Διαφήμιση

AmazFit bt Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H tsigpan έγραψε:

      Καλησπερα. Επειδη ασχολουμε με το τρεξιμο και ειμαι σε αναζητηση αθλητικού ρολογιού, ηθελα να ρωτησω το Xiaomi AMAZFIT λειτουργεί χωρις την βοηθεια του aplication, δηλαδη μπορεις να βλεπεις την δραστηριοτητα σου εκεινη την ωρα στο ρολοι(αποσταση, παλμούς, laps); Ελεγα να ψαξω κατι σε garmin αλλα οντας κατοχος εδω και ενα 5μηνο του πρωτο μου xiaomi phone (xiaomi redmi note 3 pro) εχω γινει φαν της εταιριας.
      Καλησπερα φιλε μου,
      το amazfit ειναι χωρις να σε κουραζω πανω-κατω το garmin 235,δες και καποια πραγματακια που εχω γραψει ,
      AMAZFIT | To πρώτο smartwatch της Xiaomi, με 28nm αισθητήρα GPS
      τα υπολοιπα με αρκετο googling θα τα βρεις !!!
    • Ο/H Ppthe έγραψε:

      Ο/H tsigpan έγραψε:

      Καλησπερα. Επειδη ασχολουμε με το τρεξιμο και ειμαι σε αναζητηση αθλητικού ρολογιού, ηθελα να ρωτησω το Xiaomi AMAZFIT λειτουργεί χωρις την βοηθεια του aplication, δηλαδη μπορεις να βλεπεις την δραστηριοτητα σου εκεινη την ωρα στο ρολοι(αποσταση, παλμούς, laps); Ελεγα να ψαξω κατι σε garmin αλλα οντας κατοχος εδω και ενα 5μηνο του πρωτο μου xiaomi phone (xiaomi redmi note 3 pro) εχω γινει φαν της εταιριας.
      Καλησπερα φιλε μου,το amazfit ειναι χωρις να σε κουραζω πανω-κατω το garmin 235,δες και καποια πραγματακια που εχω γραψει ,
      AMAZFIT | To πρώτο smartwatch της Xiaomi, με 28nm αισθητήρα GPS
      τα υπολοιπα με αρκετο googling θα τα βρεις !!!
      Να εισαι καλα φιλε μου. Ειχα διαβασει το ποστ σου, περιμενω με αγωνια και το review του φιλου Octaviastikos, που το εχει στην κατοχη του. Ειναι ακομη σε πολυ πρώιμο σταδιο σαν ρολόι αλλά με τις απλισιαστες τιμες των αξιόπιστων επωνύμων(Garmin, suunto ) Θα κανω υπομονη.
    • Είχα Garmin fenix2 δεν μπορώ να πω ότι ήτανε και πολύ αξιόπιστα τώρα να δούμε αυτό πως θα είναι. Πιστεύω πάντως ότι κανένα δεν είναι τόσο αξιόπιστο ακόμα και το κινητό που δοκιμάζω το runtastic και το endomondo έχω προβλήματα

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Δειχνει σε κανεναν σας το ονομα του καλουντος; Εμενα οσες φορες κι αν το προσπαθησα, τζιφος (γραφει στα κονεζικα αγνωστη)

      Sent from my MI 5 using Tapatalk
    • κολλησα
      το εκανα Update και τωρα γραφει
      unfortunately launcer has stop

      και κανω reboot απο adb και παλι το ιδιο

      =============== Δεκ 23rd 2016, 10:26am ===============

      Ο/H manwlis77 έγραψε:

      κολλησα
      το εκανα Update και τωρα γραφει
      unfortunately launcer has stop

      και κανω reboot απο adb και παλι το ιδιο
      h η λυση στο προβλημα εινια η εξης

      χρειαζεται αποσυνδεση απο το κινητο
      unpair απο την εφαρμογη και το ρολοι κανει restore

      =============== Ιαν 2nd 2017, 6:26pm ===============
      μονο δύο το έχουμε σε όλο το φόρουμ ;
    • καλα νέα !!!
      Πέρασαν αγγλικό firmware

      TUTORIAL: Convert Xiaomi Huami Amazfit Smartwatch from Chinese to English firmware

      =============== Ιαν 5th 2017, 11:23pm ===============
      δοκιμαστηκε και είναι μία χαρά ο οδηγός
      Με προσοχή γιατί δεν υπάρχει οδηγός για unbrick αν κάτι πάει στραβά
    • Διαφήμιση
    • Το ρολόι το είδα από τον παραπάνω φίλο και είναι πραγματικά πολύ όμορφο.
      Δείχνει ποιοτικό και με καλή κατασκευή.
      Η οθόνη τώρα,ούτε κρύο ούτε ζέστη,τα χρώματα είναι κάπως ξεθωριασμένα οπτικά,οχι όμως ότι σε χαλάει κιόλας,αλλωστε ρολόι είναι και μάλιστα οικονομικό.νομίζω ότι αξίζει και με χει δελεάσει.


      Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπερα σε ολους!
      Ενδιαφερομαι να αγορασω το ρολοι αλλα δεν γβωριζω αν ειναι εφικτη η συνδεση του με ΗRM chest strap. Επειδη κανω HIIT προπονησξ ο optical sensor για τους καρδιακους παλμους δεν ειναι τοσο ακριβης, ή καλυτερα χανει αρκετα τους σφυγμους κατα την διαρκεια της συγκεκριμενης προπονης. Υπαρχουν HRM chest straps τα οποια συνδεονται σε android συσκευες μεσω bluetooth. Υπαρχει καποιος που εχει καταφερει να συνδεσει επιτυχως HRM chest strap (οποιαδηποτε εταιριας garmin, mu zone, polar, wahoo, κλπ) στο amazfit?
    • Ο/H Makis1990 έγραψε:

      Καλησπερα σε ολους!
      Ενδιαφερομαι να αγορασω το ρολοι αλλα δεν γβωριζω αν ειναι εφικτη η συνδεση του με ΗRM chest strap. Επειδη κανω HIIT προπονησξ ο optical sensor για τους καρδιακους παλμους δεν ειναι τοσο ακριβης, ή καλυτερα χανει αρκετα τους σφυγμους κατα την διαρκεια της συγκεκριμενης προπονης. Υπαρχουν HRM chest straps τα οποια συνδεονται σε android συσκευες μεσω bluetooth. Υπαρχει καποιος που εχει καταφερει να συνδεσει επιτυχως HRM chest strap (οποιαδηποτε εταιριας garmin, mu zone, polar, wahoo, κλπ) στο amazfit?
      Καλησπέρα Μάκη, προς το παρών δεν υπάρχει κάποιος τέτοιος τρόπος , τωρα αν βγάλουν στο μέλλον δεν το γνωρίζουμε...
    • Χωρίς να θέλω να φέρω την καταστροφή και επειδή μου αρέσει το τρέξιμο, δε βλέπω ποτέ το συγκεκριμένο ρολόι να γεμίζει πότε τον ρόλο. Τα Garmin έχουν ένα λογισμικό και μια τεράστια πλατφόρμα από πίσω που αλλάζει τα πράγματα. Προσωπικά, δε βλέπω να αλλάζω το iphone / Polar H7 μαζί με το απόλυτο iSmoothRun (γραμμένο από Ελληνικά χέρια όπως έμαθα) που χρησιμοποιώ για τις προπονήσεις.

      Από την άλλη, ως smart ρολόι φαίνεται να σκίζει. Οι δικές του δυνάμεις φαίνεται να είναι η ποιότητα κατασκευής, αυτονομία, ομορφιά και κυρίως το κόστος.

      Δεν το βλέπω όμως να παίζει για προπονήσεις.

      OffTopic
      Είχαν γίνει κάποιες αναφορές για να κουμπώσει το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fitnesskeeper.runkeeper.pro&hl=el με το miband 1s/2. Με κάποια χακεριά μισογινόταν, αλλά με τι αποτελέσματα δεν γνωρίζω όσον αφορά την αξιοπιστία.
    • Διαφήμιση
    • (English Version) Xiaomi HUAMI AMAZFIT Smart Sports Watch - Black


      στα 124€ η αγγλικη εκδοση

      NasDriver: Non affiliate link removed. FORUM RULES