Διαφήμιση

XiaoMI Flash (Beta)

    • Tips&Tricks
    • Σε εξέλιξη
    • Tool
    • Σημαντικό
    • Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • XiaoMI Flash (Beta)


      H νέα έκδοση του γνωστού μας Mi Flash, (του μοναδικού "εργαλείου" μέχρι τώρα που μπορεί κάποιος να φλασάρει fastboot rom στην συσκευή του) έρχεται ανανεωμένη σε μορφή Beta, αλλά μετά τις δοκιμές που υπέστη φαίνεται να λειτουργεί αποτελεσματικά και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα!
      Έχει, νέο interface και μερικές βελτιωμένες λειτουργίες.
      Μερικά από τα χαρακτηριστικά του είναι:

      -Κάνει flash με μόλις ένα "κλικ"
      -Δεν υποστηρίζει Windows XP
      -Υποστηρίζει Windows 7, 8, 8.1, και 10 (και τα δύο συστήματα 32-bit και 64-bit )
      -Προς το παρόν υποστηρίζει μόνο συσκευές που φέρουν επεξεργαστές της Qualcomm
      -Υποστηρίζει συσκευές που εκδόθηκαν μετά και το Xiaomi Mi3


      Όποιος το θέλει μπορεί να το κατεβάσει από ΕΔΩ (μέχρι να ανέβει στους servers του φόρουμ).

      Για τους νέους χρήστες ακολουθεί ένα μικρός οδηγός εγκατάστασης της εφαρμογής:

      1. Αποσυμπιέστε, όπου θέλετε, το .zip αρχείο που θα κατεβάσετε.
      2. Θα δείτε το περιεχόμενο εκτελέσιμο αρχείο .exe που ονομάζεται MiFlashSetup-Beta.
      Το τρέχουμε με διπλό κλικ (ακολουθήστε τα βήματα από το παρακάτω gif-άκι)




      Επίσης έχετε την δυνατότητα να το εγκαταστήσετε σε διαφορετικό drive από όπου θα το τρέξετε.
      Αν θελήσετε αυτή την επιλογή πατήστε "Disk Cost.." στη δεύτερη σελίδα του οδηγού εγκατάστασης.
      Θα ανοίξει το παρακάτω παράθυρο όπου μπορείτε να επιλέξετε το drive που θέλετε να το εγκαταστήσετε:




      Το πρόγραμμα θα φτιάξει μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας σας, από όπου μπορείτε να το τρέξετε.

      Δοκιμάστηκε τρεις φορές, σε δύο συσκευές (Mi3 και Redmi 1s).
      To flash έγινε σχετικά γρήγορα και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!
      Μερικά screenshots από τις δοκιμές:
















    • Μπράβο παρά πολύ αναλυτική και ωραία παρουσίαση. Από ότι έχω δει, αν δεν είμαι λάθος, κάνει και πιο γρήγορο flash στα κινητά. Γενικά είναι αρκετά βελτιωμένο ως εργαλείο. Το έχω δουλέψει κυρίως σε τελευταία μοντέλα, mi5, Mi max

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Από ότι έχω δει, αν δεν είμαι λάθος, κάνει και πιο γρήγορο flash στα κινητά.
      Όντως το flash έγινε ταχύτατα και με "συνοπτικές" διαδικασίες... Φαντάζομαι και ελπίζω ότι να βελτιωθεί και άλλο (παρουσιάζει κάποια bugs, ωστόσο είναι ακίνδυνα για το χρήστη)
    • Διαφήμιση