Διαφήμιση

Redmi note 3 pro vs mi5

    • Tips&Tricks
    • Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi note 3 pro vs mi5

      Καλησπερα,ειμαι ετοιμος γ την 1η παραγγελια xiaomi κινητου και συγκεκριμενα του rn3pro kate! :) Παρατηρησα ομως οτι αυτην την περιοδο εχει πεσει το θηριο mi5 στα 240 κοντα,περιπου ενα κατοσταρικο πανω απο το kate...Δεν λεω μεγαλη διαφορα στην τιμη αλλα ααααααμα τα αξιζει ας στριμωχτουμε λιγο αφου μπαινω στην διαδικασια αγορας κινητου απο εξω...Οσοι γνωριζετε και τις 2 συσκευες θα λεγατε οτι αξιζει αυτο το 100αρικο πανω?Να το κανω το ανοιγμα? Ευχαριστω εκ των προτερων γ τον κοπο σας...
    • Αν θες να έχεις και την band 20 (800Mhz) παίρνεις Kate χωρίς δεύτερη σκέψη.
    • Η διαφορά είναι μεγάλη..... σχεδόν 60% πάνω...
      Αν θέλεις το κάτι παραπάνω πας στο mi5.. Το kate βέβαια σε καμία περίπτωση δεν θα σε απογοητεύσει για τα χρήματα του..
      ίσα ίσα θα το ζηλεύουν όλοι...


    • Διαφήμιση
    • Έτσι είναι...καμία σχέση η μία συσκευή με την άλλη.
      Το θέμα είναι : θα εκμεταλλευτείς τα παραπάνω καλούδια του Mi5; ή θα τα έχεις εκεί για να τα κοιτάς.
      Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη...κοντεύει το x2.

      Ζύγισε λίγο αυτά που θές ΕΣΥ. Είναι κρίμα να δίνουμε χρήματα για πράγματα που δεν χρησιμοποιούμε...με 100 ευρώ παίρνεις και ένα Redmi 3 :)

      Εάν ξέρεις αγγλικά, διάβασε λίγο τα review και απο τα δύο (π.χ ΕΔΩ) για να μπορέσεις να αποφασίσεις.

      Υ.Γ Εάν το είχα χαβαλέ το 100άρικο...θα το έδινα με 1000! Εάν όμως ήταν να "ζοριστώ" τότε όχι αδερφέ... ;)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Το ένα είναι σειρά "Redmi" και το άλλο σειρά "Mi"... Η διαφορά αυτή απο μόνη της δικαιολογεί την διαφορά στη τιμή... αφου το δεύτερο είναι "ναυαρχίδα", ενώ το Note3 ένα απο τα "best seler" της Xiaomi, που όμως αξίζει και με το παραπάνω κάθε "σεντς" που πληρώνει ο καταναλωτής και δεν έχει τυχαία το τίτλο του απόλυτου "Best Value for Money"!
      Με τα επιπλέον χρήματα (που για μένα δικαιολογούνται και με το παραπάνω) που δίνει κάποιος για το Mi-5 ουσιαστικά αγοράζει σαφέστατα καλύτερο και ταχύτερο επεξεργαστή και βέβαια (συνολικά) καλύτερη οθόνη (Corning Gorilla Glass 4 συν καλύτερη αναλογία ppi pixel density (428 έναντι 403 του Note3.) Βέβαια το ένα έχει 5.5'' οθόνη και το άλλο 5.15'... (εξ'ου και η διαφορά στα ppi). Αισθητικά επίσης το Mi5 διακιολογεί τη θέση του στην υψηλότερη "high end" κατηγορία που βρίσκεται, αφου είναι και δείχνει σαφέστατα πιό "πολυτελές" τηλέφωνο, απο το "σκληροτράχηλο", αλλά επίσης όμορφο Νote 3.

      Στη ΠΡΑΞΗ όμως και στη καθημερινή χρήση δεν θα δεις ουσιαστική διαφορά στη χρήση, αφου μιλάμε για τα "απόλυτα εργαλεία" και για τις δύο συσκευές και νομίζω ότι εάν επιλέξεις το φθηνότερο Note 3 δεν θα σε απογοητεύσει σε καμμιά περίπτωση.... αλλά το Mi5 ίσως να σε κάνει να "αισθάνεσαι" ΑΚΟΜΑ καλύτερα... :D
    • Mi 5 ------> Καλύτερο επεξεργαστή (πολύ δυνατός)

      Redmi Νote 3 pro -------> Έχει Ράδιο FM (Μόνο γι αυτό θα το έπαιρνα)
    • Ο/H geo221 έγραψε:

      Mi 5 ------> Καλύτερο επεξεργαστή (πολύ δυνατός)

      Redmi Νote 3 pro -------> Έχει Ράδιο FM (Μόνο γι αυτό θα το έπαιρνα)

      Την έλλειψη ραδιοφώνου σε μερικές ναυαρχίδες ΠΟΤΕ δεν την κατάλαβα... και αν και δεν χρησιμοποιώ συχνά ράδιο στο κινητό, μου "λείπει", αφου έστω και τις 1-2 φορές στο "τόσο" που ίσως θα το χρησιμοποιούσα, δεν έχω την δυνατότητα να το έχω... Όταν όμως έχεις μια ναυαρχίδα, θέλεις να τα έχεις όλα...
    • Διαφήμιση