Redmi Note 3 pro International version (Kate) - Ήρθε με ρομ από Kenzo

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπερα στην ομαδα.. νεος κατοχος του xiaomi redmi note 3 pro (και γενικα κινητου xiaomi) και εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το εργαλειο αυτο..
      1) Στις ρυθμισεις μου λεει Αριθμος μοντελου: Redmi note 3 (και οχι Redmi Note 3 pro που μου το λεει το AIDA64 και μαλιστα λεει και Special Edition)
      2) Εκδοση android: 6.0.1 MMB29M
      3) Eπιπεδο ενημερωσης κωδικα ασφαλειας: 2016-11-01
      4) MIUI εκδοση: MIUI Global 8.1 | Σταθερη 8.1.1.0 (MHRMIDI) (Μολις σημερα μου ηρθε αναβαθμιση σε 8.1.3.0)
      5) Επεξεργαστης: Εξαπυρηνο ΜΑΧ 1,8 GHz
      6) RAM: 3,00 GB
      7) Εσωτερικη μνημη: 32 GB

      Εχει ελληνικο μενου το κινητο, το πηρα απο το youhou.. και ηρθε με ευρωπαικο φορτιστη.
      1) Ειναι το kate ή το kenzo? (Το AIDA64 μου λεει οτι ειναι το ΚΑΤΕ)
      2) Ειναι καλη η ROM που φοραει? ή να προτιμησω καποια ελληνικη? ποιες οι
      διαφορες? είναι πληρως λειτουργικη η ελληνικη ROM ή εχει καποια bugs? Βασικα με ενδιαφερει να περασω την Snapdragon Camera που εχω ακουσει καλα λογια γι αυτην την εφαρμογη)
      3) Αν θελησω να το κανω root και να περασω TWRP ειναι ευκολο? Υπαρχει
      καποιος ασφαλης οδηγος γι αυτα? (Σε καποιον οδηγο που ετρεξα για το αν
      εχω κλειδωμενο ή ξεκλειδωτο bootloader, μου εδειξε πως εχω κλειδωμενο
      bootloader)

      Συγνωμη που σας ζαλισα αλλα αν και πρωην κατοχος android συσκευων (η τελευταια που ειχα ηταν ενα Jiayu G4s) ειμαι
      εντελως καινουριος σε αυτο το κινητο και το βρισκω λογικο να υπαρχει ενας φοβος μηπως κατι δεν παει καλα σε φλασαρισματα κλπ.
    • Το κινητό είναι το kate με Official global Rom δεν έχει προβλήματα. Αν θέλεις twrp και root αναγκάστηκα πρέπει να ξεκλείδωσεις bootloader

      Redmi note 3 pro
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης




    • Συμβουλη σου λοιπον να το αφησω ως εχει ή να προσπαθησω να το παω παραπερα? Δλδ αν αρχικα ξεκλειδωσω bootloader μετα θα μπορεσω να βαλω καποια ελληνικη ROM? Βασικα οι ελληνικες ROM ειναι καλυτερες και πιο σταθερες και εχουν updates όπως αυτη που εχω τωρα? Αξιζει δλδ τον κοπο ή δεν θα κερδισω κατι, οχι μονο τωρα.. αλλα και μελλοντικα οσον αφορα τις δυνατοτητες του κινητου.
    • Ο/H aeriko7475 έγραψε:

      Συμβουλη σου λοιπον να το αφησω ως εχει ή να προσπαθησω να το παω παραπερα? Δλδ αν αρχικα ξεκλειδωσω bootloader μετα θα μπορεσω να βαλω καποια ελληνικη ROM? Βασικα οι ελληνικες ROM ειναι καλυτερες και πιο σταθερες και εχουν updates όπως αυτη που εχω τωρα? Αξιζει δλδ τον κοπο ή δεν θα κερδισω κατι, οχι μονο τωρα.. αλλα και μελλοντικα οσον αφορα τις δυνατοτητες του κινητου.
      Αν γενικά έχεις ασχοληθεί με custom recovery custom rom και τα σχετικά σε οποιοδήποτε άλλο κινητό,δεν θα δυσκολευτείς καθόλου σε αυτό!
      Το βασικό είναι να ξεκλειδώσει ο bootloader μετά με λίγο διάβασμα αποφασίζεις αν θα αλλάξεις και recovery και ΡΟΜ. :)
      Υπόψιν ότι πρώτα ξεκλειδωνεις bootloader μετά βάζεις twrp και στο τέλος super SU.
      Μην προσπαθήσεις καθόλου να ρουταρεις με king root και τα σχετικά ;)
      You may think you can fly - but you better not try
    • Δεν έχω κάτι άλλο να πω τα είπε όλα ο @Thracia

      Redmi note 3 pro
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης




    • Παιδια καλησπερα. Παρηγγειλα το Redmi Note 3 Pro SE και ηρθε πριν μερικες μερες. Σημερα πηρε το 8.1.3.0 update μεσω ota. Με το που εκανα το επιλεγω να κανει εγκατασταση το update αφου το κατεβασε κανει επανεκινηση και γραφει "Updating MIUI dont reboot the device" αφου περασουν λιγα λεπτα κανει επανεκινηση και γραφει και παλι το ιδιο και γινεται συνεχομενα αυτη η διαδικασια χωρις να μπορω να μπω στο κινητο. η ρομ που εχει ειναι η 8.1.1.0 Global. καταφερα και επανεφερα το κινητο μεσο fastboot και τον οδηγο σας. Αλλα με καθε update θα γινεται το ιδιο?
      Επισης στο Region ειναι κολλημενο το China και δεν μπορω να το αλλαξω