Διαφήμιση

[XTRV/GTV-6.10.13] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 16/10 22:55)

  • Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll
  • Xiaomi
  • Miui Dev

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ο/H Trickle έγραψε:

    Και η fixed rom για το Mi5 πάλι χτυπάει ,
    δεν γράφει ρυθμίσεις και μηνύματα αλλά com.androi..
    δεν μπορώ να μπω να γυρίσω αγγλικά
    Σε ποιό σημείο; Στην εκκίνηση ή κάπου αλλού; Μόνο com.androi.. γράφει;
    Στην εκκινηση το πετάει και δεν υπάρχει η λέξη μήνυμα ή ρυθμίσεις αλλα com. Android..
  • Καλησπερα @MIUI_ART 3 ερωτησεις.
    1. για ποιες συσκευες θα δοθουν XTRV σε αυτη τη φαση;
    2. Στην πρωτη σελιδα πως μπορει να αναγνωρισει καποιος αν η rom ειναι xtrv η gtv;
    3. Απο την στιγμη που μιλαμε για XTRV συνεπαγεται odex roms;
    Redmi Note 8T (Willow)
    Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Thanos L. έγραψε:

    Όχι μία φορά μονο
    δοκίμασε ξανά, αν και το αποτέλεσμα περισσότερο ψυχολογικό είναι παρά πραγματικό :)
  • Ο/H Trickle έγραψε:

    Και η fixed rom για το Mi5 πάλι χτυπάει ,
    δεν γράφει ρυθμίσεις και μηνύματα αλλά com.androi..
    δεν μπορώ να μπω να γυρίσω αγγλικά
    Επιβεβαιώνω κι εγώ για mi5, αφού τελειώσει η εγκατάσταση και γίνει επανεκκίνηση, εμφανίζει τους φακέλλους μηνύματα και ρυθμίσεις με όνομα com.android και πετάει συνέχεια το παράθυρο που έβαλε σε φωτό ο φίλος παραπάνω...

    Rename φακέλλου πώς κάνουμε μήπως λυθεί?

    java.lang.RuntimeException: Unable to instantiate application com.android.settings.Application: java.lang.ClassNotFoundException: Didn't find class "com.android.settings.Application" on path: DexPathList[[zip file "/system/framework/cloud-common.jar", zip file "/system/framework/security-device-credential-sdk.jar", zip file "/system/framework/zxing.jar", zip file "/system/framework/android-support-v13.jar", zip file "/system/framework/protobuf.jar"],nativeLibraryDirectories=[/system/priv-app/Settings/lib/arm64, /vendor/lib64, /system/lib64]]
    at android.app.LoadedApk.makeApplication(LoadedApk.java)
    at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.access$1600(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)
    Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: Didn't find class "com.android.settings.Application" on path: DexPathList[[zip file "/system/framework/cloud-common.jar", zip file "/system/framework/security-device-credential-sdk.jar", zip file "/system/framework/zxing.jar", zip file "/system/framework/android-support-v13.jar", zip file "/system/framework/protobuf.jar"],nativeLibraryDirectories=[/system/priv-app/Settings/lib/arm64, /vendor/lib64, /system/lib64]]
    at dalvik.system.BaseDexClassLoader.findClass(BaseDexClassLoader.java:56)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:511)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:469)
    at android.app.Instrumentation.newApplication(Instrumentation.java)
    ... 10 more
    Suppressed: java.lang.ClassNotFoundException: com.android.settings.Application
    at java.lang.Class.classForName(Native Method)
    at java.lang.BootClassLoader.findClass(ClassLoader.java:781)
    at java.lang.BootClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:841)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:504)
    ... 12 more
    Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: Class not found using the boot class loader; no stack trace available
    mipad, mi2, mi3, mi5 pro ceramic, mi mix exclusive
  • Ο/H Trickle έγραψε:

    Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ο/H Trickle έγραψε:

    Και η fixed rom για το Mi5 πάλι χτυπάει ,
    δεν γράφει ρυθμίσεις και μηνύματα αλλά com.androi..
    δεν μπορώ να μπω να γυρίσω αγγλικά
    Σε ποιό σημείο; Στην εκκίνηση ή κάπου αλλού; Μόνο com.androi.. γράφει;
    Στην εκκινηση το πετάει και δεν υπάρχει η λέξη μήνυμα ή ρυθμίσεις αλλα com. Android..

    Εμφανίζεται συνέχεια, στην εκκίνηση αρχικά, πριν καν φορτώσει 'εντελώς' το η επιφάνεια, και αργότερα κάθε λίγα λεπτά όποια εφαρμογή και να τρέχουμε, αυτό πετάγεται.. Επιπλέον, κάθε φορά που ξεκλειδώνουμε το κινητό.
    Όλα τα άλλα φαίνεται να λειτουργούν κανονικότατα. Αλλά δεν μπορούμε να μπούμε καν στα settings (εννοείτε πως όταν παταμε επάνω εμφανίζεται ξανά το μήνυμα). Ανέβασα και screenshot στο προηγούμενο post μου.
  • καλημερα σε ολους αν και για μενσα δεν ειναι καθολου καλη ....το τηλ. μου ειναι το redmi note 3 kenzo.
    χθες λοιπον που μου ηρθε η νεα εκδοση 6,10,13 την εγκατεστησα μεσω της αναβαθμισης απο το τηλρφωνο, οπως ειχα κανει και με την 6,9,9 και ολα ειχαν παει μια χαρα ....με την τλευταια ομως την πατησα ασχημα γιατι ανοιγει μεν το τηλεφωνο αλλα πεταει διαφορα μηνυματα " Δυστυχως η διαδικασία ρυθμισεις .... Αποστολη αναφορας σφαλματος στην ΜΙ για αναλυση κλπ κλπ .μετα με εντονα γραμματα εχει Δειτε την περιληψη που το παταω και δεν κανει τιποτα και απο κατω Ακυρωση και Αναφορα που και τα δυο αμα τα πατησεις φευγει στιγμιαια το μήνυμα και επανερχεται . να συνδεθω στον υπολογιστη δεν μπορω γιατι μου βγαζει το μηνυμα "usb for charging αγγιξτε για αλλες επιλογες , αλλα δεν κανει δουλευευι κι αυτο , και επειδη δεν ειμαι και πολυ ειδικος γιατι ειμαι σχετικα καινουργιος , ειμαι σε μαυρη απελπισια...Μπορει κανεις να βοηθησει ? Παρακαλω πολυ .
    Ευχαριστω
  • Διαφήμιση
  • Ο/H vasileios kalathakis έγραψε:

    καλημερα σε ολους αν και για μενσα δεν ειναι καθολου καλη ....το τηλ. μου ειναι το redmi note 3 kenzo.
    χθες λοιπον που μου ηρθε η νεα εκδοση 6,10,13 την εγκατεστησα μεσω της αναβαθμισης απο το τηλρφωνο, οπως ειχα κανει και με την 6,9,9 και ολα ειχαν παει μια χαρα ....με την τλευταια ομως την πατησα ασχημα γιατι ανοιγει μεν το τηλεφωνο αλλα πεταει διαφορα μηνυματα " Δυστυχως η διαδικασία ρυθμισεις .... Αποστολη αναφορας σφαλματος στην ΜΙ για αναλυση κλπ κλπ .μετα με εντονα γραμματα εχει Δειτε την περιληψη που το παταω και δεν κανει τιποτα και απο κατω Ακυρωση και Αναφορα που και τα δυο αμα τα πατησεις φευγει στιγμιαια το μήνυμα και επανερχεται . να συνδεθω στον υπολογιστη δεν μπορω γιατι μου βγαζει το μηνυμα "usb for charging αγγιξτε για αλλες επιλογες , αλλα δεν κανει δουλευευι κι αυτο , και επειδη δεν ειμαι και πολυ ειδικος γιατι ειμαι σχετικα καινουργιος , ειμαι σε μαυρη απελπισια...Μπορει κανεις να βοηθησει ? Παρακαλω πολυ .
    Ευχαριστω
    Από την πρώτη στιγμή που επέλεξες τον δρόμο του beta my friend, θα έπρεπε να περιμένεις τέτοια προβλήματα, και, να μην σου "χαλούν" την διάθεση. Το να κάθεσαι και να παρακαλάς-πολύ για μια γρήγορη και άμεση διόρθωση, δεν έχει νόημα. Αν μπορείς κάπως να βοηθήσεις τα παιδιά που δουλεύουν στις rom όμως έχει. Αυτός είναι και ο λόγος του να τρέχεις beta εξάλου. Τρέχω 10.12.1 Beta Sierra, και γενικώς είμαι σε beta από την αρχή, λόγο feedback assistant. Όλα τέλεια μήνες τώρα. Αν αύριο μεθαύριο συμβεί κάτι, δεν θα φταίει η Apple. Αυτή με έχει προειδοποιήσει για τους κινδύνους, και ας ξέρω ότι η πιθανότητα σοβαρού bug είναι παρα μα πάρα πολύ μικρή. Αν δεν χρησιμοποιώ time machine δεν μου φταίει κανείς.

    Α, μπορείς να κατεβάσεις μια προηγούμενη Dev Rom από την εφαρμογή του forum στο κινητό σου και να την βάλεις με τον updater. Επιπλέον, θα σου πρότεινα να γυρίσει σε stable :) Καλή σου μέρα.
  • Ο/H Thanos L. έγραψε:

    Καλημερα Αλανια!!! Αφού μου βγήκε ή ενημέρωση για την νέα ρομ gtv 6.10.13 την εγκατεστησα κατευθείαν! Όσο καιρό είχα το κινητό ποτέ δεν το έκανα AnTuTu test το έκανα χθες με την νέα Rom! Έχω το Xiaomi Redmi note 3 pro έκδοση 3/32 μου έβγαλε score 54.000 περίπου!!! Να ανησυχησω;;; Γτ όταν έβλεπα όλα τα υπόλοιπα βίντεο με το κινητό πρώτου το αγοράσω όλοι έβγαζαν κοντά στα 80000 περίπου!!!!
    Παιδιά το AnTuTu test είναι εντελώς αναξιόπιστο το έχω ξανά γράψει, αν κάνεις για δοκιμή 2-3 φορές θα δεις ότι σου βγάζει διαφορετικά σκορ test, μην δίνεται βάση σε αυτά.
  • Ενημέρωση

    Η ROM του Mi-5 ανέβηκε πάλι χαλασμένη στο andoidfilehost. Κατεβάστε την από το προσωρινό dropbox link εδώ => xiaomi-miui-hellas-6.0.1_gemini_v8_GTV-6.10.13
    μέχρι να ανέβει σωστά εκεί που πρέπει :)


  • Ο/H derveni έγραψε:

    Παιδιά το AnTuTu test είναι εντελώς αναξιόπιστο το έχω ξανά γράψει, αν κάνεις για δοκιμή 2-3 φορές θα δεις ότι σου βγάζει διαφορετικά σκορ test, μην δίνεται βάση σε αυτά.
    μία διαφορα της ταξεως των 1000 και 2000 είναι ανεκτή από την προηγουμενη μέτρηση.
    Αναφέρεσαι σε μεγαλύτερες διαφορές;
    Redmi Note 8T (Willow)
    Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
  • Διαφήμιση