ιδεα γιατι?η αν υπαρχει καποιος που το παιζει να μου πει με ποια ρομ κυλανε ολα οκ για να το παραγγειλω?η εστω αν εχει καποιος χρονο και μπορει να μου κανει αυτη τη μεγαλη χαρη να το περασει να δει αν τρεχει να μου πει τα αποτελεσματα.βασικοτατος λογος που ρωταω ειναι γιατι σημερα μπορει ν σε αφηνει εκτος απο το ρημαδοπαιχνιδο,google pay και κατι app τραπεζων,αλλα ποιος ξερει αν αυριο μεθαυριο δε το βαλουν και σε καμια αλλη εφαρμογη που μου ειναι απαραιτητη.ευχαριστω

      Εγώ το έχω περάσει στο Kate με global official stable 8.0.4 και όλα πάνε οκ. Σε thl 5000 έπαιζε αλλά το κατέβασα από αλλού όχι από Google play και τελευταία με κλείδωσε και έλεγε δεν είναι συμβατό. Στο Kate όλα οκ

      Στάλθηκε από το thl 5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H jimmyy έγραψε:

      καλησπερα και απο μενα.θελω να αγορασω 2 κινητα αλλα εχω μια ερωτηση σημαντικη,αν και θα ακουστει λιγο γελοια.το δευτερο εχει απαραιτητη προυποθεση να παιζει pokemon για να μην εχω γκρινιες.ξερω οτι απο τοτε που η niantic εβαλε το safetynet για να μπλοκαρει τις ρουτ συσκευες,μπλοκαρει και πολλα κινεζικα χωρις να ειναι ρουτ(ξερω 100%απο γνωστο για ena redmi note 3 pro την απλη εκδοση και ενα zte).εχει κανενας ιδεα γιατι?η αν υπαρχει καποιος που το παιζει να μου πει με ποια ρομ κυλανε ολα οκ για να το παραγγειλω?η εστω αν εχει καποιος χρονο και μπορει να μου κανει αυτη τη μεγαλη χαρη να το περασει να δει αν τρεχει να μου πει τα αποτελεσματα.βασικοτατος λογος που ρωταω ειναι γιατι σημερα μπορει ν σε αφηνει εκτος απο το ρημαδοπαιχνιδο,google pay και κατι app τραπεζων,αλλα ποιος ξερει αν αυριο μεθαυριο δε το βαλουν και σε καμια αλλη εφαρμογη που μου ειναι απαραιτητη.ευχαριστω
      Μην παρεις το Kate οχι γιατι δεν θα παιζει Pokemon κλπ, αλλα επειδη δεν θα βρισκεις θηκες προστατευτικα γυαλια και δεν θα μπορεις να κανεις Unlock Bootloader επισημα..

      Αυτο το προβλημα με το Root γινεται σε Κινεζικα κινητα οχι επειδη ειναι Κινεζικα αλλα επειδη εχουν προσαρμοσμενη Rom και οχι επισημη, αρα εαν περασεις εσυ επισημη η Custom Rom θεωριτηκα τουλαχιστον δεν θα εχεις προβλημα, δεν θελω να σε παρω και στο λαιμο μου μιας και δεν το εχω δοκιμασει..
    • Διαφήμιση
    • Στο Thl είχα επίσημη rom. Πιστεύω το μπλοκαρανε λόγω mediatek όπως και τα περισσότερα κινέζικα γιατί η mediatek δεν έχει καλό GPS και δίνει ψεύτικα στοιχεία

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • ευχαριστω.θα τα παρω και οτι γινει εγινε.παντως δε νομιζω να ειναι θεμα mediatek.το καλοκαιρι το επαιζα και γω για κανα μηνα με sony mediatek και τωρα που το ξανανοιξα μπαινει κανονικοτατα.αλλα αυτο το gps του ηταν οτι χειροτερο εχω δει ποτε μου.εκτος του οτι εφερνε βολτες μονος του χωρις να κινουμαι ή αλλου να ειμαι εγω και αλλου ο χαρακτηρας στον χαρτη,εχει τυχει το εξης σκηνικο.ειμαι με αμαξι στο συνταγμα εξω απο μ.βρετανια,πιανω ενα ποκε,αναβει πρασινο,φευγω και ο χαρακτηρας κολαει σε εκεινο το σημειο.εφτασα νεα σμυρνη,εκατσα για καφε και επαιζα για καμια ωρα σαν να ειμαι στο συνταγμα...
    • Παίδες καλημέρα, να σημειώσω για όποιον έχει θέμα με το hands free.

      Αν δοκιμάσετε να βάλετε απότομα/γρήγορα το ‘καρφάκι’ των ακουστικών, θα λειτουργήσει όπως πρέπει, χωρίς θόρυβο και χρήση 'πάνω' μικροφώνου.

      Τρελό, αλλά δουλεύει.
    • λοιπόν υπάρχει πρόβλημα, μου έβγαλε σήμερα να κάνω update το κινητό, το κάνω, φτάνει 100% μου λέει να κανω επανεκίνηση, κάνω και μετά κολάει, οπως παει να ανοίξει, το εχω σε φορτιστή και περιμενω δύο ωρες αλλά τιποτα. ανεβαζω μια φωτο για να δειτε τι ακριβως παιζει. η μπαρά φτανει ακριβως σε εκεινο το σημειο που φαινεται στην φωτο και μετα κανει reboot μονο του.
      "MI
      mi.com

      Updating MIUI, dont reboot your device"


      EDIT: το άφησα ολη τη νυχτα συνδεδεμενο με φορτιστη και τωρα που ξυπνησα ειδα το κινητο ανοιχτο με μια ειδοποιηση πως η ενημερωση απετυχε.
      Έκδοση Android: 6.0.1 MMB29M
      MIUI Έκδοση: MIUI 8 Global 6.10.13 | Beta

      τι φταίει; πως θα το κάνω να πάρει την ενημέρωση;
    • Διαφήμιση
    • Εγω το έχω αυτό από την αρχή. Μονο με fastboot rom κάνει update, αλλά ως γνωστό χάνεις τα πάντα.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ο/H frozex έγραψε:

      το έκανα.... έπιασε... αγαπάω κόσμο αυτήν τη στιγμή. σας ευχαριστώ όλους, με αγάπη εγώ!!! Καλημέρα σε όλους!!! <3 <3 <3
      Καλησπέρα, μέχρι πριν καμιά ώρα το παραπάνω τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά, αλλά το πήρε στα χέρια του κάποιος και αφού τελείωσε με τα παιχνίδια το άφησε να κάνει ενημέρωση χωρίς να μου το πει. Το κινητό έχει κολλήσει μετά απο επανεκίνηση στο logo της Mi, από κάτω γράφει "Updating MIUI, dont reboot the device". έχει μιά μπάρα από κάτω η οποία κάνει πως φορτίζει αλλά μετα απο 15 περίπου δευτερόλεπτα κάνει το κινητό από μόνο του επανεκίνηση και πάλι το ίδιο. Αυτό κάνει συνέχεια εδώ και ένα μισάωρο. Τι μπορώ να κάνω; Έχει κολλήσει τελείως, θα προτειμούσα λύσεις με τις οποίες τα αρχεία μου δεν θα πάθουν τίποτα αλλά είμαι προετοιμασμένος για το χειρότερο.

      EDIT: έχω ήδη έτοιμο το "deep flash cable" από προηγούμενα παρατράγουδα.

      EDIT2: να κάνω ότι έκανα και παραπάνω; να το αφήσω ανοιχτό μήπως και βγάλει πάλι "update fail"?
    • Το άφησα όλο το βράδυ μήπως και είμαι τθχερός αλλά όχι. Για επαναφορά εργοστασιακών δεν χρειάζεται να ανοίξει το κινητό; Αν ναι, δεν μπορώ να το κάνω γιατί το κινητό δεν ανοίγει. Θα δοκιμάσω σε λίγο να flashάρω ROM.
    • Διαφήμιση