Διαφήμιση

Redmi 3S - Υποχρεωτικά 4g όταν συνδέεται σε wifi

    • Redmi 3S

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα,

      Και εγώ θεωρώ ότι είναι πλασματική η αλλαγή σε 4G, από τη στιγμή ειδικά που το κλειδώνεις σε συγκεκριμένο δίκτυο.
      Δημήτρη, είσαι με την ελληνική ROM;

      Nas, δε βιαζόμαστε. Τηλέφωνο παίρνει οπότε είμαστε ok :P
      MIUI Official Team - Global 7.5 | Stable V7.5.9.0.MALMIDE (MIUI7)
    • Με την 6.8.25 από xiaomi.eu

      Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Το προβλημα επιβεβαιωνεται κι απο μενα. Εκτος της ενδειξης 4G οταν ενεργοποιεις wifi, υπαρχει σε μενα απο σημερα και το προβλημα οτι εναλλασσεται το σημα απο G και emergency calls και αντιστροφα. Δοκιμασα να βαλω την china stable 7.5.9. και δεν αλλαξε τιποτα. Εκανα update απο τη συσκευη στο miui 8 china stable και παλι τιποτα. Τωρα θελω να γυρισω πισω στο MIUI 7 και δεν μπορω να μπω στο download mode. Κραταω volup+power , μπαινω στη γνωστη οθονη και οταν παταω download, bootαρει το κινητο αντι να μπει στη μαυρη οθονη. Καμια βοηθεια;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Saloufardos έγραψε:

      Το προβλημα επιβεβαιωνεται κι απο μενα. Εκτος της ενδειξης 4G οταν ενεργοποιεις wifi, υπαρχει σε μενα απο σημερα και το προβλημα οτι εναλλασσεται το σημα απο G και emergency calls και αντιστροφα. Δοκιμασα να βαλω την china stable 7.5.9. και δεν αλλαξε τιποτα. Εκανα update απο τη συσκευη στο miui 8 china stable και παλι τιποτα. Τωρα θελω να γυρισω πισω στο MIUI 7 και δεν μπορω να μπω στο download mode. Κραταω volup+power , μπαινω στη γνωστη οθονη και οταν παταω download, bootαρει το κινητο αντι να μπει στη μαυρη οθονη. Καμια βοηθεια;
      Σε ποια εταιρία είσαι;
    • Να βαλω μια νεα παραμετρο στην εξισωση?
      φοραω την global 7.2.9 beta (οπως ηρθε απο κινεζομαγαζο) και ηρθα να βαλω την ελληνικη οπως ειχα και στο προηγουμενο μου τηλεφωνο Redmi 3
      Το δικο μου θεμα -σχετιζεται με το δικο σας αλλα εχει αλλη μορφη- ειναι οτι εχοντας επελεγμενο το 4G ολα παιζουν καλως (και δεν εχω καμμια περιεργη συμπεριφορα οταν μπαινω σε wifi)

      Ολοι ξερουμε οτι με ανοιχτο 4G η μπαταρια εχει μεγαλυτερη καταναλωση στο ιδιο διαστημα σε σχεση με το οταν ειναι κλειστο.Εχοντας αυτο σαν μπουσουλα,προσπαθωντας μεγαλυτερη αυτονομια στη συσκευη,το εχω (ειχα) σε Preferred network type 3G.
      Οταν συμβαινει αυτο,ΠΟΤΕ δε δουλευει το Η,Η+...αλλα,μαντεψτε,το Ε.
      Οταν ομως ρυθμιζω preferred to 4G,μαντεψτε...δουλευει κανονικα και το Η,Η+ (και το 4G οταν ειναι διαθεσιμο)

      Και διαβαζω σε εσας καποια -ισως- πιο σοβαρα θεματακια με το 3S...

      Τι προτεινετε? Να μεινω σε αυτη τη ρομ η να βαλω την ελληνικη ρισκαροντας να βρω πιο δυσκολα θεματακια....?