Διαφήμιση

Redmi 3S - Προβλήματα με το σήμα δικτύου κινητής - απώλεια σήματος

    • Redmi 3S

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα αγόρασα το κινητό στον θείο μου πριν 10 μηνες και μου ανάφερε αυτο το πρόβλημα με το σήμα οτι το έχει εδω και καιρο τωρα αφού πριν δούλευε κομπλέ.Εψαξα περι του προβλήματος που κλειδώνει το σήμα μονο σε 2g και από τι καταλαβα πρέπει να σταλθεί πίσω κινα για αλλαγή μητρικής.Εχω έρθει ηδη σε επικοινωνία με vickmall και περιμένουν να τους το στείλω και να τους γράψω το πρόβλημα. Υπάρχει κανείς που έχει στείλει και παραλάβει το κινητό χωρίς πρόβλημα μετα την επιδιόρθωση; Και αν ναι τι πληροφορίες να τούς δώσω ωστε να μην υπάρξει προβλημα στην εύρεση και αντικατάσταση του προβλήματος εκ μέρος τούς
    • Το πρόβλημα είναι γνωστό. Απλά πες τους ότι σε αυτό το πρόβλημα αλλαζεται η μητρική. ΕΠίσης μη ξεχάσεις να κάνεις τα διαδικαστικά στα ΕΛΤΑ για αποστολή συσκευής στην Κίνα ώστε στη ν επιστροφή μη στη περάσουν τελωνείο και πληρώνεις.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H panosdabest έγραψε:

      Καλησπέρα αγόρασα το κινητό στον θείο μου πριν 10 μηνες και μου ανάφερε αυτο το πρόβλημα με το σήμα οτι το έχει εδω και καιρο τωρα αφού πριν δούλευε κομπλέ.Εψαξα περι του προβλήματος που κλειδώνει το σήμα μονο σε 2g και από τι καταλαβα πρέπει να σταλθεί πίσω κινα για αλλαγή μητρικής.Εχω έρθει ηδη σε επικοινωνία με vickmall και περιμένουν να τους το στείλω και να τους γράψω το πρόβλημα. Υπάρχει κανείς που έχει στείλει και παραλάβει το κινητό χωρίς πρόβλημα μετα την επιδιόρθωση; Και αν ναι τι πληροφορίες να τούς δώσω ωστε να μην υπάρξει προβλημα στην εύρεση και αντικατάσταση του προβλήματος εκ μέρος τού


      Να πω και εγω την εμπειρια μου.
      Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα (το εχω περιγραψει μερικες σελιδες πιο πισω) το οποιο παρουσιαστικε μετα απο αναβαθμιση της rom( μαλλον τυχαια). Στην αρχη ημουν ετοιμος να παραγγειλω usb port που εχει ενσωματωμενο και ενα κυκλωμα κεραιας 3g-lte. Τελευταια στιγμη ομως μιας και προεκυψε δουλειας εκτος πολης για σεζον, αποφασισω να μιλησω με σελινα στο βικμαλ.Μου ειπε οτι γνωριζει το προβλημα και απλα επρεπε να της στειλω το τηλεφωνο,συσκευασμενο,να βγαλω μια φωτο το δεμα στα ελτα που να φαινεται το τρακινκ και η διευθυνση του βικμαλ(οτι ειναι σωστα εκ μερους μου) και θα με ενημερωνε μολις το παραλαμβανε.Ετσι και εγινε λοιπον.
      Μετα απο 2 εβδομαδες και κοστος 8 περιπου ευρω, το κινητακι μου ηταν Κινα.
      Μ ενημερωσε οτι το παρελαβε και θα πηγαινε σε xiaomi σερβις επισημο.
      Μετα απο 10 μερες περιπου με ενημερωσε για αντικατασταση πλακετα,νεα ιμει και τα σχετικα,και μου ζητησε 6 δολαρια να στειλω στο paypal του viickmall προκειμενου να μου το στειλει πισω.
      Ετσι και εγινε.το παρελαβα,ειναι το δικο μου(ειχε καποια χαρακτηριστικα σημαδακια στο πισω μερος) και εκτοτε ΦΤΟΥ μην το ματιασω παει ρολοι.

      Συνολικα 1.5 μηνα πηγαινε->αντικατασταση μητρικης->ελα.
    • Τόσο κάνει. Ευτυχώς που δεν πέρασες τελωνείο όταν επέστρεφε. Ή μήπως είχες πάρει τα μέτρα σου.
    • τελωνειο δεν θα περναγε ετσι κ αλλιως.
      το κινητο επεστρεψε χωρις την συσκευασια του απλα σε μπαμπλραπ κ με χαρτι που ελεγε οτι το κινητο ειχε παει για σερβις κ μου ζηταγε συγγνωμη για την ταλαιπωρια.
      επισης είχε την ενδειξη γκιφτ κ ειχα κ την αποδειξη απο τα ελτα οτι το ειχα στειλει πρωτα εγω για σερβις.
      απλο συστημενο ελτα το εστειλα, απλο συστημενο ελτα παρελαβα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kostak1s έγραψε:

      Ο/H panosdabest έγραψε:

      Καλησπέρα αγόρασα το κινητό στον θείο μου πριν 10 μηνες και μου ανάφερε αυτο το πρόβλημα με το σήμα οτι το έχει εδω και καιρο τωρα αφού πριν δούλευε κομπλέ.Εψαξα περι του προβλήματος που κλειδώνει το σήμα μονο σε 2g και από τι καταλαβα πρέπει να σταλθεί πίσω κινα για αλλαγή μητρικής.Εχω έρθει ηδη σε επικοινωνία με vickmall και περιμένουν να τους το στείλω και να τους γράψω το πρόβλημα. Υπάρχει κανείς που έχει στείλει και παραλάβει το κινητό χωρίς πρόβλημα μετα την επιδιόρθωση; Και αν ναι τι πληροφορίες να τούς δώσω ωστε να μην υπάρξει προβλημα στην εύρεση και αντικατάσταση του προβλήματος εκ μέρος τού
      Να πω και εγω την εμπειρια μου.
      Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα (το εχω περιγραψει μερικες σελιδες πιο πισω) το οποιο παρουσιαστικε μετα απο αναβαθμιση της rom( μαλλον τυχαια). Στην αρχη ημουν ετοιμος να παραγγειλω usb port που εχει ενσωματωμενο και ενα κυκλωμα κεραιας 3g-lte. Τελευταια στιγμη ομως μιας και προεκυψε δουλειας εκτος πολης για σεζον, αποφασισω να μιλησω με σελινα στο βικμαλ.Μου ειπε οτι γνωριζει το προβλημα και απλα επρεπε να της στειλω το τηλεφωνο,συσκευασμενο,να βγαλω μια φωτο το δεμα στα ελτα που να φαινεται το τρακινκ και η διευθυνση του βικμαλ(οτι ειναι σωστα εκ μερους μου) και θα με ενημερωνε μολις το παραλαμβανε.Ετσι και εγινε λοιπον.
      Μετα απο 2 εβδομαδες και κοστος 8 περιπου ευρω, το κινητακι μου ηταν Κινα.
      Μ ενημερωσε οτι το παρελαβε και θα πηγαινε σε xiaomi σερβις επισημο.
      Μετα απο 10 μερες περιπου με ενημερωσε για αντικατασταση πλακετα,νεα ιμει και τα σχετικα,και μου ζητησε 6 δολαρια να στειλω στο paypal του viickmall προκειμενου να μου το στειλει πισω.
      Ετσι και εγινε.το παρελαβα,ειναι το δικο μου(ειχε καποια χαρακτηριστικα σημαδακια στο πισω μερος) και εκτοτε ΦΤΟΥ μην το ματιασω παει ρολοι.

      Συνολικα 1.5 μηνα πηγαινε->αντικατασταση μητρικης->ελα.
      Μια απ τα ίδια μετά από πολλά email και πολύ κουβέντα το έστειλα στο minidel από όπου το πείρα , στην αρχή μου έστειλαν ένα mail ότι δεν βρίσκουν κανένα πρόβλημα και τους απάντησα ότι το κινητό θέλει μητρική τους έστειλα στη σελίδα με τα παράπονα της xiaomi , δεν πήρα καμία απάντηση μετά από δυόμισι μήνες από όταν το έστειλα το έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι δεν ζήτησε κάποια χρήματα, πάνω το δέμα έγραφε ότι ελέγχθηκε στο τελώνιο και έγραφε κινητό 100 ευρώ. Μέχρι στιγμής όλα οκ (πρέπει να αλλάξανε μητρική γιατί έχει δυο σημαδάκια στην άκρη το γυαλί .
    • Καλησπέρα και σε εμένα παρουσιάζει ένα παρόμοιο πρόβλημα το Redmi3S 2/16. Ξεκίνησε με την XTRV beta 7.9.21 και συνεχίζει με την 7.10.12.
      Παρουσίαση προβλήματος: εκκίνηση συσκευής χωρίς ανοιχτό wifi δεν έχω δίκτυο καθόλου (vodafone), αν ανοίξω το wifi έρχεται το σήμα αμέσως. @NasDriver επειδή έχεις την ίδια συσκευή το παρατήρησες στην δική σου?

      Σας παρουσιάζω και τρία video με το πρόβλημα. Δεν δοκίμασα άλλη κάρτα sim κινητής, ούτε έβαλα official rom να δω αν συνεχίζετε.


    • Δοκίμασε με κάρτα άλλης εταιρείας να δεις εάν κάνει το ίδιο, τελευταία, σε πολλές συσκευές και με διαφορετικές ρομ, η Vodafone κάνει διακοπές στο σήμα.

      Δεν έχω προλάβει να αναβαθμίσω το 3S για να το συγκρίνω :(
    • Έγινε @NasDriver και ενημερώνω το βράδυ. Με προβληματίζει ότι πρέπει να έχεις ανοιχτό wifi για να έχει σήμα.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση