Διαφήμιση

Δεν λειτουργει το μικροφωνο των Hands-Free - δε με ακουνε Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H andreasp έγραψε:

    Ο/H zmy5710 έγραψε:

    το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και το ελυσα,βγαλτε την θηκη απο το κινητο και βαλτε τα ακουστηκα και παρτε τηλ. καπου να σασ πουν αν σασ ακουν.εμανα αυτο ηταν.μετο ματι φαινοταν οτι δεν ενοχλουσε η θκη αλλα ελα που.....με ενα ξυραφι ανοιξα μεγαλυτερη τρυπα στην θηκη και οκα οκ πια.
    θα δείς που θα στο ξανακάνει.Δεν είναι αυτό.
    Είναι τυχαίο το πρόβλημα. Δεν είσαι σίγουρος ότι έχει επαναλειψιμότητα.
    Την έβγαλα την θήκη. Πήρα τηλέφωνο δουλεύει. Κουμπώνω τα ακουστικά, παίρνω τηλέφωνο, δεν δουλεύει το μικρόφωνο.
    Εννοείται χωρίς καν να έχει θήκη.
    δεν ξερω μηπωα γιατι εχω ακουστικα απο samsung s6
  • Ο/H Takis takis έγραψε:

    καλημερα και από εμένα.το πρόβλημα παραμένει.προσωρινη λύση είναι το απότομα κούμπωμα του βυσματος των ακουστικών τό οποίο δουλεύει για την πρώτη κλήση αλλά στήν επόμενη δεν δουλεύει πάλι.δοκιμασμενο με την καινούργια xtvr 12/1 rom.
    Κάπου διάβασα χτες ότι βγήκε καινούργια stable και έφτιαξε το θέμα.
    Ψάχνω να το ξαναβρώ, αλλά δεν βρίσκω κάτι ρε γαμώτο!
  • Δεν ειναι απολυτο να ειναι θεμα λογισμικου αλλα να ειναι υλικου ειτε του κινητου ειτε το φις του handsfree που βαζεις. Στο λεω για το λογο οτι σε φιλο που ετυχε να συμβαινει το ιδιο αλαξαμε 3-4 ρομ εκανε τα ιδια, οταν εγινε η επεμβαση στο κινητο στη θυρα που μπαινει το φις ολα αψογα μετα, τα λαμακια δεν ακουμπαγαν σωστα και παρεπιπτοντως ειχε αγορασει γνησια handsfree για xiaomi.
  • Διαφήμιση
  • Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου ότι το πρόβλημα παραμένει και στην 8.1.1.0 global stable. Μέχρι στιγμής το το λύνω χρησιμοποιώντας το Sound About από το market με το οποίο λειτουργούν κανονικά τα hands-free.


    Ο/H andreasp έγραψε:

    Με την 8.1.1.0 stable, αν κλείσεις την επιλογή bluetooth , τα ακουστικά δουλεύουν.
    Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
    Σε ποια επιλογή αναφέρεσαι ακριβώς (εννοείς εάν διαθέτεις παράλληλα συνδεδεμένα και bluetooth ακουστικά);


    Πάντως είναι γνωστό θέμα που επηρεάζει το international Note 3 Pro και υπάρχουν πολλοί χρήστες που το αντιμετωπίζουν. Περίεργο που δεν έχει διορθωθεί ακόμα καθώς πρωτοπαρουσιάστηκε με την 8άρα και είναι ένα αρκετά σοβαρό ζήτημα.
  • Ο/H housas08 έγραψε:

    Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου ότι το πρόβλημα παραμένει και στην 8.1.1.0 global stable. Μέχρι στιγμής το το λύνω χρησιμοποιώντας το Sound About από το market με το οποίο λειτουργούν κανονικά τα hands-free.


    Ο/H andreasp έγραψε:

    Με την 8.1.1.0 stable, αν κλείσεις την επιλογή bluetooth , τα ακουστικά δουλεύουν.
    Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
    Σε ποια επιλογή αναφέρεσαι ακριβώς (εννοείς εάν διαθέτεις παράλληλα συνδεδεμένα και bluetooth ακουστικά);

    Πάντως είναι γνωστό θέμα που επηρεάζει το international Note 3 Pro και υπάρχουν πολλοί χρήστες που το αντιμετωπίζουν. Περίεργο που δεν έχει διορθωθεί ακόμα καθώς πρωτοπαρουσιάστηκε με την 8άρα και είναι ένα αρκετά σοβαρό ζήτημα.
    Απο πάνω. Κλείνεις το bluetooth απο το κινητό για να αποσυνδεθεί το ακουστικό, καρφώνεις ακουστικά και εμένα δουλεύει τουλάχιστον.΄
    Τωρα αμα αρχίσει και πάλι τα ίδια δεν ξέρω....
  • Διαφήμιση
  • Είχα/έχω το ίδιο πρόβλημα. Ενώ έβαζα hands-free άκουγα και δε με άκουγαν. Επίσης αν έβαζα headset ή συνέδεα ηχεία με jack σαν να μην τα έβλεπε καθόλου και άκουγα από το ηχείο του κινητού. Το πρόβλημα το έλυσα σε όλες τις περιπτώσεις ως εξής. Βάζεις το jack του hands-free στην θύρα μέχρι εκεί που πάει χαλαρά. Το τελικό κούμπωμα το κάνεις με μια γρήγορη και κοφτή κίνηση προς τα μέσα. ΟΧΙ βίαιη αλλά γρήγορη. Το αναφέρει και κάποιος άλλος στο νήμα, αλλά είπα να το επιβεβαιώσω και εγώ.
  • Δε νομίζω να διορθωθεί. Και άλλοι το προσπάθησαν με αλλαγή ROM αλλά δεν... Κάποιος στο νήμα λέει ότι πείραξε την θύρα Jack και το διόρθωσε. Εμένα πάντως έτσι μου δουλεύει μια χαρά σε όλες τις περιπτώσεις.
  • Διαφήμιση