Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      Παρατηρώ εδώ και περίπου μια εβδομάδα κάτι να μην λειτουργεί καλά στο κινητό.
      1. Πολύ μικρά σκαλώματα στον chrome.
      2. Όταν κάνω αναβάθμιση από Google play τις διάφορες εφαρμογές, ενώ κατεβαίνουν αμέσως, αργεί πολύ να ξεκινήσει και να ολοκληρωθεί η εγκατάστασή τους.
      3. Μυνήματα και διάφορες άλλες ειδοποιήσεις κάνουν 2-3 λεπτά να εμφανιστούν στην μπάρα ειδοποιήσεων, ενώ έχουν έρθει.
      4. Από ότι είδα η χρήση του android είναι στο 11,7%. Μήπως είναι πολύ (δεν θυμάμαι που ήταν πιο παλιά);

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω επαναφορά...
      Ορίστε ή ρομ. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από την Ελλάδα πριν ένα χρόνο, εντός εγγύησης inquest.
      Βέβαια αν έρθει η 9, σκέφτομαι να κάνω καθαρή εγκατάσταση.


      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Θετική Απάντηση
      Προς ενημέρωση:

      Πήγα σήμερα το πρωί το Kate στο service της Infoquest στου Ρέντη.
      Είχε παρουσιάσει μία αρκετά μεγάλη κάθετη κιτρινίλα στην πάνω δεξιά πλευρά της οθόνης.
      Εντός εγγύησης και αγορασμένο από το YOU, ούτε που το συζήτησαν καν και ήταν ευγενέστατοι και γρήγοροι.
      Σε περίπου 40 λεπτά είχαν αλλάξει την οθόνη.

      Μου είπαν αν προσέχω να μην χρησιμοποιώ θήκες που είναι στενές/σφιχτές, διότι είναι πιθανόν να πιέζουν την οθόνη στο πλάι και να δημιουργηθεί αυτό το πρόβλημα.
      Αν και έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα το δημιούργησα εγώ, θα έχω υπ' όψιν μου αυτήν την συμβουλή.

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην derveni ()
      Αιτία: Αυτό είναι πολύ καλή είδηση για την εξυπηρέτηση τους

    • Ο/H Loksias έγραψε:

      Προς ενημέρωση:

      Πήγα σήμερα το πρωί το Kate στο service της Infoquest στου Ρέντη.
      Είχε παρουσιάσει μία αρκετά μεγάλη κάθετη κιτρινίλα στην πάνω δεξιά πλευρά της οθόνης.
      Εντός εγγύησης και αγορασμένο από το YOU, ούτε που το συζήτησαν καν και ήταν ευγενέστατοι και γρήγοροι.
      Σε περίπου 40 λεπτά είχαν αλλάξει την οθόνη.

      Μου είπαν αν προσέχω να μην χρησιμοποιώ θήκες που είναι στενές/σφιχτές, διότι είναι πιθανόν να πιέζουν την οθόνη στο πλάι και να δημιουργηθεί αυτό το πρόβλημα.
      Αν και έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα το δημιούργησα εγώ, θα έχω υπ' όψιν μου αυτήν την συμβουλή.
      οπότε πρέπει να υπαρχει θεματάκι μέ τις οθόνες...

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Και σε έναν άλλον παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα (το έχει αναφέρει μερικές σελίδες πιο πίσω), και την άλλαξε την οθόνη στο service το ίδιο γρήγορα. Δεν θυμάμαι αν ο συμφορουμίτης ανέφερε πως κακομεταχειρίστηκε την οθόνη, αλλά εγώ μάλλον το έκανα.
      Έχοντας βάλει ένα προστατευτικό τζάμι μόνος μου, δεν ήταν επιτυχής η επέμβαση και είχε αφήσει ένα μικρό κενό αέρος στην πάνω δεξιά πλευρά της οθόνης. Το πίεζα εκείνο το σημείο και το κενό χανόταν προσωρινά και επανεμφανιζόταν σε λίγο. Εγώ το βιολί μου...το πίεζα πάλι. Και ξανά μανά τα ίδια.
      Ε, μετά από μερικές μέρες παρουσιάστηκε ένα μικρό κίτρινο σημάδι, που σιγά σιγά μεγάλωνε σε μήκος (κάθετα).
      Οπότε, ακόμα και αν δεν είναι οι οθόνες πολύ ανθεκτικής κατασκευής, το "καταστροφικό χεράκι" μου το έβαλα...
    • @Loksias...
      Το πήγες στο service με την μαμά Ρομ και Non Root? H του είχες περάσει άλλη Ρομ και δεν το κοιτάξανε τι Ρομ φοράει;
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Note 3 Pro International Version (Kate)

      βασικά εμένα μου εμφανίστηκε με τα από ένα παιχνίδι που κατέβασα από το play store και μετά από 10 λεπτά παιχνιδιού υπερθεμανθηκε και μου φανέρωσε αυτήν την κιτρινιλα και αμέσως έκλεισα το παιχνίδι.πάντως γρήγορα αντικαταστάθηκε η οθόνη του φίλου

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • τα note 3 ειναι πολυ ευαίσθητα σε στραβώματα κλπ.Εκει πονάνε και βγάζουν κιτρινίλες στην οθόνη.
      Αν ειναι οκ απο κατασκευή και βγάλει κατι τέτοιο σημαίνει ότι κάπου έχει στραβώσει και με το πρώτο ζόρισμα(θερμοκρασία) εμφανίζεται.


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      τα note 3 ειναι πολυ ευαίσθητα σε στραβώματα κλπ.Εκει πονάνε και βγάζουν κιτρινίλες στην οθόνη.
      Αν ειναι οκ απο κατασκευή και βγάλει κατι τέτοιο σημαίνει ότι κάπου έχει στραβώσει και με το πρώτο ζόρισμα(θερμοκρασία) εμφανίζεται.
      πάντως προσωπικά δεν το έχω πιέσει.έχω κατεβάσει πολλά παιχνίδια βαριά και ήταν μια χαρά.τώρα πως το έπαθε ξαφνικά δεν καταλαβαίνω

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Κάνε ένα τεστ..
      Βάλτο σε ένα τραπέζι με την οθονη προς τα κατω και δες αν παιζει καποια γωνία.


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Κάνε ένα τεστ..
      Βάλτο σε ένα τραπέζι με την οθονη προς τα κατω και δες αν παιζει καποια γωνία.
      Μια χαρά φαίνεται !

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk