Διαφήμιση

Flash την Ελληνική ROM στο RedMi 3s(land)

    • Οδηγός
    • Σημαντικό
    • Redmi 3S
    • MIUI

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H mixaliscy έγραψε:

      Ο/H geotok έγραψε:

      Παιδια επειδή εχω παραγγειλει για εναν φιλο. Αυτη η διαδικασία σε ποια απο τις 3 rom που κυκλοφορούν γινεται???


      Official Dev Global ROMOTA update&Greek Language)

      Official Stable Global RomOTA update&No Greek Language)

      Official Dev CN Rom(Only Chinese&English language)
      επίσης πρεπει να γίνει αίτηση οπως ειπατε απο τωρα για τον bootloader για να ειμαστε ετοιμοι οταν ερθει...Αλλα θα πρεπει να γινει και ενας καινουριος mi account ετσι?? και απο που γινεται αυτο??? απο το site απο το pc ή απο το τηλεφωνο...??Αλλα εφόσον δεν εχει ερθει το τηλεφωνο πως θα γινει??? Αν μπορει να γινει απο το pc δηλώνοντας ενα αριθμο τηλεφωνου ωστε να ερθει το μήνυμα επιβεβαίωσης εκει νομιζω αυτο γίνετε...Σωστα???
      Καμιά. Αυτός ο οδηγός θέλει να βάλεις στο κινητό σου την 3η στην ουσία αλλά για να περάσεις μετά την Ελληνική που δεν είναι καμία από αυτές.

      Τώρα πάμε στα άλλα.

      Αίτηση για ξεκλείδωμα μπορείς να κάνεις από τώρα σε συγκεκριμένη ιστοσελίδα (αν ψάξεις miui unlock στη βγάζει) και γίνεται αίτηση από το account και όχι το τηλέφωνο. Άρα πχ ο Χ αριθμός τηλεφώνου δικαιούται να ξεκλειδώσει 1 κινητό. Άρα μόλις έρθει και τρέξεις το πρόγραμμα για ξεκλείδωμα σου λέει να ενωθείς στο λογαριασμό σου. Βάζεις το τηλέφωνο και τον κωδικό σου και τελείωσε.

      Το έπιασες?
      Το ξερω οτι η ελληνικη δεν ειναι καμια απο αυτες...Εχω 4 χρονια xiaomi τωρα εχω το mi4c πριν ειχα το MI3 και εχω περασει παρα πολλες φορες την ελληνικη. Λεω ποια ειναι καλο να παραγγειλεις απο τις 3...Παντως ρωτώντας τον seller μου ειπε την πρωτη. Θελει να ειναι oficial dev οπωσδηποτε για να γινει ποιο ευκολα η διαδικασια. Αρα η την πρωτη η την τριτη ειναι το ιδιο και το αυτο.
      Οσο για το αλλο αφου δεν εχεις ακομα το τηλεφωνο πως εκτελεις την διαδικασία εκδοσης νεου λογαριασμου Mi?? Μεσω Pc? create new account??? Μετα νομιζω ειναι ευκολο αν εχεις τον αριθμο λογαριασμου και το αριθμο τηλεφωνου... Πρεπει παντως να ειναι νεος λογαριασμος και οχι παλιος ετσι???
      red rice, mi3, mi4c, redmi note4, mi max2, redmi note 5 and continue....
    • Έκανα τον οδηγό βήμα βήμα και στο τέλος που πήγα ξεκίνησε το Install της ρομ στο λεπτό επάνω έσβησε. Ο υπολογιστής το αναγνωρίζει μολις συνδεθεί ή αποσυνδεθεί

      EDIT: Τελικά με παρατεταμένο πάτημα του power button, μπήκε ξανα στο twrp..
    • Ο/H geotok έγραψε:

      Οσο για το αλλο αφου δεν εχεις ακομα το τηλεφωνο πως εκτελεις την διαδικασία εκδοσης νεου λογαριασμου Mi?? Μεσω Pc? create new account??? Μετα νομιζω ειναι ευκολο αν εχεις τον αριθμο λογαριασμου και το αριθμο τηλεφωνου... Πρεπει παντως να ειναι νεος λογαριασμος και οχι παλιος ετσι???
      Θα πας εδώ και από κάτω έχει επιλογή create account

      Δεν είναι ανάγκη να είναι νέος. Ένας παλιός αρθιμός δικαιούται να κάνει αυτή τη διαδικασία μία φορά το μήνα. Δηλαδή κάθε μήνα μπορείς να ξεκλειδώνεις άλλο κινητό.

      Απλά αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι την ώρα του ξεκλειδώματος να έχεις είτε βγει από το άλλο κινητό είτε να έχεις αποσυνδέσει το ίντερνετ, ώστε να μην το βρει ως διπλή καταγραφή την ίδια στιγμή.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Parisg έγραψε:

      Έκανα τον οδηγό βήμα βήμα και στο τέλος που πήγα ξεκίνησε το Install της ρομ στο λεπτό επάνω έσβησε. Ο υπολογιστής το αναγνωρίζει μολις συνδεθεί ή αποσυνδεθεί
      Το παρατήρησα και εγώ αυτό και όχι μόνο σε 3s.
      Μπαίνεις, ξαναφλασάρεις από την αρχή να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.


    • Απενεργοποιείστε την επιλογή για σβήσιμο της οθόνης του twrp μετά από μερικά δευτερόλεπτα

      Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H DIMITRIS HANIAS έγραψε:

      Απενεργοποιείστε την επιλογή για σβήσιμο της οθόνης του twrp μετά από μερικά δευτερόλεπτα
      Αν το κάνει γι αυτό τότε έχει θέμα το twrp..


    • xgHvSa.jpg γιατι δεν αναγνωριζεται; ειναι ανοιχτο το κινητο που θελω να περασω την ρομ μεσα στον εσωτερικο χωρο αλλα δεν το βλεπω στο πισι
      edit : μαλακια μου πεταξε την αιτηση στο κινητο ολα καλα.... βιαζομαι ... :/
    • Διαφήμιση
    • Συγγνώμη που σας αναγκάζω και δευτερολογείτε . Πήραμε για μια φίλη το Redmi 3s . Μόλις ήρθε κάναμε uptade από τον updater και καναμε τη διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader με επιτυχία. Τώρα έχουμε Android version την 6.0.1 MMB29Mκαι MIUI version την MIUI 7.5 / Stable 7.5.9.0(MALCNDE) . Θέλουμε να βάλουμε την Ελληνική Stabe(Stable-V8.0.2.0) . Τι κάνω ;
    • Ο/H undeletenikolaos έγραψε:

      Ευχαριστώ , για να δουμε θα τα καταφέρω ; . . . .
      Δεν υπάρχει περίπτωση να αποτύχεις με τέτοιο οδηγό.. :P


    • Διαφήμιση