Διαφήμιση

AmazFit bt Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα στην ομήγυρη.
      Απο χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός AMAZFIT eng. version (A1612). :thumbsup:

      Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ενθουσιασμένος με την ποιότητα του στα λεφτά που κόστισε. Και θεωρώ/ελπίζω ότι θα αναβαθμιστεί ακόμα καλύτερα στο μέλλον. Μόλις το πρωτοάναψα και το έκανα pair, αμέσως βρήκε update και έκανε.

      Τα μόνο θεματάκια που παρατήρησα είναι με την καταγραφή ύπνου και με το GPS. Στη μεν καταγραφή ύπνου δεν κατέγραψε μιάμιση ώρα ύπνου (μπορεί να φταίει ότι του άλλαξα τα λουράκια με μπρασελέ οπότε δεν κάνει τέλεια επαφή με τον καρπό μου οπότε θα το δοκιμάσω και με τα λουράκια του, αν και είναι πανέμορφο με το μπρασελέ!).
      Στο δε GPS χθες βράδυ δεν έλεγε να βρεί δορυφόρο με τίποτα (και στην πυξίδα του και στο Bicycle mode), σήμερα βρήκε αν και άργησε περίπου 2 λεπτά. Μετά απο αρκετή ώρα, βρήκε πάλι πολύ γρήγορα δορυφόρους. Γενικά με προβλημάτισε λιγάκι η απόδοση του GPS δέκτη με την άποψη ότι στο Kate μου έβρισκε/κλείδωνε ΆμεσΑ δορυφόρους την ίδια στιγμή που το amazfit έτρωγε ζόρι. Μπορεί να είναι και κάτι παροδικό σαν φαινόμενο, δεν ξέρω. Το μέλλον θα δείξει...

      Παλιότερα είχα διαβάσει ότι υποστηρίζει GPS & Glonass, αλλά ήταν πολύ καιρό πριν, για την κινέζικη έκδοση. Ισχύει άραγε σίγουρα το ίδιο και για την αγγλική έκδοση; :?: Ελπίζω να μην έχουν βάλει μόνο δέκτη GPS χωρίς Glonass...

      Πάντως είναι κοινή παραδοχή ότι είναι πολύ τίμιο για τα λεφτά του (όποιος δεν ξέρει και ακούει την τιμή, δεν το πιστεύει) ΚΑΙ πολύ όμορφο.
    • Ρε παιδιά, τα στατιστικά στοιχεία που μαζέυει το ρολόι (π.χ. υπνος, heart rate κτλ.) είναι πολύ κρίμα να μένουν ΜΟΝΟ μέσα στο ρολόι και να μην μπορούν να βγούν -αν όχι σε ένα pc programm- τουλάχιστον στο app του ρολογιού ή σε κάποιο τρίτο app.

      Και αυτό κυρίως για δύο λόγους: για ευχρηστία και για αρχείο. Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να εξαχθούν αυτά τα στοιχεία απο το ρολόι σε κάποιο app/pc ή αν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο στο μέλλον; :huh:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Panos980 έγραψε:

      Ρε παιδιά, τα στατιστικά στοιχεία που μαζέυει το ρολόι (π.χ. υπνος, heart rate κτλ.) είναι πολύ κρίμα να μένουν ΜΟΝΟ μέσα στο ρολόι και να μην μπορούν να βγούν -αν όχι σε ένα pc programm- τουλάχιστον στο app του ρολογιού ή σε κάποιο τρίτο app.

      Και αυτό κυρίως για δύο λόγους: για ευχρηστία και για αρχείο. Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να εξαχθούν αυτά τα στοιχεία απο το ρολόι σε κάποιο app/pc ή αν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο στο μέλλον; :huh:

      Γτ δεν μένει στο mifit?

      Στάλθηκε από το MI+MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Dimitrios Karpou έγραψε:

      Ο/H Panos980 έγραψε:

      Ρε παιδιά, τα στατιστικά στοιχεία που μαζέυει το ρολόι (π.χ. υπνος, heart rate κτλ.) είναι πολύ κρίμα να μένουν ΜΟΝΟ μέσα στο ρολόι και να μην μπορούν να βγούν -αν όχι σε ένα pc programm- τουλάχιστον στο app του ρολογιού ή σε κάποιο τρίτο app.

      Και αυτό κυρίως για δύο λόγους: για ευχρηστία και για αρχείο. Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να εξαχθούν αυτά τα στοιχεία απο το ρολόι σε κάποιο app/pc ή αν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο στο μέλλον; :huh:
      Γτ δεν μένει στο mifit?

      Στάλθηκε από το MI+MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Χμμμμμ.... με επιασες αδιάβαστο.... :mrgreen:

      Τώρα το ψάχνω και προσπαθώ να βγάλω άκρη πως γίνεται αυτό ακριβώς...

      BTW έχουμε εδώ κάποιον σχετικό (ελληνικό;) οδηγό πως να γίνεται αυτό (να συγχρονίζει δηλαδή σε amazfit app + mi fit + strava μαζί)?
    • αμα εχει συνδεθει με το τηλεφωνο δεν μπαινουν τα στοιχεια στο mi fit? περιεργο μου φαινεται, εδω μπαινουν ολα απο το mi band 2 .
    • AmazFit bt Xiaomi

      τσιμπησα ενα πριν λιγο english version απο gearbest στα 119 και εχει τη κινεζικη στα 107 πληροφοριακα Original Xiaomi AMAZFIT Sports Bluetooth Smart Watch-129.99 Online Shopping| GearBest.com


      Sent from my iPad using Tapatalk
      :Chief Wiggum: POCO X3 PRO (8/128) :thumbup: :Homer3:
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα σε όλη τη παρέα.
      Ενδιαφερομαι εντονα για το συγκεκριμενο ρολοι και οντως παιζει σε πολυ καλη τιμη στο gearbest οπως αναφερθηκε για την αγγλικη εκδοση. Χρειαζομαι κατι αντιστοιχο να με συνοδευει στο γυμναστηριο στο τρεξιμο κυριως και κατα συνεχεια αφου θα χρησιμοποιειται να με ειδοποιεί για τις κλησεις μου κτλ.
      Απ οτι διαβασα αρχικα εχει φτιαχτει το θεμα με την αναγνωριση κλησεων.
      Εν συνεχεια θελω να ρωτησω.
      Ειδοποιηση μπορω να εχω για ολες τις εφαρμογες που θα του βαλω?
      Πχ ενα μνμ απο facebook messanger θα με ειδοποιησει το ρολοι ? και αν ναι μπορω να το διαβασω απο το ρολοι?
      Σε κατασταση αναμονης για να χρησιμοποιησω την οθονη πρεπει να πατησω το κουμπι δεν γινεται με καποιο πχ double click?
      Και τελικα τα στοιχεια απο το ρολοι μπορουν να περασουν σε καποιο προγραμμα οπως πχ το mi fit που αναφερθηκε?
      Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
    • AmazFit bt Xiaomi

      Το ρυθμίζεις από το μενού να ανοίγει με double click.
      Αναγνώριση σε μένα δουλεύει κανονικά ελληνικά (iPhone 6
      Και εφαρμογή από το App Store)
      Facebook messenger και πολλά άλλα σου έρχονται κανονικά στην οθόνη, και τα διαβάζεις.
      Στο mi fit δεν περνάνε δυστυχώς, έχω και το mi band2 και με ενδιαφέρει και εμένα. Ισως με καμμία αναβάθμιση. Περνάνε στο strava αλλά δεν το έχω κάνει (νέος ακόμη)


      Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Σε ευχαριστω φιλε μου...
      Με καλυψες απολυτα..νομιζω για τις αναγκες μου ειναι σουπερ.
      Αλλωστε δεν αναζητω smartwatch οποτε αυτα που κανει παραλληλα με τις κυριες λειτουργιες που το θελω ειναι ιδανικο για εμενα.
    • AmazFit bt Xiaomi

      Χτες το αγορασα και ενα εξτρα μαυρο λουρακι και σημερα το πρωι ειχα tracking me NL post απο gearbest . Εχει παθει κατι το gear και στελνει τοσο γρηγορα πλεον . Ελπιζω μη φαμε κανα πακετο με τελωνειο παροτι δεν ειναι κινητο !!!


      Sent from my iPad using Tapatalk
      :Chief Wiggum: POCO X3 PRO (8/128) :thumbup: :Homer3:
    • Διαφήμιση
    • AmazFit bt Xiaomi

      Εγώ το έχω καμιά εβδομάδα, το πήρα από AliExpress 123€ μου ήρθε με Singapore και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δεν νομίζω να έχεις ούτε εσύ. Δεν είχε τότε το GearBest το English version και το πήρα από Ali


      Sent from my iPhone using Tapatalk