Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @paparounas81 οταν εχουμε official rom κανουμε αυτο που λες απο το updater.Οταν εχουμε οπως ο @aeriko7475 custom rom (ελληνικη xtrv) χρειαζετε το twrp
      και παντα οταν απο stable σε developer και το αντιστροφο κανουμε factory reset
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης




    • Ο/H paparounas81 έγραψε:

      Καλησπέρα! Βασικά βάζω εδώ το ποστ γιατί είμαι κάτοχος Kate αλλά προφανώς είναι και γενικής φύσεως το θέμα. Λοιπόν.... Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει δυνατότητα να φορτώνω πακέτα εικονιδίων ενώ τρέχω miui. Πχ όπως κάνουμε στον nova-launcher. Με χαλάει που δεν έχει ας πούμε αντίστοιχο εικονίδιο για το utube και ενώ έχει ωραία εμφάνιση βλέπεις ένα άσχετο ή και παραπάνω εικονίδια! Βέβαια έχει και τόσα θέματα να επιλέξεις αλλά είναι τόσα που θέλει ώρες ψάξιμο!
      Το θέμα το έψαξα και εγώ γιατί με ενδιέφερε να χρησιμοποιήσω σετ εικονιδίων τρίτων ή να φτιάξω δικά μου θεματάκια. Εκεί που κατέληξα -με την μέχρι τώρα μου έρευνα- είναι πως δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ανεξάρτητα σετ εικονιδίων ή να αλλάξεις συγκεκριμένα εικονίδια ΕΚΤΟΣ αν γίνεις xiaomi designer, μια διαδικασία που απαιτεί ...φωτογραφία με μαγιό και τον αριθμό των καταθέσεών σου στην τράπεζα (εντάξει υπερβάλω αλλά δυστυχώς όχι πολύ).
      Τώρα γιατί χρειάζεται όλο αυτό μόνο και μόνο για να βάλεις free εικονίδια που σου αρέσουν, δεν μπορώ να το καταλάβω.

      Ότι πιο κοντινό σε customization που μπόρεσα να πετύχω, είναι να χρησιμοποιώ διαφορετικά components (screen lock, εικονίδια, wallpaper κλπ. ) από διαφορετικά θέματα που έχω ΗΔΗ στη συσκευή μου, μέσω της διαδρομής:

      Settings->Themes->Get more themes (ή κατευθείαν από την εφαρμογή Themes) ->κλικ στον ανθρωπάκι πάνω αριστερά->customize theme και εκεί διαλέγεις στις κατηγορίες που έχει, τις επιλογές σου ανάμεσα από τα αντιστοιχα συστατικά (πχ. εικονίδια) των θεμάτων που έχεις ήδη κατεβάσει επίσημα.

      Τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη, γιατί ίσως να υπάρχει τρόπος τελικά και εγώ να μην τον έχω ανακαλύψει ακόμη.
      Τα παιδιά που είναι πιο "παλιά" και έμπειρα στο miui, αν κάνω λάθος, ας με διορθώσουν. :)
    • Ο/H fog έγραψε:

      φωτογραφία με μαγιό και τον αριθμό των καταθέσεών σου στην τράπεζα (εντάξει υπερβάλω αλλά δυστυχώς όχι πολύ).
      Καλά μην το λες..
      Εγώ αλλάξω θέματα και τα παίρνει κανονικά χωρίς να έχω δείξει το....μαγιό μου,


    • Διαφήμιση
    • Ε πες το ντε και κάνει κρύο ακόμη να βγούμε με τα μαγιό στην Κίνα :D
      Ποιά είναι η διαδικασία αν θέλω να βάλω το χ σετ εικονιδίων;
    • Βρες τα εικονίδια που θές.
      Κάντα ζιπ με το όνομα icon.zip .
      Μετονόμασε το icons.zip σε icons

      Μετά κάντο αυτό όπως είναι ζιπ με ένα χ όνομα πχ thema.zip και άλλαξε την κατάληξη σε thema.mtz
      Μπες στα θέματα και κάνε εισαγωγή στα τοπικά θέματα το αρχείο που έχεις δημιουργήσει.
      Αυτός ο τρόπος μπορεί να σου βγάλει ότι θέματα απο τρίτες πηγές δεν υποστηρίζονται βέβαια...

      Υπάρχει και μέσα στο system/media/theme/default το icons./..


    • @geoanto555 Σ ευχαριστώ. :)
      Έκανα τη διαδικασία μέχρι το σημείο να προσπαθήσω να κάνω copy το τελικό αρχείο στο system/κλπ αλλά εκεί κόλλησε, γιατί χωρίς να έχω rootάρει τη συσκευή μου (είναι στα υπόψη) ο φάκελος είναι read only και δεν μπορώ να γράψω μέσα. Οπότε η τελική δοκιμή, μετά το root.
    • Αρχικά θα πάρεις backup το παλιό αρχείο .
      Μετά θα δεις τι δικαιώματα έχει και θα βάλεις τα ίδια στο νέο.
      Με αυτό το τρόπο νομίζω ίμως δεν τ αλλάζει όλα... δεν είμαι σίγουρος όμως..


    • Διαφήμιση
    • Οκ, ευχαριστώ. Δεν τρέχει τίποτα αν δεν γίνει τέλειο. Να δω να γίνεται θέλω πιο πολύ για πειραματισμό και να μάθω τη διαδικασία.
      Από κει και πέρα μπορώ να ζήσω και με ...στοκ εικονίδια από ήδη υπάρχοντα θέματα :)
    • Αν έχεις twrp μπορείς να το κάνεις απο κει..
      Πειραματίσου... ;)

      =============== Μαρ 29th 2017, 12:12am ===============
      Μπορείς να παίξεις και με άλλα εκεί μέσα...αλλά ας μην βγούμε άλλο εκτός θέματος..


    • Παίδες θέλω βοήθεια. Αγόρασα το kate πριν από 1 μήνα μέσω geekbuying. Όλα πηγαίναν μια χαρα μέχρι που το κινητό σταμάτησε να φορτίζει μια μέρα. Πήγα να του κάνω reboot και το κινητό δεν άνοιξε ποτέ ξανά. Το led αναβοσβήνει κόκκινο και δεν μπορώ ούτε με volume + power button να μπω στον bootloader. Δεν είχα πειράξει την rom από όταν μου ήρθε (ήρθε σφραγισμένο) αλλά δεν έχω ιδέα τι rom είχε. Επιλογή να το στείλω σττην Κίνα δεν έχω γιατί πλέον μένω Βραζιλία και οι αποστολές προς Κίνα έχουν μεγάλο ρίσκο (πέρα από καθυστέρηση 3-4 μηνών). Πείτε καμιά ιδέα γιατί δεν το κατέχω πολύ το ζήτημα. Ευχαριστώ!!!
    • Σύνδεσε το στον υπολογιστή και δες αν το βλέπει στην διαχείριση συσκευών..


    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδία,

      ψάχνω θήκη για την συγκεκριμένη έκδοση redmi note 3, σε aliexpress,ebay,gearbest αν πατήσω "redmi note 3 kate" είτε μου βγάζει για special edition είτε θα μου βγάλει πολύ λίγες θήκες. Τσέκαρα και λίγο εδώ στο φόρουμ βρήκα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro International Version (Kate) - Λεξικό όπου λέει το παιδί:
      Λόγω αυτού του μεγέθους, δεν ταιριάζουν οι θήκες του Redmi Note 3 pro (Kenzo), ούτε τα tempered glass. Μπορείτε να βρείτε θήκες και temepred για το ΚΑΤΕ, μόνο σε Ταϊβανέζικα e-shops, τα οποία δεν είναι εξοικειωμένα με αποστολές στο εξωτερικό και χρεώνουν ακριβά τα μεταφορικά (μέχρι και 20€).
      Υπάρχει κάποιο νεότερο για αγορές μέσω aliexpress,ebay,gearbest; Μήπως ψάχνω με λάθος keywords;


      Ευχαριστώ!