Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μία ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι καθόλου. Το Kate είχε κυκλοφορήσει και σε έκδοση 2/16 ή μόνο το Kenzo υπήρχε σε αυτή την έκδοση;
    • Ζητώ εξ αρχής συγνώμη για το offtopic μήνυμα, αλλά όντας έμπειροι οι περισσότεροι εδώ μέσα σε xiaomi συσκευές, θα ήθελα την βοήθειά σας σε ένα δίλημμά μου.
      Σκέφτομαι σιγά-σιγά να εγκαταλείψω το πολύ καλό, παλιό πλην τίμιο όμως κινητό μας, το kate, και να μεταβώ σε κάποιο άλλο της ίδιας εταιρίας φυσικά, μιας και από την στιγμή που έπιασα στα χέρια μου το 1ο xiaomi, δύσκολα με βλέπω να αλλάζω εταιρία..
      Οπότε θέλοντας να κάνω μια αναβάθμιση στα ήδη καλά χαρακτηριστικά του kate, και σαν γνώμονα την ακόμη καλύτερη κάμερα, αλλά και την αυτονομία σε σχέση με το χαμηλό budget, ποιο κινητό θα μου προτείνατε για μια καλή αναβάθμιση με κόστος το πολύ τα 250€?
      Είμαι ανάμεσα σε :
      1) Mi 8 (αναμένοντας να πέσει η τιμή του μετά το mi 9 και αν αξίζει αυτή η αναμονή, αν ποτέ πάει γύρω στα 250-260€ )
      2) Redmi Note 7 Pro (όταν αυτό έρθει)
      3) Mi 8 Lite
      4) Pocofone 1
      5) Κάποιο άλλο που μου διαφεύγει με πολύ καλή κάμερα και μπαταρία

      Αν είμαι λάθος και παραβαίνω κάποιον κανόνα ας με συγχωρέσουν οι διαχειριστές και ας σβήσουν αυτό το μήνυμα.
    • Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      pocofone... εγω προσωπικά πήρα mia2 και μου έλειπε η miui... το έφτιαξα βέβαια αφού το μετέτρεψα σα mi6x

      Sent from my MI 6X using Tapatalk
    • Όλα όσα αναφέρεις είναι καλά...επίσης σε τιμές "χώμα" μπορείς να βρεις και από Ελλάδα τα Redmi Note 5 AI Global Version και Redmi Note 6 pro Global Version, πάντα σε 4/64 φυσικά.

      Επίσης πλην του pocophone, να κοιτάς ΜΟΝΟ συσκευές που λένε Global Version...
    • Ο/H aeriko7475 έγραψε:

      Είμαι ανάμεσα σε :
      1) Mi 8 (αναμένοντας να πέσει η τιμή του μετά το mi 9 και αν αξίζει αυτή η αναμονή, αν ποτέ πάει γύρω στα 250-260€ )
      2) Redmi Note 7 Pro (όταν αυτό έρθει)
      3) Mi 8 Lite
      4) Pocofone 1
      1) Mi8:Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα κυκλοφορούν μόνο τα ανακατασκευασμένα. Σε θέμα πωλήσεων πούλησε και πουλάει δυνατά αν βρεις κανένα κουπόνι από fb, telegram πάρε το και με μια gcam την νύχτα κάνει παπάδες (έχει ενεργώ το 2api).
      2) RN7PRO: καινούργια συσκευή με νέο soc βασισμένο να υποστηρίξει την τεχνολογία AI. Από κάμερα έχει την sony 48mp δεν ξέρουμε τι πουλιά θα πιάσει αλλά με βάση την 48άρα της samy του RN7 θα τα πάει περίφημα και με μια gcam άλλο επίπεδο.
      3) Mi8 lite: άστο στην άκρη ο λόγος πιθανόν να τερματιστεί νωρίτερα η υποστήριξη του λόγου ότι δεν έχει κάνει πωλήσεις. Τα δείγματα της νέας πολιτικής της xiaomi αυτό λένε: τεχνική υποστήριξη μόνο σε συσκευές με καλές πωλήσεις.
      4) PcoF1: Δυνατή συσκευή, soc τον 845 όπως το Mi8, πλαστικό το περίβλημα, καλή κάμερα με gcam πετάει (ενεργώ 2api). Λόγο πολύ καλών πωλήσεων τρελή υποστήριξη από την xiaomi, καλύτερη από το Mi8.

      Εγώ προσωπικά με βάση τις συσκευές που έδωσες θα περίμενα να κυκλοφορήσει το RN7Pro και μετά από δυο μήνες θα το αγόραζα. Αν το βιάζεσαι Mi8.
    • Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      Στα 239€ τιμή χώμα δεν με πειράζει η πλαστικούρα του Pocophone F1 @amavroudis που έτσι και αλλιώς θα κρυφτεί κάτω από θήκη...
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      αυτό που μιλάνε κάποιοι για πλαστικά, μεταλλικά, γυάλινα κινητά και τα έχουν μεσα σε θήκη με ξεπερνάει

      Sent from my MI 6X using Tapatalk
    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Ο/H aeriko7475 έγραψε:

      Είμαι ανάμεσα σε :
      1) Mi 8 (αναμένοντας να πέσει η τιμή του μετά το mi 9 και αν αξίζει αυτή η αναμονή, αν ποτέ πάει γύρω στα 250-260€ )
      2) Redmi Note 7 Pro (όταν αυτό έρθει)
      3) Mi 8 Lite
      4) Pocofone 1
      1) Mi8:Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα κυκλοφορούν μόνο τα ανακατασκευασμένα. Σε θέμα πωλήσεων πούλησε και πουλάει δυνατά αν βρεις κανένα κουπόνι από fb, telegram πάρε το και με μια gcam την νύχτα κάνει παπάδες (έχει ενεργώ το 2api).2) RN7PRO: καινούργια συσκευή με νέο soc βασισμένο να υποστηρίξει την τεχνολογία AI. Από κάμερα έχει την sony 48mp δεν ξέρουμε τι πουλιά θα πιάσει αλλά με βάση την 48άρα της samy του RN7 θα τα πάει περίφημα και με μια gcam άλλο επίπεδο.
      3) Mi8 lite: άστο στην άκρη ο λόγος πιθανόν να τερματιστεί νωρίτερα η υποστήριξη του λόγου ότι δεν έχει κάνει πωλήσεις. Τα δείγματα της νέας πολιτικής της xiaomi αυτό λένε: τεχνική υποστήριξη μόνο σε συσκευές με καλές πωλήσεις.
      4) PcoF1: Δυνατή συσκευή, soc τον 845 όπως το Mi8, πλαστικό το περίβλημα, καλή κάμερα με gcam πετάει (ενεργώ 2api). Λόγο πολύ καλών πωλήσεων τρελή υποστήριξη από την xiaomi, καλύτερη από το Mi8.

      Εγώ προσωπικά με βάση τις συσκευές που έδωσες θα περίμενα να κυκλοφορήσει το RN7Pro και μετά από δυο μήνες θα το αγόραζα. Αν το βιάζεσαι Mi8.
      Με γνώμονα λοιπόν τις πολύ καλές πωλήσεις που έχουν ως συνέπεια τότε την μεγάλη υποστήριξη από την xiaomi και βλέποντας από τα νέα του φόρουμ ότι το Redmi Note 7 κάνει τρελές πωλήσεις (φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα γίνει και με το PRO αφού θα έχει 48αρα κάμερα με SONY) τότε να υποθέσω ότι καλύτερα είναι να περιμένω την άφιξη του Redmi Note 7 Pro.
      Στο κινητό δεν παίζω παιχνίδια αλλά μου αρέσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες, που πάνω-κάτω την ημέρα όλα αυτά που αναφέρω με μια gcam θα βγάζουν πολύ καλές φωτογραφίες (με ένα κλικ παραπάνω φαντάζομαι του Mi 8 λόγω του OIS.. σωστά?). Το βράδυ ή με χαμηλό φωτισμό είναι που χρειάζομαι το καλύτερο από τα παραπάνω να βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες.. Φυσικά είμαι fan και τις infrared που νομίζω από αυτά μόνο το RN7pro έχει μόνο :(
      Αλλά αν το OIS (σε φωτογραφίες μιλάω πάντα.. όχι βιντεο) με την 12αρα του Mi 8 είναι σε φωτογραφία καλύτερο από τις κάμερες των άλλων κινητών δεν γνωρίζω και θα ήθελα τις γνώσεις σας.. Π.χ. το Mi 8 με OIS και 12αρα ΙΜΧ363 κάμερα ή το RN7Pro χωρίς OIS και 48αρα με την IMX586 ?
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      Με γνώμονα ότι σε αρέσει να τραβάς φωτογραφίες θα περιμένεις τα πρώτα δείγματα με stock camera και gcam από χρήστες. Και φυσικά αν δεν είναι καλά τα δείγματα πηγαίνεις για MiMix 2s αν υπάρχει στην αγορά ως καινούργιο.

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Με γνώμονα ότι σε αρέσει να τραβάς φωτογραφίες θα περιμένεις τα πρώτα δείγματα με stock camera και gcam από χρήστες. Και φυσικά αν δεν είναι καλά τα δείγματα πηγαίνεις για MiMix 2s αν υπάρχει στην αγορά ως καινούργιο.

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Τελικά μετά τα τελευταία νέα, ότι δλδ δεν θα υπάρξει global έκδοση του RN7 Pro, το Mi 8 μήπως είναι μονόδρομος για φωτογραφικό κινητό? Αλλά βλέπω ότι μου προτείνεις και το Mi Mix 2S που έχει την ίδια βασική κάμερα με το mi 8 αλλά υστερεί σε οθόνη και μπροστινή κάμερα..

      Τελικά μεταξύ Mi8 και Mi Mix 2S με προοπτική φωτογραφικής και υποστήριξης με καλούδια μελλοντικά από την xiaomi ποιο να προτιμήσω?