Διαφήμιση

Xiaomi Mi Max Hydrogen - Ερωτήσεις για την κάμερα

    • Mi-MAX

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H GogoF έγραψε:

      Τελικα οντως δεν φαινονται οι γραμμες οταν τις ειδα στον υπολογιστη τις φωτογραφιες! Αρα το προβλημα που ευθυνεται?
      Αρα το "προβλημα" δεν ειναι στη καμερα αλλα στην οθονη.
      Δοκιμασε οπως σου ειπα σε φυσικο φωτισμο το πρωι σε εξωτερικο χωρο ιδανικα.
      Αν θες να το δοκιμασεις επιτοπου, ενεργοποιησε το full manual και βαλε ως white balance fluorecent.
      Αυτο πιθανα θα το διορθωσει αλλα ιδανικα θελεις φυσικο φως.
    • Ο/H g47 έγραψε:

      Ο/H GogoF έγραψε:

      Τελικα οντως δεν φαινονται οι γραμμες οταν τις ειδα στον υπολογιστη τις φωτογραφιες! Αρα το προβλημα που ευθυνεται?
      Αρα το "προβλημα" δεν ειναι στη καμερα αλλα στην οθονη.
      Δοκιμασε οπως σου ειπα σε φυσικο φωτισμο το πρωι σε εξωτερικο χωρο ιδανικα.
      Αν θες να το δοκιμασεις επιτοπου, ενεργοποιησε το full manual και βαλε ως white balance fluorecent.
      Αυτο πιθανα θα το διορθωσει αλλα ιδανικα θελεις φυσικο φως.


      Αν θες να μου εξηγήσεις πως γίνεται αυτό που μου λες.. :Ρ

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ktsak έγραψε:

      Τώρα δεν έχει τζάκι :P Ο φωτισμός δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλα αυτό που θέλουμε να δούμε είναι οι γραμμές, σωστά ?


      Tελικα την ιδια αναλυση εχουμε... αρα δεν εχει θεμα.. Σε θεμα αναλυσης καλυτερο ειναι το note 3 pro παντως, ισως φταινε οι ιντσεσ πιθανον
    • Μπροστινές είναι αυτές, εντός δωματιου, όχι φυσικός φωτισμός .....
      Εμενα και αυτές μου αρκούν πάντως .....
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Ο/H panospc έγραψε:

      Σχετικά με τις γραμμές, δοκίμασες από τις ρυθμίσεις της κάμερας να αλλάξεις το Anti banding από 50hz σε κάτι άλλο μήπως και διορθωθεί;


      Με αυτό κάτι εκανε.. ήταν στο αυτόματο τόσο καιρό.

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H GogoF έγραψε:

      Ο/H g47 έγραψε:

      Ο/H GogoF έγραψε:

      Τελικα οντως δεν φαινονται οι γραμμες οταν τις ειδα στον υπολογιστη τις φωτογραφιες! Αρα το προβλημα που ευθυνεται?
      Αρα το "προβλημα" δεν ειναι στη καμερα αλλα στην οθονη.Δοκιμασε οπως σου ειπα σε φυσικο φωτισμο το πρωι σε εξωτερικο χωρο ιδανικα.
      Αν θες να το δοκιμασεις επιτοπου, ενεργοποιησε το full manual και βαλε ως white balance fluorecent.
      Αυτο πιθανα θα το διορθωσει αλλα ιδανικα θελεις φυσικο φως.
      Αν θες να μου εξηγήσεις πως γίνεται αυτό που μου λες.. :Ρ

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ενεργοποιεις τη καμερα, πατας modes, manual , white balance, fluorecent.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H g47 έγραψε:

      Ο/H GogoF έγραψε:

      Ο/H g47 έγραψε:

      Ο/H GogoF έγραψε:

      Τελικα οντως δεν φαινονται οι γραμμες οταν τις ειδα στον υπολογιστη τις φωτογραφιες! Αρα το προβλημα που ευθυνεται?
      Αρα το "προβλημα" δεν ειναι στη καμερα αλλα στην οθονη.Δοκιμασε οπως σου ειπα σε φυσικο φωτισμο το πρωι σε εξωτερικο χωρο ιδανικα.
      Αν θες να το δοκιμασεις επιτοπου, ενεργοποιησε το full manual και βαλε ως white balance fluorecent.
      Αυτο πιθανα θα το διορθωσει αλλα ιδανικα θελεις φυσικο φως.
      Αν θες να μου εξηγήσεις πως γίνεται αυτό που μου λες.. :Ρ

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ενεργοποιεις τη καμερα, πατας modes, manual , white balance, fluorecent.


      Καλύτερο έγινε ναι ! Θα δοκιμάσω και σε φυσικό φως και θα σε ενημέρωσω αύριο . Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους !!!

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Δοκιμασε και αλλα Modes white balance.
      Και κυριως δοκιμασε σε δωματια/σπιτια με αλλο ειδος τεχνητου φωτισμου γιατι πολυ απλα δεν ειναι φυσιολογικο να μπερδευεται το κινητο με τετοιο τροπο, ουτε ειναι λυση να μην το εχεις στο auto οποτε θες.
      Τουλαχιστον δεν φαινεται να ειναι καποιο τραγικο προβλημα που δεν λυνεται.
      Στο δικο μου Mi Max δεν υπαρχει τετοιο θεμα σε οποιαδηποτε λαμπα.
      Ελπιζω να καταληξεις στο οτι εχεις σπεσιαλ λαμπες με συχνοτητα που τρελαινει τη καμερα.
    • Ο/H g47 έγραψε:

      Δοκιμασε και αλλα Modes white balance.
      Και κυριως δοκιμασε σε δωματια/σπιτια με αλλο ειδος τεχνητου φωτισμου γιατι πολυ απλα δεν ειναι φυσιολογικο να μπερδευεται το κινητο με τετοιο τροπο, ουτε ειναι λυση να μην το εχεις στο auto οποτε θες.
      Τουλαχιστον δεν φαινεται να ειναι καποιο τραγικο προβλημα που δεν λυνεται.
      Στο δικο μου Mi Max δεν υπαρχει τετοιο θεμα σε οποιαδηποτε λαμπα.
      Ελπιζω να καταληξεις στο οτι εχεις σπεσιαλ λαμπες με συχνοτητα που τρελαινει τη καμερα.

      Τι να πω δε ξέρω αυτό με τα κύματα υπάρχει ακόμα αλλά είναι πριν βγάλω την φωτό μετά δεν έχει θέμα ως προς την εικόνα . Θα το προσπαθήσω αύριο να το φτιαξω με τα modes.. :)
      Απλα συγκρινα τις κάμερες με το άλλο χιαομι γι αυτό μου φάνηκε κάπως ..

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Δεν ειναι φυσιολογικο οπως και να εχει.
      Σου ειπαν ηδη να παιξεις με το anti banding αλλα μηπως δοκιμασες να το βαλεις στο auto?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H g47 έγραψε:

      Δεν ειναι φυσιολογικο οπως και να εχει.
      Σου ειπαν ηδη να παιξεις με το anti banding αλλα μηπως δοκιμασες να το βαλεις στο auto?


      Καλημέρα σε όλα αυτο κάνει τελικά. Ακόμα και στο φως της μέρας. Και την νύχτα. Σαν κύματα σαν να "παίζει" η οθόνη .
      Αλλά το κοίταξα καλά σαν οθόνη δεν κάνει τίποτα μόνο στην κάμερα γίνεται αυτό..
      Και σε auto και σε όλα το ίδιο.
      Και στην μπροστά και στην πίσω κιόλας γίνεται.
      :(

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk