Διαφήμιση

MIUI 8 Stable

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Πέμπτη 29/04/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM (21.4.28/29 για 16 συσκευές)

Αναστέλλεται η διανομή όλων των FastBoot ROM της κοινότητας, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα με το super.img

Για τους κατόχους του Mi 10 μπορείτε να κατεβάσετε το νέο TWRP Recovery που δουλεύει σωστά

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Ο/H caeser έγραψε:

Αφου (ΣΩΣΤΑ) χρησιμοποιείς το MiCloud, μπορείς να το βάλεις να στα κρατάει ΟΛΑ,, μέχρι και τις ρυθμίσεις που έχεις και την διάταξη στην επιφάνεια εργασία κ.λ.π... έτσι ώστε να μην χρειάζεται ποτέ να ξαναστήσεις μόνος σου, απολύτως τίποτα! (Το ίδιο αποτέλεσμα πετυχαίνεις και με το "τοπικό back up", το οποίο χρησιμοποιώ με επιτυχία σε όλες μου τις συσκευές εδώ και χρόνια πλέον!)
      Την V8 την φοράω απο την ημέρα που βγήκε (σε Developer).. .Δηλαδή εδώ κανά δίμηνο... Το έχω μόνιμα σε 4G όταν είμαι σε data... αλλά μόλις τώρα που το δοκίμασα, επειδή μου το είπες, δεν διαπίστωσα κάποια καθυστέρηση στην εναλλαγή απο 3G... Έκανε νομίζω μερικά δευτερόλεπτα που μου φάνηκε φυσιολογικός χρόνος...
      Όσο για το restart, πρώτα βγάζει το Logo της Mi και μετά φορτώνει το Android...και ολοκληρώθηκε σε περίπου 30 δευτερόλεπτα..
      Ρίξε μια ματιά στο video απο κάτω:

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Το μήνυμα επεξεργάστηκε 2 φοράs, τελευταία από τον/ην NasDriver: Επεξεργασία εικόνας - Αφαίρεση παραθέσεων ().

• OffTopic
      ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ :!:
    • Καλημέρα,
      από την μέχρι τώρα εμπειρία των χρηστών, να προχωρήσω σε αναβάθμιση σε stable 8 ή θέλει ακόμα ραφινάρισμα? Μόλις πέρασα σε marshmallow stable 7.2.8.0 και είναι καθαρό ακόμα, άμα είναι να μην κάνω 2 φορές το στήσιμο.
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα κ καλή εβδομάδα σε όλους !!
      Θέλω να αλλάξω την ρομ στο RN3PRO της γυναίκας. Ανεβάζω screenshot αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει να μου πει ποια βήματα να ακολουθήσω
      Images
      • Screenshot_2017-02-13-08-30-01-395_com.android.settings.png

299,55 kB, 1.080×2.094, viewed 78 times