Διαφήμιση

Redmi 3S - Προβλήματα με το σήμα δικτύου κινητής - απώλεια σήματος

• Redmi 3S

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 7/3/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12 ROM (21.3.3/5) για 22 συσκευές

Είναι έτοιμες οι νέες 21.3.5 ROM για τα MI9LiteMICC9_21.3.5 (pyxis) και MI9SE_21.3.5 (grus)

Για τους κατόχους του Mi 10 μπορείτε να κατεβάσετε το νέο TWRP Recovery που δουλεύει σωστά

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Redmi 3S - Προβλήματα με το σήμα δικτύου κινητής - απώλεια σήματος

Είμαι νέος στην κοινότητα σας και πραγματικά αυτό που κάνετε είναι πολύ σημαντικό.
      Να σας πω και εγώ τα προβλήματα μου?

Καταρχήν παρέλαβα ένα redmi 3sκαι αντιμετωπίζω πρόβλημα στο ότι χάνει το σήμα της κεραίας . δεν ξέρω αν έχεις ακούσει κάτι τέτοιο για το μοντέλο αυτό αλλά εγώ σκέφτηκα μήπως είναι θέμα ρομ.
      Αποφάσισα λοιπόν να αλλάξω ρομ το οποίο και κατάφερα μετά από αυτές τις οδηγίες xiaomi-miui.gr/community/index…F%84%CE%BF-Redmi-3s-Land/
      Και ανακάλυψα ότι μετά δεν είχε Ελληνικά. Τέλος πάντων λειτούργησα το τηλέφωνο με την Αγγλική γλώσσα και διαπίστωσα ότι το πρόβλημα με το σήμα παραμένει.
      Δεν ξέρω τη φταίει. Δεν ξέρω καν αν έκανα την σωστή διαδικασία (πάντως την έκανα με το σωστό τρόπο)
      Κάτι ακόμα βρε παιδιά το ‘φλασάρο΄ με το ΄περνάω άλλη ρομ’ και βάζω Ελληνική γλωσσά είναι διαδικασίες που γίνονται ξεχωριστά?
      Δεν είμαι γνωστής αυτόν των ορολογιών και έχω μπερδευτεί (ελπίζω να μην γελάτε μαζί μου)
      Πολύ πολύτιμο για μένα θα ήταν αν υπήρχε ένας συνοπτικός οδηγός πως μπορεί κάποιος να βάλει μια ρομ με ενσωματωμένα Ελληνικά. (πιθανό να υπάρχει αλλά εγώ δεν κατάφερα να τον βρω).
      Αν μπορείς να με βοηθήσεις θα το εκτιμούσα πολύ.
      Φιλικά Πέτρος
    • Εξήγησε το λίγο αυτό αρχικά...
      Δεν έχεις καθόλου σήμα; Όταν λες το χάνει?
      ΄Πιθανότατα να είναι θέμα hardware .....αν έχεις βάλει official rom

• Αν με καλέσει κάποιος μερικές φορές χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο και άλλες φορές ακολουθεί μήνυμα ότι θα ειδοποιηθεί για την τελευταία κλήση ενώ στο κινητό άλλες φορές έδειχνε να έχει σήμα στην κεραία και άλλες οχι.
    • Διαφήμιση
    • Δοκίμασες να γυρίσεις το κινητό σε 3g ή 2g να δεις συμπεριφορά?

• έχει 3 επιλογές
      Prefer LTE (Παραμένει το πρόβλημα)
      3G (Παραμένει το πρόβλημα)
      2G (φαίνεται να λειτουργεί κανονικά)
    • Ποσες κάρτες έχεις μέσα; Μήπως να πας να αλλάξεις την σιμ?

• Διαφήμιση
    • Και στις 2 υπάρχει θέμα ... ταυτόχρονα;

• Οκ... δοκίμασε με 2g να είσαι σίγουρος και βλέπουμε...
      Δύσκολο βέβαια να βρούμε άκρη από την στιγμή που έβαλες official,...

• Με 2g εδώ και 15 λεπτά όλα οκ
      δώσε ενα λινγ να βάλω μια αλλη rom που πιστευεις οτι θα ειναι πιο ευκολα να βρουμε ακρη
    • Διαφήμιση
    • Ποια έχεις βάλει; Ίσως να μην χρειάζεται να το πειράξεις..