Διαφήμιση

Χiaomi: Το νέο Redmi Note 4 Unboxing..

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Χiaomi: Το νέο Redmi Note 4 Unboxing..


      Το νέο Xiaomi Redmi Note 4 ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα.. και η αλήθεια είναι πως στην πραγματικότητα αποτελεί ένα redmi Pro (Helio X20) χωρίς τις διπλές κάμερες και την OLED οθόνη. Ταυτόχρονα όμως είναι ένα smartphone το οποίο προσφέρει περισσότερα με λιγότερα. Ναι είναι από τα πιο ανταγωνιστικά κινητά που υπάρχουν και δύσκολα το προσπερνάς σε αυτές τις τιμές..



      Το Note 4 διαθέτει επεξεργαστή MediaTek Helio X20 με 10 πυρήνες χρονισμένος στα 2.1GHz, με 2/3 GB μνήμης RAM και 16/64 GB μνήμης ROM. Επίσης έχει την δυνατότητα επέκτασης της μνήμης μέσω κάρτας Micro SD (έως 256 GB). Τρέχει λειτουργικό Android 6.0, με το MIUI 8 να είναι προσαρμοσμένο και φυσικά την μεγάλη μπαταρία των 4100 mAh. Η κύρια πίσω κάμερα είναι 13MP, με την εμπρόσθια στα 5MP. Υποστηρίζει 5V – 2A τεχνολογία γρήγορης φόρτισης. Πάμε να το δούμε με την κλασική συσκευασία της εταιρείας, έχοντας τα απολύτως απαραίτητα μέσα ως συνήθως, οδηγίες, φορτιστή καλώδιο USB..




      Ας ξεκινήσουμε με τις διαστάσεις της συσκευής οι οποίες είναι 151 χιλιοστά × 76 χιλιοστά × 8,35 χιλιοστά, στην ουσία είναι θα λέγαμε μεσαίου μεγέθους. Ζυγίζει 175g, το οποίο είναι λίγο βαρύτερο από την προηγούμενη γενιά, με το σασί να ενσωματώνει καθαρό μέταλλο.



      Το πίσω μέρος του Redmi Npte 4 είναι παρόμοιo με εκείνη της προηγούμενης γενιάς, με το scanner δακτυλικών αποτυπωμάτων να είναι τοποθετημένο στο ίδιο σημείο, την κύρια κάμερα των 13MP της Samsung ( S5K3L8 ) και ένα διπλό φλας LED. Ωστόσο, μπορούμε να παρατηρήσουμε την προσθήκη των δύο λωρίδων, όπως υπάρχουν και στο redmi Pro.


      H εμπρόσθια πλευρά της συσκευής θα λέγαμε είναι ίδια με του redmi Note 3, υπάρχουν οι αισθητήρες και η κάμερα των 5MP. Τα κουμπιά On/Off και για την ένταση είναι τοποθετημένα στην δεξιά πλευρά.



      Επιπλέον, η οθόνη είναι 5.5” ιντσών ανάλυσης FHD σε συνδυασμό με το γυαλί 2.5D και λεπτό πλαίσιο, με την φωτεινότητα να είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Τα 3 κουμπιά με τις βασικές λειτουργίες παραμένουν στις ίδιες θέσεις.



      Περιμετρικά, μπορούμε να δούμε πως υπάρχουν αλλαγές. Για παράδειγμα το Note 3 είχε πιο στρογγυλεμένες γωνίες, ενώ το Note 4 κάνει κάποια μικρή κούρμπα..Και σαν υλικό το πλαίσιο είναι πιο ενισχυμένο.



      Η υποδοχή για τις κάρτες SIM, υποστηρίζοντας δίκτυο 4G, βρίσκεται στα αριστερά. Εν τω μεταξύ, όπως ειπώθηκε πιο πάνω εκείνα της έντασης και του On/ Off, βρίσκονται στην δεξιά πλευρά.


      Στην πάνω πλευρά της συσκευής, υπάρχει η προσθήκη της θύρας IR (κέντρο) μαζί με την υποδοχή Jack 3,5 χιλιοστών, τα οποία φαίνονται όμορφα τοποθετημένα από την εταιρεία.



      Στον αντίποδα του redmi Νote 4, βλέπουμε τα ηχεία και την θύρα Micro USB.



      Ελπίζουμε να πήρατε μια πρώτη γεύση από το νέο Xiaomi Redmi Note 4, το οποίο προφανώς ήρθε για να μείνει.. Με τιμές που ξεκινάνε (εξωτερικό) από $135 και φθάνουν τα $180, είναι μια πολύ δυνατή πρόταση. Ακόμη και για τις τιμές που θα έχει στην Ελληνική αγορά το καθιστούν άκρως ανταγωνιστικό.

      ΠΗΓΗ : ChinasMobile.gr
    • λογικές τιμές !!!!!!!!!




      Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος!!!!!!!!!!
    • Διαφήμιση
    • Ωραίο σαν κατασκευή, λογικά δεν θα έχει θέμα με την κεραία επειδή είναι όλο μεταλλικό σασί. Ωραίο σαν σχέδιο και ότι έχει το ηχείο από κάτω. Θα το ήθελα με amoled οθόνη, ελπίζω όταν βγει με snapdragon να μας κάνει και αυτή την χάρη.
      zaf_4 --> Zafeira
    • Επιτέλους και με επέκταση μνημης, κάτι βέβαια το οποίο υπάρχει και σε άλλες συσκευές πλέον!
      Έχουμε κάποιο νέο σχετικά με MiNote2 ;;
      Ειμαι κάτοχος του miNote(virgo) με το μειονέκτημα -που ισορροπειτε βέβαια με cloud saving- μόνο του αποθηκευτικού χώρου (16gb).
    • Ωραίος ο σχεδιασμός του. Δεν ξέρω όμως αν είναι πιο όμορφο από τον προκάτοχό του, δεν έχω καταλήξει. Ενώ γενικά μου αρέσουν τα πιο τετραγωνισμένα, νομίζω σε αυτές τις ίντσες σχεδιαστικά προτιμώ τον προκάτοχο..

      Συμφωνείτε;
    • Διαφήμιση
    • Είναι σίγουρο πως θα έχει την ίδια επιτυχία με το 3 ;)
    • Πάνω που το πρωί έβλεπα reviews το Redmi Pro x20 τώρα βλέπω αυτό! Μου αρέσει πολύ το μεταλλικό design, η Xiaomi δείχνει τον καλύτερο της εαυτό στην Entry level Note σειρά της.

      Το μόνο παράπονο που έχω από το Redmi 3 Pro είναι η κάμερα του που θα μπορούσε να είναι πιο δουλεμένη από μεριάς software. Δεν θα είχαν τότε όμως τι να πουλήσουν στην Premium σειρά ;)

      Ας ελπίσουμε ότι στο 4αρι θα δώσουν κάτι παραπάνω

      Σε αυτή την τιμή να φύγει σαν ζεστό ψωμί!
      Nice to mitu!
    • πολυ ομορφο και τουμπανο αλλά τι γίνεται με αυτούς που θέλουν και δύο κάρτες και κάρτα μνήμης.πιστευω ότι κάποιος που έχει το 3 δεν πρόκειται να αναβάθμιση όπως ούτε και εγώ από το 2 λόγω ακριβώς αυτού του λόγου.πανεμορφα πάντως τα χιαομι.
    • Διαφήμιση
    • Μια διόρθωση μόνο παιδια. Η κάμερα δεν είναι της Sony. Είναι 13mp Samsung S5K3M2. Η ίδια κάμερα που φοράει κ το redmi Note 3.