Διαφήμιση

Redmi Note 3 Pro Kate - Διάφορα προβλήματα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Kαλησπέρα και από εμένα.

      Έχω πάρει ένα ΚΑΤΕ για έναν φίλο και του έβαλα την global developer μέσω updater. Το κινητό λειτουργεί κανονικά αλλά όταν είναι απενεργοποιημένο και πατάω το Power Button δεν ανταποκρίνεται και πρέπει να το βάλω στο ρεύμα για να ανοίξει. Λέτε να έχει κάποιο θέμα το software ή το hardware?

      Μου είχε έρθει σφραγισμένο με global stable 7.3.7.0
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Αν ανοίξει το κινητό κάνει καμία ΄χρηση το κουμπί;
      Σβήνει πχ την οθόνη;


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Αν ανοίξει το κινητό κάνει καμία ΄χρηση το κουμπί;
      Σβήνει πχ την οθόνη;
      Nαι δουλεύει κανονικότητα. Δούλευε δηλαδή μιας και τώρα το μπρίκαρα τελείως και έχει γυρίσει σε 900Ε...
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Διαφήμιση
    • Τότε δεν είναι hardware... Φτιάξε καλώδιο όπως είσαι...


    • Δεν χρειαζεται ακομα καλωδιο. Δοκιμασε αυτο που μου ειχε προτεινει και ο NasDriver αλλα δεν τον προλαβα και ειχα φτιαξει ηδη καλωδιο.

      1)Βημα κατεβαζεις απο εδω το Zip [GUIDE]How to reboot to EDL from fastboot | Android Development and Hacking

      2)Το κανεις Extract και τρεχεις το EDL.CMD

      3)Oπως είσαι στο 900Ε και έχεις τρέξει το edl.cmd, πάτα και κράτα πατημένα τα volume down & power για να μπεις σε fastboot mode

      Ειναι δοκιμασμενο και απο εμενα και με σιγουρια μπορω να πω οτι δουλευει! Εαν δεν δουλεψει κλεισε το EDL.CMD ξανα ανοιξε το και ξανα πατα Volume Down και Power
    • Τις περισσότερες φορές δουλεύει όπως είπες αλλά αν τύχει και δεν πιάσει το deep flash cable είναι η επόμενη σίγουρη λύση :)
    • Ο/H AbyssD έγραψε:

      Δεν χρειαζεται ακομα καλωδιο
      Δουλεύει ΜΟΝΟ αν το κινητό μπαίνει σε fastboot ή με κάποιο τρόπο βλέπει ότι είναι εκεί..
      Αλλιώς παίρνεις το ωραιότατο μήνυμα waiting for device


    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Το επανέφερα εν τέλει μέσω testpoint το κινητό αλλά απόσο βλέπω το πρόβλημα με το Power button συνεχίζει να υπάρχει επομένως υποθέτω ότι είναι κάποιο πρόβλημα με την μητρική γιατί δε δίνει σωστά ρεύμα. Έτσι όπως το κόβω προς το παρόν μάλλον για επιστροφή θα πάει.

      Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη λύση είναι ευπρόσδεκτη. Το φλασαρα με την τελευταία global developper. Η τελευταία global stable Που του έβαλα μου μπρίκαρε το κινητό στο 900Ε 2 φορές.
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Αφού το άνοιξες, τότε άνοιξε το πάλι και δες πάνω στην πλακέτα από την μεριά του κουμπιού του power πρέπει να έχει αν θυμάμαι καλά 4 στρόγγυλες επαφές που είναι για το power και voloume up, volume down και GRN(γείωση). Ένωσε με ένα τσιμπιδάκι την επαφή power και GRN και δες αν δουλεύει. Αν ναι τότε δεν είναι πρόβλημα πλακέτας αλλά κουμπιού ή καλωδιοταινίας. Υπάρχει βέβαια και μια μικρή πιθανότητα να μην έχει καλή επαφή το πινάκι της καλωδιοταινίας πάνω στην πλακέτα. Εκεί θέλει ζέσταμα με θερμοπίστολο ή μικρό πέρασμα με το κολλητήρι.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Αφού το άνοιξες, τότε άνοιξε το πάλι και δες πάνω στην πλακέτα από την μεριά του κουμπιού του power πρέπει να έχει αν θυμάμαι καλά 4 στρόγγυλες επαφές που είναι για το power και voloume up, volume down και GRN(γείωση). Ένωσε με ένα τσιμπιδάκι την επαφή power και GRN και δες αν δουλεύει. Αν ναι τότε δεν είναι πρόβλημα πλακέτας αλλά κουμπιού ή καλωδιοταινίας. Υπάρχει βέβαια και μια μικρή πιθανότητα να μην έχει καλή επαφή το πινάκι της καλωδιοταινίας πάνω στην πλακέτα. Εκεί θέλει ζέσταμα με θερμοπίστολο ή μικρό πέρασμα με το κολλητήρι.
      Είχα κάποιες μέρες να μπω στο φόρουμ για αυτό και καθυστερημένη η απάντησή μου. Το θέμα μου είναι ότι το Power button δεν λειτουργεί όταν είναι μονο απενεργοποιημένο τελείως το κινητό. Όταν είναι ενεργοποιημένο μια χαρά λειτουργει για κλείδωμα πχ της οθόνης ή για να δεις την ώρα. Θεωρώ πως δεν έχει κάποια σχέση η επαφές του κουμπιού με το γεγονός αυτό. Ή είμαι λάθος? Μπορεί να έχει και κάποιο θέμα η μπαταρία.. Και το άσχημο είναι ότι το κινητό ήταν σφραγισμένο τελείως.. Αν δεν ήταν πιστεύω θα το πέρνανε πρέφα και οι ίδιοι.... Γκαντεμιά τί να πω...
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk
    • Αν έχεις το κουράγιο στειλτο πισω. Έτσι χάνει πολύ από την μεταπωλητικη του αξία.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Αν έχεις το κουράγιο στειλτο πισω. Έτσι χάνει πολύ από την μεταπωλητικη του αξία.
      Ακριβώς. Έχω ήδη συνεννοηθεί με το κατάστημα και θα μου επιστρέψουνε τα χρήματα επομένως αυτό θα κάνω όπως φαίνεται..
      Sent from my Nokia 3310 using Mapatalk