Διαφήμιση

Redmi Note 3 Pro - Κάπως έτσι πήγα σε CM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ναι αν θυμάμαι καλά snapshot = stable και nightly = developer

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      R O M: XTRV ARΩMA
      Bootloader: UNLocked

    • οχι δεν ειναι ετσι...

      snapshot= μια τυχαια nightly, ωστε να μπορουν να παιρνουν bug reports απο χρηστες που θελουν να βοηθησουν (η που νομιζουν οτι ειναι stable :p )
      nightly = developer

      stable δεν βγαινει σχεδον ποτε...

      οι nightly ειναι μια χαρα, χρονια τωρα nightly βαζω σε διαφορες συσκευες!
    • Ο/H iakoboss7 έγραψε:

      οχι δεν ειναι ετσι...

      snapshot= μια τυχαια nightly, ωστε να μπορουν να παιρνουν bug reports απο χρηστες που θελουν να βοηθησουν (η που νομιζουν οτι ειναι stable :P )
      nightly = developer

      stable δεν βγαινει σχεδον ποτε...

      οι nightly ειναι μια χαρα, χρονια τωρα nightly βαζω σε διαφορες συσκευες!
      έχω να βάλω CM από εποχή που είχα ένα htc magic... δεν θυμάμαι καλά τελικά!
      Έχεις δίκιο @iakoboss7
      :oops: :oops: :oops:
      R O M: XTRV ARΩMA
      Bootloader: UNLocked

    • Διαφήμιση
    • No Stable...No party.
      Άμα θέλω developer βάζω και MIUI dev. Και αυτές...θεωρητικά, αλλά απ' ότι φαίνεται και πρακτικά, μιά χαρά δουλευουν.

      Τώρα βέβαια θα μου πείς...και οι stable δεν παίρνουν αναβαθμίσεις; Άρα τί σημαίνεις; Ότι και αυτές είναι ψιλο-dev; Ε όχι γιατί αυτές αναβαθμίζονται κάθε 3μηνο και όχι κάθε 3&λίγο!
      Όπως και να έχει η λέξη dev μου προκαλεί ψυχολογικά προβλήματα :P
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      Όπως και να έχει η λέξη dev μου προκαλεί ψυχολογικά προβλήματα :P
      Λες να μην φαίνεται; Αφού άρχισες και μονολογείς... μόνος σου ρωτάς, μόνος σου απαντάς :lol: :lol:

      Εγώ πάλι αν δεν πάρω Παρασκευή update παθαίνω κατάθλιψη :lol: :lol:
      R O M: XTRV ARΩMA
      Bootloader: UNLocked

    • @soulg :D

      Ρε γμτ...από τον Απρίλιο που το πήρα περιμένω το τιμημένο το 6άρι...οι άλλες εταιρίες παλεύουν με το 7 και εμείς ακόμα περιμένουμε το 6...την αγανάκτησή μου δηλαδή! Σε μία συσκευή που έχει παραγωγή Φεβρουάριο του 16! Και ξανά την αγανάκτησή μου μέσα!

      Έχω ακούσει και πολύ κόσμο οτι CM είναι άλλα κόλπα...η λειτουργικότητα της απλότητας...είμαι και εγώ Σπαρτιάτης (δεν πολυγουστάρω σάλτσες που μόνο στο στομάχι σε πειράζουν), οπότε...μου έχουν μπει ιδέες :evil:

      Εάν δεν σας κάνει κόπος...ανεβάστε κάπου κάνα screenshot να δούμε τί παίζει από εμφάνιση ρε παιδιά.

      Το μόνο που με κρατάει και δεν την δοκιμάζω (δεν είναι του στύλ μου οι δοκιμές...μήν νομίζετε...) είναι οτι το φιλαράκι μου ο @DaRk_dOg που έχει υψηλότατη εξειδίκευση και 7 διδακτορικά σε Android και CM...χρησιμοποιεί το Rn3 pro με MIUI Stable!!! Αυτό σημαίνει πολλά...για την MIUI!!!! 8)
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Εγώ πιστεύω ότι η αλλαγή rom (π.χ. miui > cm) πρέπει να γίνεται από ανάγκη. Δηλαδή στο htc magic που είχα παλιότερα όπως και στο htc one x που έχω για backup άλλαξα/θα αλλάξω rom γιατί σταμάτησε η υποστήριξή τους και σέρνονται σε βαθμό αηδίας.
      Όσο λοιπόν παρέχεται υποστήριξη για την συσκευή μου από την εταιρία δεν έχω λόγο να μεταπηδήσω σε άλλη rom εκτός ποια και αν αποδεδειγμένα απογειώνει την συσκευή και βελτιώνει κουσούρια.
      R O M: XTRV ARΩMA
      Bootloader: UNLocked

    • Διαφήμιση
    • ΣΩΣΤΟΤΑΤΟ σε βρίσκω!
      Κάτι τέτοια ωραία λέτε... και πάλι με την... αναμονή στο χέρι θα μείνω! :)

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η Τεχνητή Νοημοσύνη έρχεται αλλά η Φυσική Βλακεία δεν φεύγει.
    • Ο/H pavlidisc έγραψε:

      @soulg :D

      Ρε γμτ...από τον Απρίλιο που το πήρα περιμένω το τιμημένο το 6άρι...οι άλλες εταιρίες παλεύουν με το 7 και εμείς ακόμα περιμένουμε το 6...την αγανάκτησή μου δηλαδή! Σε μία συσκευή που έχει παραγωγή Φεβρουάριο του 16! Και ξανά την αγανάκτησή μου μέσα!

      Έχω ακούσει και πολύ κόσμο οτι CM είναι άλλα κόλπα...η λειτουργικότητα της απλότητας...είμαι και εγώ Σπαρτιάτης (δεν πολυγουστάρω σάλτσες που μόνο στο στομάχι σε πειράζουν), οπότε...μου έχουν μπει ιδέες :evil:

      Εάν δεν σας κάνει κόπος...ανεβάστε κάπου κάνα screenshot να δούμε τί παίζει από εμφάνιση ρε παιδιά.

      Το μόνο που με κρατάει και δεν την δοκιμάζω (δεν είναι του στύλ μου οι δοκιμές...μήν νομίζετε...) είναι οτι το φιλαράκι μου ο @DaRk_dOg που έχει υψηλότατη εξειδίκευση και 7 διδακτορικά σε Android και CM...χρησιμοποιεί το Rn3 pro με MIUI Stable!!! Αυτό σημαίνει πολλά...για την MIUI!!!! 8)

      Χρήστο ακόμα με MIUI και αν συνεχίσει να δουλεύει σωστά ούτε καν για root δε σκέφτομαι. Μ'αρέσει πολύ η CM, θεωρώ οτι ως επι το πλείστον είναι καλοδουλεμένη και δίνει άλλη χρηστικότητα σε συσκευές που απο κατασκευής σέρνονται (πχ το LG Gpad 7 που έχω), αλλά στην περίπτωση του RN3 Pro, με βλέπω με MIUI για κάμποσο ακόμα..
      ==Redmi Note 5 4Gb/64Gb==
      ==ROM: 10.0.1.0 Global Stable ==
    • ασχετο αλλα εγω πηγα σε cm13 με κλειδωμενο bootloader... (περασα twrp μεσω edl)
      και ειπα να τσεκαρω μια μεσω fastboot και βλεπω οτι ειναι ξεκλειδωτος... θεωρειται unofficial unlock?
      θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον?
    • Ο/H iakoboss7 έγραψε:

      και ειπα να τσεκαρω μια μεσω fastboot και βλεπω οτι ειναι ξεκλειδωτος... θεωρειται unofficial unlock?
      θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον?
      Χρειάζεται και ρώτημα για το αν είναι Unofficial? Οσο μένεις σε cm θα είσαι μια χαρά..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H iakoboss7 έγραψε:

      ασχετο αλλα εγω πηγα σε cm13 με κλειδωμενο bootloader... (περασα twrp μεσω edl)
      και ειπα να τσεκαρω μια μεσω fastboot και βλεπω οτι ειναι ξεκλειδωτος... θεωρειται unofficial unlock?
      θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον?
      Δοκίμασα και εγω πριν μερικές μέρες, αλλά twrp δεν μπήκε, δοκίμασα 2 twrp και σε dev και stable, όλα πήγαν καλά αλλά χωρίς twrp.
      Μήπως ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader σου και για αυτό πήρε και την twrp γιατί όπως έχω ξαναγράψει δεν έχω καταλάβει τι λάθος έκανα. Το κινητό ήταν ενός φίλου οπότε δεν μπορώ να ξαναδοκιμάσω μέχρι να έρθει ένα που έχω παραγγείλει
      Mi Note 10 XTRV-MINote10_MICC9Pro_V13.0.4.0.RFDCNXM_v13-11 <3
      Mi 9 lite XTRV-MI9LiteMICC9_V12.5.5.0.RFCCNXM_v12-11 <3
      Redmi Note 3 Pro SE Global_V10.2.1.0.MHRMIXM :love: