Διαφήμιση

(Deep Review) Xiaomi Philips Eyecare Smart Lamp 2

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • (Deep Review) Xiaomi Philips Eyecare Smart Lamp 2

      H Xiaomi σε συνεργασία με την Philips δημιούργησε την Eyecare Smart Lamp 2!



      Παραλαμβάνοντας το προιόν εντύπωση μου έκανε το μέγεθος της συσκευασίας, η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να είναι τόσο μεγάλο το κουτί.



      Ανοίγωντας το κουτί βλέπουμε ένα καλά προστατευμένο προιόν σε νάιλον και χαρτόκουτες!




      Περιεχόμενα συσκευασίας:
      Η συσκευασία μας περιέχει τη λάμπα , το τροφοδοτικό μας και τέλος το φυλλάδιο με τις οδηγίες χρήσης, επίσης θα χρειαστείτε εναν αντάπτορα για χρήση σε Ευρωπαικές πρίζες.





      Χαρακτηριστικά προϊόντος :
      H Xiaomi Eyecare Smart lamp έχει ένα εύκαμπτο βραχίονα που μπορεί να ρυθμιστεί σε όποια γωνία επιθυμείτε! Ένα άλλο σημαντικό χαρακτηριστικό και για την οποία την επέλεξα είναι η δεύτερη επιλογή φωτισμού στο πίσω μέρος καθώς υπάρχει μια ξεχωριστή μονάδα φωτισμού.




      Επίσης έχει μια επιφάνεια αφής στη βάση της ,η οποία σου δίνει την επιλογή να αλλάξεις όλες τις ρυθμίσεις της λάμπας, απο την ένταση της φωτεινότητας μέχρι την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της πίσω λάμπας καθώς και την επιλογή ambient light που προσαρμόζετε αυτόματα αναλόγος το φωτεισμό του δωματίου για να μην ''κουράζει'' το μάτι.




      Κάτι που την κάνει βέβαια ακόμη πιο ποθητή είναι η ύπαρξη wifi και χειρισμός αυτής μέσω της εφαρμογής της xiaomi MiHome και σε Android αλλα και σε iOS συσκευές!








      Τελικές εντυπώσεις:
      Για τα λεφτά της πραγματικά αξίζει και με το παραπάνω,με αρκετά ξεκούραστο φωτισμό και με τον εύκαμπτο βραχίονα μπορείς να ρυθμίσεις το φωτισμό ακριβώς εκεί που επιθυμείς και ας μην το κρύβουμε είναι ένα πραγματικό κόσμημα στο γραφείο μας!





      Εδώ και το Βίντεο Unboxing - Review που έκανα :

    • Καταπληκτικός ... Πάρα πολύ ωραίος ...
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

      Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Xstos έγραψε:

      Ωραίος!!!

      Η λάμπα αλλάζει?
      Μπά ledοταινία πρέπει να έχει μέσα,
      καλά αν έρθει η ώρα της θα πέσει disassemble !!! lol
    • Ο/H Sam έγραψε:

      καλά αν έρθει η ώρα της θα πέσει disassemble !!!
      Ναι, έτσι το πάω κι εγώ, απλά υπάρχει ο φόβος να μην κλείνει καλά ή καθόλου μετά
      και θα είναι κρίμα.
    • Παιδια ξερουμε πως μπορει να κλεισει το wi-fi αυτης της συσκευης ? γιατι δεν το θελω να ψαχνει να συνδεθει. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω στο ιντερνετ.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H miltosk έγραψε:

      Παιδια ξερουμε πως μπορει να κλεισει το wi-fi αυτης της συσκευης ? γιατι δεν το θελω να ψαχνει να συνδεθει. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω στο ιντερνετ.
      Το ψάχνω και έγω αυτό αλλά δεν έχω βρει τίποτα, όπως δεν έχω βρει πως μπορείς να αλλάξεις την λάμπα - ledοταινία μέσα.

      Μια ερώτηση αν συμβαίνει σε κανέναν αυτό, την λάμπα την έχω κανα 3μηνο. Ενώ λειτουργεί τόσο καιρό κανονικά εδώ και κάτι μέρες, απλά ανάβει μόνη της, χώρις να της κάνω κάτι μπορεί να την κλείσω το βράδυ και τσούπ να την βρίσκω αναμένη.

      Ενώ δεν το έκανε. Απο την εφαρμογή δεν της έκανα καθόλου χρήση γενικά.
      Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον? να ανάβει μόνη της?
    • Ο/H Holyshock έγραψε:

      Το ψάχνω και έγω αυτό αλλά δεν έχω βρει τίποτα, όπως δεν έχω βρει πως μπορείς να αλλάξεις την λάμπα - ledοταινία μέσα.
      Μια ερώτηση αν συμβαίνει σε κανέναν αυτό, την λάμπα την έχω κανα 3μηνο. Ενώ λειτουργεί τόσο καιρό κανονικά εδώ και κάτι μέρες, απλά ανάβει μόνη της, χώρις να της κάνω κάτι μπορεί να την κλείσω το βράδυ και τσούπ να την βρίσκω αναμένη.

      Ενώ δεν το έκανε. Απο την εφαρμογή δεν της έκανα καθόλου χρήση γενικά.
      Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον? να ανάβει μόνη της?
      Και άμα σου πω ότι μπορεί να ανάψει από παρεμβολές ασυρμάτων??? :D
      Το παρατήρησα στη δική μου λάμπα, σε μια συχνότητα που δοκίμαζα κάτι walkie talkie μου άναψε η μια από τις δύο λάμπες !