Διαφήμιση

MIUI 8 Stable

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MIUI 8 Stable

      Καλήμερα παιδιά,

      Έχω ένα πρόβλημα: Πάω να κάνω εγκατάσταση την MIUI 8 στο redmi note 2 και μου βγάζει τα παρακάτω μυνήματα όπως θα δείτε στην συνημμένη φωτογραφία. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό ?

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων
      Images
      • 20160828_125904.jpg

        968,94 kB, 1.836×3.264, viewed 231 times
    • Σημαίνει μάλλον ότι δεν κατέβηκε σωστά ή ρομ. Κατέβασε την ξανά και καλό θα είναι να ελέγξεις το md5 αν κατέβηκε σωστά.

      Redmi Note 2 Rom 8.0.1.0
    • Διαφήμιση
    • Στη σελίδα που κατεβάζεις τη ρομ γράφει md5 και είναι κάποιοι χαρακτήρες. Κατεβάζεις ένα πρόγραμμα από το google play εγώ χρησιμοποιώ το md5checker και βάζεις στο ένα πεδίο τη ρομ που κατέβασες και στο άλλο το md5 που είχες κάνει copy και το πρόγραμμα ελέγχει αν ταυτίζονται.

      Redmi Note 2 Rom 8.0.1.0
    • Ο/H Nick Minas έγραψε:

      Καλήμερα παιδιά,
      Έχω ένα πρόβλημα: Πάω να κάνω εγκατάσταση την MIUI 8 στο redmi note 2 και μου βγάζει τα παρακάτω μυνήματα όπως θα δείτε στην συνημμένη φωτογραφία. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό ?


      Ευχαριστώ εκ των προτέρων
      Το αρχείο .zip που κατεβάζεις πρέπει αφ'ενός να το βάλεις στη συσκευή συμπιεσμένο όπως το κατεβάζεις δηλαδή και αφ'ετέρου να είναι αυτής της μορφής:

      Για stabe rom: xiaomi-miui-hellas-5.0.1_hermes_Stable-V8.0.1.0.zip

      Για Developer rom: xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-6.8.25.zip

      Υ.Γ. Πολύ σωστό αυτό που σου πρότεινε ο @chrdes!

    • Ο/H elpa02 έγραψε:

      Καλησπέρα, πέρασα την stable MIUI 8, και αντιμετώπιζε το εξής. Όταν λαμβάνω στον messenger app του fb μύνημα έρχεται το notification κανονικα παταω πάνω αλλά δεν ανοίγει ή εφαρμογή. Μέχρι το φλασαρισμα δούλευαν όλα καλά. Κατά πού να κοιτάξω?

      Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

      Εγώ είχα αυτό το θέμα με όλες τις ρομ αλλά δεν έβγαλα άκρη

      Στάλθηκε από το 2014811 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα παιδια! Είχα την 7.5 στο Redmi note 3 pro και έβαλα την 8.0.1. Το θέμα είναι ότι ήθελα να κάνω flash ότι είχε μέσα το κινητό για να την περάσω χωρίς προβλήματα έτσι στο twrp έκανα wipe cache και dalvik σωστά ; Έπρεπε να κάνω και το internal storage ή θα χάσει το unlock το twrp κλπ ;

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H parispap89 έγραψε:

      Καλησπέρα παιδια! Είχα την 7.5 στο Redmi note 3 pro και έβαλα την 8.0.1. Το θέμα είναι ότι ήθελα να κάνω flash ότι είχε μέσα το κινητό για να την περάσω χωρίς προβλήματα έτσι στο twrp έκανα wipe cache και dalvik σωστά ; Έπρεπε να κάνω και το internal storage ή θα χάσει το unlock το twrp κλπ ;
      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
      Για την μετάβαση απο V7 σε V8, κάνουμε Factory Reset (δηλ. wipe cache, dalvik cache και data), πριν το flash (Και με αυτό ο τρόπο, ΟΧΙ δεν θα χάσει ούτε το unlock, ούτε το TWRP. Ωστόσο θα χάσεις τα δεδομένα σου, τις εφαρμογές σου και τις ρυθμίσεις σου, γι'αυτό πρέπει πρώτα να κρατήσεις ένα καλό back up)
    • @caeser Ναι αυτό έκανα οπότε είμαι εντάξει.Σε ευχαριστώ πολύ ! Όσο για τα δεδομένα τα έχω στην sd και τις εφαρμογές backup στο mi cloud :) Είδα ότι έχεις το Note 3 Pro πέρασες την 8 ; Έχει ένα θέματάκι με τα δεδομένα...αργεί να κάνει την αλλαγή από 3g σε 4g κλπ. Ενώ στην 7.5 γινόταν πιό γρήγορα. Επίσης στο restart το Android logo με τις 4 τελίτσες τις δείχνει για 1 δευτερόλεπτο και μετά συνεχίζει με το mi logo μέχρι να ανοίξει το κινητό.
    • Ο/H parispap89 έγραψε:

      @caeser Ναι αυτό έκανα οπότε είμαι εντάξει.Σε ευχαριστώ πολύ ! Όσο για τα δεδομένα τα έχω στην sd και τις εφαρμογές backup στο mi cloud :) Είδα ότι έχεις το Note 3 Pro πέρασες την 8 ; Έχει ένα θέματάκι με τα δεδομένα...αργεί να κάνει την αλλαγή από 3g σε 4g κλπ. Ενώ στην 7.5 γινόταν πιό γρήγορα. Επίσης στο restart το Android logo με τις 4 τελίτσες τις δείχνει για 1 δευτερόλεπτο και μετά συνεχίζει με το mi logo μέχρι να ανοίξει το κινητό.
      Αφου (ΣΩΣΤΑ) χρησιμοποιείς το MiCloud, μπορείς να το βάλεις να στα κρατάει ΟΛΑ,, μέχρι και τις ρυθμίσεις που έχεις και την διάταξη στην επιφάνεια εργασία κ.λ.π... έτσι ώστε να μην χρειάζεται ποτέ να ξαναστήσεις μόνος σου, απολύτως τίποτα! (Το ίδιο αποτέλεσμα πετυχαίνεις και με το "τοπικό back up", το οποίο χρησιμοποιώ με επιτυχία σε όλες μου τις συσκευές εδώ και χρόνια πλέον!)
      Την V8 την φοράω απο την ημέρα που βγήκε (σε Developer).. .Δηλαδή εδώ κανά δίμηνο... Το έχω μόνιμα σε 4G όταν είμαι σε data... αλλά μόλις τώρα που το δοκίμασα, επειδή μου το είπες, δεν διαπίστωσα κάποια καθυστέρηση στην εναλλαγή απο 3G... Έκανε νομίζω μερικά δευτερόλεπτα που μου φάνηκε φυσιολογικός χρόνος...
      Όσο για το restart, πρώτα βγάζει το Logo της Mi και μετά φορτώνει το Android...και ολοκληρώθηκε σε περίπου 30 δευτερόλεπτα..
      Ρίξε μια ματιά στο video απο κάτω:

    • Καλησπερα.Εχω περασει κι εγω την 8αρα αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει αλλος ιδιο θα με εμενα.Οταν ειχα την 7.5.2.0 οταν μου ερχοταν ειδοποιηση απο messenger και Viber η οθονη ανοιγε κανονικα.Τωρα .ε την 8 ανοιγει μονο οταν ερχεται SMS και Email κι ας εχω ενεργη την επιλογη για να ανοιγει σε καθε ειδοποιηση.Υπαρχει καποια λυση σε ολο αυτο;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H parispap89 έγραψε:

      @caeser Ναι αυτό έκανα οπότε είμαι εντάξει.Σε ευχαριστώ πολύ ! Όσο για τα δεδομένα τα έχω στην sd και τις εφαρμογές backup στο mi cloud :) Είδα ότι έχεις το Note 3 Pro πέρασες την 8 ; Έχει ένα θέματάκι με τα δεδομένα...αργεί να κάνει την αλλαγή από 3g σε 4g κλπ. Ενώ στην 7.5 γινόταν πιό γρήγορα. Επίσης στο restart το Android logo με τις 4 τελίτσες τις δείχνει για 1 δευτερόλεπτο και μετά συνεχίζει με το mi logo μέχρι να ανοίξει το κινητό.
      Αφου (ΣΩΣΤΑ) χρησιμοποιείς το MiCloud, μπορείς να το βάλεις να στα κρατάει ΟΛΑ,, μέχρι και τις ρυθμίσεις που έχεις και την διάταξη στην επιφάνεια εργασία κ.λ.π... έτσι ώστε να μην χρειάζεται ποτέ να ξαναστήσεις μόνος σου, απολύτως τίποτα! (Το ίδιο αποτέλεσμα πετυχαίνεις και με το "τοπικό back up", το οποίο χρησιμοποιώ με επιτυχία σε όλες μου τις συσκευές εδώ και χρόνια πλέον!)
      Την V8 την φοράω απο την ημέρα που βγήκε (σε Developer).. .Δηλαδή εδώ κανά δίμηνο... Το έχω μόνιμα σε 4G όταν είμαι σε data... αλλά μόλις τώρα που το δοκίμασα, επειδή μου το είπες, δεν διαπίστωσα κάποια καθυστέρηση στην εναλλαγή απο 3G... Έκανε νομίζω μερικά δευτερόλεπτα που μου φάνηκε φυσιολογικός χρόνος...
      Όσο για το restart, πρώτα βγάζει το Logo της Mi και μετά φορτώνει το Android...και ολοκληρώθηκε σε περίπου 30 δευτερόλεπτα..
      Ρίξε μια ματιά στο video απο κάτω:





      Ναι καταλαβα... Και να σε ρωτησω κάτι άλλο. Έχεις διαπιστώσει τίποτα με awake ?


      Αυτό είναι φυσιολογικό ;

      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην NasDriver: Επεξεργασία εικόνας ().