Διαφήμιση

Ομαδική παραγγελία original Θήκες για το Kate

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ομαδική παραγγελία original Θήκες για το Kate

      Λοιπόν επειδή θέλω να υπάρχει πλήρη διαφάνεια και να μην νομίσει κανένας ότι πάω να βγάλω κέρδος σας βάζω εδώ screenshots από την επικοινωνία μου και το πραγματικό κόστος.
      Επαναλαμβάνω ότι δεν θα βγάλει κανείς ούτε ένα λεπτό κέρδος από τη διαδικασία και αν περισέψει κάποιο μικρό ποσό θα γίνει δωρεά στο αγαπημένο μας φόρουμ xiaomi-miui.gr

      Εδώ απαιτείται η πρώτη κατάθεση για να γίνει η αγορά.

      Εδώ ξεκαθαρίζεται το ποσό αποστολής που θα κατατεθεί με νέα συναλλαγή

      Εδώ φαίνεται περίπου η αξία των δύο πληρωμών.

      Το αποτέλεσμα βγαίνει 70 ευρώ περίπου. Εμείς θα υπολογίσουμε κάτι περισσότερο για να βγουν και τα ταχυδρομικά από εδώ που είμαι να σταλούν στους αποδέκτες.

      Για να γίνει η παραγγελία και να κατοχυρωθούν οι θήκες που θέλει ο καθένας θα πρέπει να κάνει κατάθεση το ποσό σε ένα λογαριασμό (δικό μου) αν δεν έχετε αντίρρηση.
      Από τις 10 θήκες εγώ κρατάω μία μαύρη για λογαριασμό μου και οι υπόλοιπες δεν κρατιούνται παρά μόνο με κατάθεση.

      Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα πατώντας στο συννεφάκι και παρακαλώ μην γράφετε στον τοίχο μου.


      Περιμένω συζήτηση και τυχόν αντιρρήσεις
    • Ωραία οπότε 70/10=7€ και με τα ταχυδρομικά με ΕΛΤΑ για τον καθένα να βάλουμε 9?

      Εγώ θα πρότεινα πάντως αυτός που θα τα παραγγείλει να πάρει τα δικά του δωρεάν, να γίνει δηλαδή 70/9.
    • Καλημέρα!! Για ποιά θήκη πρόκεται; Υπάρχει κάποια φωτογραφία; Επίσης το μαγαζί ποιό είναι; Το επίσημο της Xiaomi στο Hong Kong;
      Ωραία η κίνηση σου :thumbsup:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H efkolo έγραψε:

      Θήκη μόνο από το original κατάστημα της Ταϊβάν αλλά μόνο με κόλπο μπορούμε να παραγγείλουμε από εκεί. Μια εταιρεία που λέγεται letsgobuy και σου δίνει διεύθυνση αποστολής και μετά στα στέλνει αυτή.Λίγο αναλυτικά οι θήκες είναι δύο τύπων και 2 χρωμάτων οι flip 4 χρωμάτων η πλάτη. Μια εικόνα για να αντιληφθείτε γιατί μιλάω:



      Αν παραγγείλουμε δέκα το αρχικό κατάστημα δεν χρεώνει μεταφορικά αλλιώς 3 ευρώ είναι τα μεταφορικά μέσα στην Ταϊβάν. Μέχρι την άλλη εταιρεία.
      Τώρα η άλλη εταιρεία χρεώνει παραγγελία παραλαβή και αποστολή με απλό ταχυδρομείο ή EMS.


      Επειδή το ποσό είναι κάτω από 50 ευρώ πιστεύω ότι δεν θα περάσουμε τελωνείο. Αν χρειαστεί ή θα έρθουν σε μένα να τα εκτελωνίσω ή κάποιος θα πάει στο Ελ.Βενιζέλος για να μην πληρώσουμε εκτελωνιστή (εκεί είναι τα πολλά λεφτά)

      Τα λινκ νομίζω πως δεν επιτρέπεται να τα κοινοποιήσω, αλλά μπορείτε να τα βρείτε κι εσείς εδώ
      Σαν πρώτη παραγγελία θα πάρουμε μόνο πλάτες, όχι flip για να είναι χαμηλή η τιμή και να δούμε πως θα πάει. Αν πάει καλά παραγγέλνουμε κι άλλες.


      Μέχρι στιγμής ενδιαφερόμενοι
    • @efkolo

      Μπορείς να φτιάξεις ένα καινούργιο θέμα(αν επιτρέπεται απο το σάιτ βέβαια) να μας εξηγήσεις πως δουλεύει η όλη διαδικασία;
    • pit13 με λίγα λόγια το επίσημο site δεν στέλνει, αλλά υπάρχει ένα άλλο που λέγεται letsgobuy και κάνει αυτή τη δουλειά.

      Η δουλειά χωρίζεται σε δύο τμήματα:
      1. Συμπληρώνεις τη φόρμα τι θέλεις να παραγγείλεις και από που και σου βγάζουν το σύνολο της αγοράς μαζί με τα μεταφορικά και 20 δολάρια δικά τους ανά είδος και 200 ανά κατάστημα.
      Περιμένουν να πληρώσεις με paypal για να τα παραγγείλουν. Μόλις τα παραλάβουν σου λένε βάλε μας τώρα τα έξοδα αποστολής (με καπέλο, αλλά αν μπορείς κάνει αλλιώς)

      Μετά κάααθεσαι και περιμένεις (παρακαλώντας να μην σε πιάσει τελωνείο).

      EDIT(μετά την παρατήρηση του @sokpap71): 1000 δολάρια Ταιβάν είναι περίπου 30 ευρώ
    • @efkolo για να μην τρομάζει ο κόσμος, τα δολάρια είναι Νέα δολάρια Ταιβαν

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kounkoun έγραψε:

      Συγνώμη αλλά δεν ξέρω πως να γράψω στον πίνακα. Μπορείτε να προσθέσετε για μένα 1 πλάτη μπλέ-γκρι. Ευχαριστώ
      έγινε
    • Μπορείς να μου πεις πόσο θα μου βγει μία θήκη, χωρίς τα μεταφορικά εντός της Ελλάδος, πόσα θα πρέπει να σου καταθέσω στο λογαριασμό δηλαδή για μία θήκη; Ευχαριστώ πολύ. :)
    • 8 ή 9 ευρώ θα βγει η θήκη με επιφύλαξη ότι μπορεί να πληρώσουμε τελωνείο.
      Είναι κάτι που έχουμε πάντα όταν αγοράζουμε από το εξωτερικό και όλοι μας που πήραμε τα τηλέφωνα από Κίνα το ξέρουμε αυτό.
      Ελπίζουμε ότι δεν θα γίνει αλλά πάντα υπάρχει.


      Αυτοί οι φίλοι έδειξαν ενδιαφέρον για ομαδική παραγγελία αλλά δεν έχουν δει το νήμα. Τους έκανα tag ουσιαστικά για να το δουν αν μπουν στο φόρουμ.
      @panastros @z104 @ditheo @jbakog @Stelios85 @nes13 @Nick Choul @kabamarugr
    • Διαφήμιση
    • Εγώ θα εκφράσω μια ανησυχία για την παραγγελία αυτή. Απ'οτι είδα την αποστολή θα την αναλάβει ένας μεσάζοντας(letsgobuy). Ο οποίος είναι άγνωστος κατ'εμέ. Πόσο σίγουρο είναι οτι θα τηρήσει την συμφωνία σας;
      Οκ, θα μου πειτε πληρώνετε με paypal αλλά ακόμα και εκεί, μπορεί να γίνει μπλέξιμο. Ουσιαστικά πληρώνεις μια υπηρεσία, online. Εγώ δεν έχω εμπειρία πάνω σε τέτοιες υπηρεσίες οπότε το φοβάμαι λίγο.

      Επίσης, να τονίσω οτι δεν είναι ομαδική παραγγελία που την αναλαμβάνει ΕΠΙΣΗΜΑ το φορουμ μας οπότε και αυτό ίσως δε λειτουργεί σαν δικλείδα ασφαλείας στον μεσάζοντα. Να το πω με πιο απλά λόγια, εαν γινόταν επίσημα μια ομαδική, τότε ο μεσάζοντας θα ήταν πιο προσεκτικός με τις κινήσεις του. Τώρα είναι σαν να την κάνει ένας απλός πελάτης, με ότι αυτό συνεπάγεται. Όλα αυτά βέβαια είναι ανάλογα με τον επαγγελματισμό του μεσάζοντα-letsgobuy.

      Όπως είπα και παραπάνω είναι μια πολύ καλή κίνηση. Απλά θέλω να μοιραστώ τους φόβους μου (εαν δηλαδή ήμουν και εγώ μέσα στην παραγγελία πως θα σκεφτόμουν). Μακάρι να μαζευτείτε και να βγεί κάτι καλό απο αυτό χωρίς προβλήματα. :)