Διαφήμιση

Την πρωτιά στο AnTuTu πήρε το iPhone 7 με σκορ-ρεκόρ 178.397 !

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @anorman08 και @kodorevi8ulis




      -Όντως ο @pavlidisc δεν μίλησε ποτέ σοβαρά για τους πυρήνες. Δεν τίθεται θέμα επ'αυτού!

      -Το SOT από μόνο του, δεν είναι τίποτα περισσότερο απο μια ΣΤΕΙΡΑ μέτρηση, όπως και οι μετρήσεις του Antutu, όπως είναι και τα 24Mbps ταχύτητα Internet που πληρώνουμε όλοι μας στη Cosmote, Forthnet κλπ και δεν παίρνουμε ΠΟΤΕ στη πράξη!
      Δεν νομίζω να θεωρείς ότι είμαι ΤΟΟΟΟΟΣΟ αφελής που να νομίζω ότι υπάρχει κινητό που να κρατάει 35 ώρες με ανοιχτή την οθόνη σε καθημερινή χρήση! Η μέτρηση του RN3Pro ήταν σαφώς ΚΑΓΚΟΥΡΑΔΙΚΗ (όπως ακριβώς και οι μετρήσεις του Antutu) και με μοναδικό στόχο να καταγράψει ΡΕΚΟΡ και όχι ότι θα χρησιμεύσει ποτέ σε καθημερινή χρήση!
      Θεώρησα ότι τα αυτονόητα δεν πρέπει να τα εξηγούμε...αλλά ούτε και να τα "παρεξηγούμε"!! :D
    • Να είστε σίγουροι οτι εάν είχα αντιληφθεί VS (με την κυριολεξία του όρου), δεν θα είχα μπεί καν στον κόπο να γράψω ;)
      Τα σπάσαμε τα συκώτια μας παλαιότερα...τώρα δεν έχει τέτοια. Όποιος μπορεί να μιλήσει ανθρώπινα καλώς, όποιος δεν μπορεί...καληνύχτα.

      Παιδιά, έχετε ΟΛΟΙ δίκιο! Και εγώ!!! :mrgreen:
      Και σε ότι και να λέτε...δεν μπορώ να μήν συμφωνώ...γιατί συγκρίνουμε συσκευές με λόγο τιμών 1 προς 3! Αυτό και μόνο αυτό...είναι από μόνο του μία κατηγορία αξιολόγησης!

      Ποτέ μα ποτέ δεν ασχολήθηκα με επιδόσεις και πυρήνες. Εμπειρία χρήσης (όπως συνηθίζουμε να την αποκαλούμε). Αυτό μετράει για μένα.
      Πριν 6-7 χρόνια που πήρα το μήλο...είχα πάθει ΣΟΚ! Έλεγα...ρε...με τι μλκίες καθόμουν και ασχολιόμουν τόσα χρόνια! Τότε όμως έπαιζαν μπάλα τα Windows Mobile 6 (αν θυμάμαι καλά) και ένα Android που δεν ήξερε τί του γίνεται.
      Σήμερα τα δεδομένα είναι διαφορετικά. Το Android έχει αναβαθμιστεί άρδην, οι υπηρεσίες της Google δουλεύουν σωστά, οι επιλογές είναι πολλές και οι προτάσεις αρκετά σοβαρές. Η δεν Apple, την μετά Seave Jobs εποχή, σταμάτησε να μου κάνει κλίκ...την θεωρώ πολύ προβλέψιμη πλέον και αυτό μου χαλάει τον ενθουσιασμό.

      Για τον κοινό θνητό λοιπόν (όπως λέω και εγώ) η ψαλίδα ανάμεσα στην συσκευή των 1000 ευρώ και σε αυτήν των 200 (απο Κίνα) έχει κλείσει.
      Παρουσιάστηκε και η Xiaomi η οποία δείχνει να είναι πολύ σοβαρή...και δεν κρύβω οτι με έχει καταπλήξει και μάλιστα με μία συσκευή που παίζει στις μικρές κατηγορίες.

      Εδώ είμαστε λοιπόν, και θα είμαι απο τους πρώτους που θα αναφωνήσω ΖΗΤΩ και θα στείλω την Apple στο κασόνι των αχρήστων, εφόσον σοβαρέψουν και άλλο τα πράγματα.
      ΜΕΓΑΛΟ μείον για μένα μέχρι τώρα το Android market. Είναι για γέλια μπροστά στο Apple Store. ΒΑΣΙΚΟ μέρος ενός smatrphone είναι το μαγαζί που ψωνίζεις.

      Δεν έχω κάτι κακό να πώ για το RN3 pro λοιπόν. Κάνω την δουλειά μου 1000% σωστά!
      Αλλά ο έρωτας με τα μήλα...είναι μεγάλος! Τί να κάνουμε;;;;; :lol:
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Την πρωτιά στο AnTuTu πήρε το iPhone 7 με σκορ-ρεκόρ 178.397 !

      Πάντως ο καθένας έχει τις απόψεις του άλλου διαφωνούμε αλλού συμφωνούμε. Στο μόνο θέμα όμως που δεν έχει κανείς αντίρρηση είναι ότι το redmi note 3 pro είναι το απόλυτο vfm. Και πιστεύω κιόλας ότι υπάρχει εσωτερικός ανταγωνισμός. Εγώ πραγματικά δεν θα έδινα παραπάνω λεφτά για να πάρω κάτι άλλο.
    • Διαφήμιση
    • Απλά για να γνωρίζετε ορισμένοι που ασχοληθήκατε πρόσφατα

      Δεν είναι το Note 3 Pro που είναι το απόλυτο VFM

      Είναι η σειρά Note της Xiaomi.

      Το ίδιο ήταν και ο προκάτοχος του Note 2 που ξεπέταξε τη Xiaomi στα ύψη.

      Το ίδιο θα είναι και το επόμενο (σε 1 χρόνο) που θα βγει Note.

      Κάποτε , πριν ένα χρόνο έμπαινες στο φόρουμ και το μισό μιλούσε για το note 2. Τώρα για το 3.
      Έτσι είναι.

      Απλά να μη νομίζουμε πως τώρα έκανε την κίνηση της η Xiaomi. Φαίνεται πως η μαζική της πώληση είναι το note.
    • Έχει διαφορά όμως μέσα σε τρία μήνες πως άλλαξε το redmi note 2 με το 3. Και ναι δεν έχουν καμία απολύτως σχέση. Εδώ μιλάμε για 3gb ram, 16mp κάμερα, 4κ μπαταρία, πολύ καλός sd επεξεργαστής και μεταλλική κατασκευή. Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Και όλα αυτά με 150 ευρώ σήμερα.

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    • Ο/H Omerta έγραψε:

      Έχει διαφορά όμως μέσα σε τρία μήνες πως άλλαξε το redmi note 2 με το 3. Και ναι δεν έχουν καμία απολύτως σχέση. Εδώ μιλάμε για 3gb ram, 16mp κάμερα, 4κ μπαταρία, πολύ καλός sd επεξεργαστής και μεταλλική κατασκευή. Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Και όλα αυτά με 150 ευρώ σήμερα.
      Φίλε μου εννοείται πως δεν συγκρίνονται

      Ούτε θα συγκρίνεται το επόμενο με το 3

      Το Note 2 είχε βγει ένα χρόνο πριν το 3 περίπου.

      Αυτό που λέω είναι ότι και εκείνο άφησε εποχή όταν βγήκε. Μάλιστα ήταν το κινητό που εκτόξευσε τη xiaomi.
    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Το Note 2 είχε βγει ένα χρόνο πριν το 3 περίπου.

      Αυτό που λέω είναι ότι και εκείνο άφησε εποχή όταν βγήκε. Μάλιστα ήταν το κινητό που εκτόξευσε τη xiaomi.
      Πολύ σωστά! Είχε κάνει κάτι ρεκόρ με εκατομμύρια πωλήσεις μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα.
    • Διαφήμιση
    • Κλαίω :rofl: :rofl: :dash: :pillepalle:
      You may think you can fly - but you better not try
    • Αμερικάνοι δεν είναι τούτοι?

      Οι ίδιοι που ψηφίζουν Μπους πατέρα, Μπους γιο, Μόνικα Λεβίνσκι, Χίλαρι Κλίντον, Ντόναλντ Τραμπ και που κάνουν πολέμους στο Αφγανιστάν, το Ιράκ, τη Γιουγκοσλαβία για την ασφάλεια της Αμερικής και οι ίδιοι που κατέστρεψαν τη Συρία και όλη την Ευρώπη επειδή ο Άσαντ δεν τους άφησε να περάσουν ελεύθερα τον αγωγό τους?

      Τι περιμένεις....
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!