Διαφήμιση

Tutorial:1 Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Tutorial:1 Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

      Μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε τους υπότιτλους!
      Βήμα 1: Εγκατάσταση των απαραίτητων οδηγών (drivers) για να αναγνωρίζεται το κινητό σωστά από τον υπολογιστή!


      αφήγηση: @koko
      μετάφραση: @koko @ioann1s @Souits (η αδελφή του)
      σενάριο πάνω σε οδηγό του @lallasgr που βρίσκεται -->εδώ<--
    • Μπράβο σε όλα τα παιδάκιααααααααα....


    • Συγχαρητήρια σε όλους τους δημιουργούς!
      ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!
      Πολύ όμορφη δουλειά! :thumbsup:

      Υ.Γ. Περιμένουμε και άλλα παρόμοια βιντεάκια (και στα Ελληνικά την επόμενη φορά...τώρα που βρήκαμε αφηγήτρια και επαγγελματία "moviemaker") :D
    • Διαφήμιση
    • Προστέθηκαν και τα Αγγλικά με υπότιτλους για ανθρώπους με πρόβλημα Ακοής. Όποιος γνωρίζει Γερμανικά, Ιταλικά, Γαλλικά ή οποιαδήποτε άλλη γλώσσα και θέλει να βοηθήσει παρακαλώ να επικοινωνήσει με προσωπικό μήνυμα ή στο e-mail kostasrose@hotmail.com
    • Ο/H kostasrose έγραψε:

      Προστέθηκαν και τα Αγγλικά με υπότιτλους για ανθρώπους με πρόβλημα Ακοής. Όποιος γνωρίζει Γερμανικά, Ιταλικά, Γαλλικά ή οποιαδήποτε άλλη γλώσσα και θέλει να βοηθήσει παρακαλώ να επικοινωνήσει με προσωπικό μήνυμα ή στο e-mail kostasrose@hotmail.com
      Ταπεινή μου άποψη είναι ότι το βίντεο πρέπει να έχει αφήγηση στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και οι υπότιτλοι να είναι (ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!) σε όποια γλώσσα μπορούμε να έχουμε μετάφραση!
      Εδώ, στο ελληνικό φόρουμ, μεταφράζουμε κινέζικες ρομ στα Ελληνικά και εύκολα θα μπορούσαμε να έχουμε ελληνικά βίντεο με αγγλικούς υπότιτλους, χωρίς να είμαστε "αναγκασμένοι" να διαβάζουμε υπότιτλους (χάνοντας έτσι τη "δράση" στην οθόνη)? :)
      Ίσως στο επόμενο βίντεο? :D
    • δεδομενων των αντιξοων συνθηκών κάτω από τις οποίες υλοποιηθηκε το όλο πρότζεκτ, το αποτέλεσμα με ικανοποιεί απόλυτα!
      Ο κωστας εριξε τρελή δουλειά, έφαγε παρά πολλές ώρες μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή του και τελικά έκανε το θαύμα του! Προσωπικά, τον ευχαριστώ για την εμπειρία που μου πρόσφερε, και σίγουρα πέρασα καλά κάνοντας τη δουλειά που μου αναλογούσε... Θα έχω να θυμάμαι το απίστευτο γέλιο που ριξαμε, και τα αρχειακια ήχου με σαρδαμ, παιδιά, σκυλια, εξατμίσεις και ΠΟΛΥ βρισιμο που "ξέμειναν" στο κινητό μου, θα συμπληρώσουν μία χαρά το βιογραφικό μου αν ποτέ αποφασισω να γίνω ΝΤΑΛΙΚΙΕΡΗΣ!
      Και μία και ο ίδιος αρνήθηκε να προσθέσει το όνομα του στους συντελεστές, να πω οτι...
      Βιντεοσκόπηση, μοντάζ, εφέ, μουσική επιμέλεια, γενική επίβλεψη, παραγωγή και πολλά πολλά άλλα, είναι του @kostasrose.
      Καλή συνέχεια κωστή!
    • Διαφήμιση
    • ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!! :thumbsup:
      Redmi Note 8T (Willow)
      Official Global stable 11.0.7.0 (PCXEUXM)
    • Ένα θα πω εγώ για όλους σας.....

      DREAM TEAM !!! :D :lol:

      Ωχ ... ποιος ακούει τώρα τον @caeser που δεν το έγραψα στα Ελληνικά.... :lol:

      DREAM Team = Ονειρική ομάδα.

      Όσο για την εκφωνήτρια ... <3 :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Το συγκεκριμένο βίντεο σχεδιάστηκε με γνώμονα την Αγγλική γλώσσα και όχι τυχαία.
      Τόσο τα γραφικά, η μουσική και ο ρυθμός ροής της εικόνας απευθύνετε σε νεώτερες ηλικιακές ομάδες όπου έχουν δεύτερη γλώσσα κατά μεγάλο ποσοστό τα Αγγλικά.
      Ο δεύτερος βασικός λόγος είναι ότι τα ελληνικά δυστυχώς δεν είναι εύηχα στους ξένους και εγώ θα ήθελα η Ελληνική παρουσία η οποία αισίως πλησιάζει τα 20 χιλιάδες μέλη στην κοινότητα να δώσει βροντερό παρόν στο παγκόσμιο χάρτη έστω και με την χρήση της Αγγλικής.
      Είμαι ένθερμος υποστηρικτής της άποψης ότι η γνώση πρέπει να μοιράζεται και μάλιστα δωρεάν άσχετα από γλώσσα ή πολιτισμό.
      Υπάρχουν καταστήματα ή εταιρίες που λες Ελλάδα και δεν γνωρίζουν την παρουσία της κοινότητας και 20 χιλιάδες δεν είναι και λίγοι. Για να μην αναφέρω ότι η ποιότητα ανταλλαγής γνώσης και ιδεών εδώ δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από αυτές του εξωτερικού που σε πολλές περιπτώσεις ξεπερνούν και τις ίδιες μας τις προσδοκίες. Για παράδειγμα δεν νομίζω ότι ο Δημήτρης όταν ξεκινούσε αυτήν την προσπάθεια πίστευε σε τέτοια επιτυχία.
      Ο τρίτος και βασικός λόγος είναι ότι δεν προσπάθησα προσωπικά να δημιουργήσω έναν οπτικοποιημένο οδηγό για εσωτερική χρήση. Ήδη το έχει κάνει πληρέστατα αυτό και με μεγάλη επιτυχία ο @lallasgr τόσο με γραπτό όσο και με οπτικό τρόπο χρησιμοποιώντας φωτογραφίες και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να πάει στα αζήτητα η προσπάθεια του λόγο της δύναμης της κινούμενης εικόνας.
      Προσωπική μου άποψη ήταν και είναι να κινηθούμε σε λίγο πιο βαθιά νερά ώστε αυτή η προσπάθεια που με τόσο μεγάλη επιτυχία λειτουργεί και αυξάνεται να ακουστεί και προς τα έξω.
      Αν θέλουμε λοιπόν να ακουστεί και η Ελληνική παρουσία στο χώρο πρέπει να λειτουργήσουμε με κοινούς όρους.
      Για να το επιτύχουμε αυτό πρέπει να βρούμε ένα κοινό σημείο αναφοράς και εδώ δυστυχώς έχουν επικρατήσει τα Αγγλικά.

      Αυτοί ήταν και οι λόγοι επιλογής της Αγγλικής γλώσσας.

      Τέλος για να μην αρχίσουμε και μια ατέρμονη συζήτηση με το τι είναι σωστό και τι όχι και πριν ακουστούν σχόλια ότι έτσι εκμηδενίζουμε ή ακυρώνουμε την ελληνική μας ταυτότητα θα απαντήσω ότι μπορεί να γεννιέσαι Έλληνας αλλά αν πραγματικά της αγαπάς όπου σταθείς και όπου βρεθείς την έχεις στην ψυχή σου. Παράδειγμα οι Έλληνες του εξωτερικού.
      Έτσι λοιπόν αν ο οδηγός αυτός καταφέρει και βοηθήσει έστω και έναν Ισπανό έναν Κορεάτη ή ακόμα και Κινέζο και πει ευχαριστώ Ελλάδα ή ακόμα καλύτερα ευχαριστώ xiaomi-miui hellas η υπερηφάνεια μου θα είναι μεγαλύτερη από το να πάρει 20 χιλιάδες likes το βίντεο.

      Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την μακροσκελή απάντηση.