Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Pro X25 - Omega

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική Συζήτηση για το Redmi Pro X25 - Omega

      Εγώ ας πούμε επειδή βλέπω σε κάθε ρομ ανεπίσημη,να υπάρχουν προβλήματα, σκέφτομαι να πάω στην επίσημη κι ας έχω αγγλικά.

      Εφόσον δε καταλήξω στην αγορά του Μi 8 τελικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Εγώ ας πούμε επειδή βλέπω σε κάθε ρομ ανεπίσημη,να υπάρχουν προβλήματα, σκέφτομαι να πάω στην επίσημη κι ας έχω αγγλικά.

      Εφόσον δε καταλήξω στην αγορά του Μi 8 τελικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Από πού μπορώ να τη κατεβάσω ,,, έχεις κάποιο λινκ ,,, δεν έχω πρόβλημα που θα είναι αγγλικά αρκεί να μην έχω προβλήματα και πόσο εύκολη είναι η εγκατάσταση της ?
    • Ο/H Manoscanon έγραψε:

      Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Εγώ ας πούμε επειδή βλέπω σε κάθε ρομ ανεπίσημη,να υπάρχουν προβλήματα, σκέφτομαι να πάω στην επίσημη κι ας έχω αγγλικά.

      Εφόσον δε καταλήξω στην αγορά του Μi 8 τελικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Από πού μπορώ να τη κατεβάσω ,,, έχεις κάποιο λινκ ,,, δεν έχω πρόβλημα που θα είναι αγγλικά αρκεί να μην έχω προβλήματα και πόσο εύκολη είναι η εγκατάσταση της ?
      Δεν έχω ιδέα, προσωπικά πάω σε κατάστημα το οποίο έχει τεχνογνωσία γύρω από xiaomi και όχι μόνο.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Εγώ ας πούμε επειδή βλέπω σε κάθε ρομ ανεπίσημη,να υπάρχουν προβλήματα, σκέφτομαι να πάω στην επίσημη κι ας έχω αγγλικά.

      Εφόσον δε καταλήξω στην αγορά του Μi 8 τελικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      μέχρι και την τελευταία V9 στο τηλέφωνο καμια rom δεν είχε προβλήματα τουλάχιστον όχι σοβαρά...τώρα στην 10 υπάρχει πρόβλημα και τα παιδιά εδώ κάνουν ότι μπορούν να το διορθώσουν και πιστεύω οτι θα τα καταφέρουν...τώρα εμείς από την μεριά μας κάνουμε ότι μπορούμε για να τους βοηθήσουμε δοκιμάζοντας και λέγοντας τα αποτελέσματα δίνοντας τους μια πιο μεγάλη εικόνα του προβλήματος
      You'll Never Walk Alone

    • Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Ο/H Manoscanon έγραψε:

      Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Εγώ ας πούμε επειδή βλέπω σε κάθε ρομ ανεπίσημη,να υπάρχουν προβλήματα, σκέφτομαι να πάω στην επίσημη κι ας έχω αγγλικά.

      Εφόσον δε καταλήξω στην αγορά του Μi 8 τελικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Από πού μπορώ να τη κατεβάσω ,,, έχεις κάποιο λινκ ,,, δεν έχω πρόβλημα που θα είναι αγγλικά αρκεί να μην έχω προβλήματα και πόσο εύκολη είναι η εγκατάσταση της ?
      Δεν έχω ιδέα, προσωπικά πάω σε κατάστημα το οποίο έχει τεχνογνωσία γύρω από xiaomi και όχι μόνο.
      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας TTapatalk
      Και δεν έχεις προβλήματα με m10 ?
    • Ο/H pontios.gk έγραψε:

      Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Εγώ ας πούμε επειδή βλέπω σε κάθε ρομ ανεπίσημη,να υπάρχουν προβλήματα, σκέφτομαι να πάω στην επίσημη κι ας έχω αγγλικά.

      Εφόσον δε καταλήξω στην αγορά του Μi 8 τελικά.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      μέχρι και την τελευταία V9 στο τηλέφωνο καμια rom δεν είχε προβλήματα τουλάχιστον όχι σοβαρά...τώρα στην 10 υπάρχει πρόβλημα και τα παιδιά εδώ κάνουν ότι μπορούν να το διορθώσουν και πιστεύω οτι θα τα καταφέρουν...τώρα εμείς από την μεριά μας κάνουμε ότι μπορούμε για να τους βοηθήσουμε δοκιμάζοντας και λέγοντας τα αποτελέσματα δίνοντας τους μια πιο μεγάλη εικόνα του προβλήματος
      Όταν δεν ανοίγει μια εργοστασιακή εφαρμογή και πρέπει να αναγκαστείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,δεν είναι πρόβλημα;η το άλλο με τον διαχωρισμό οθόνης που κολλαγε;το καλύτερο,η κατανάλωση μπαταρίας στην πρωτελευταια ρομ;

      Αν αυτά δεν είναι προβλήματα τότε πάω πάσο. Σαφώς και όσοι εργάζονται στην κοινότητα κάνουν εξαιρετική δουλειά ανεξαρτήτως των προβλημάτων που βγαίνουν, όμως μη λέμε ότι δεν υπάρχουν προβλήματα.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Όταν δεν ανοίγει μια εργοστασιακή εφαρμογή και πρέπει να αναγκαστείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,δεν είναι πρόβλημα;η το άλλο με τον διαχωρισμό οθόνης που κολλαγε;το καλύτερο,η κατανάλωση μπαταρίας στην πρωτελευταια ρομ;
      προφανώς δεν κατάλαβες τι γράφω..επαναλαμβάνω λοιπόν..οι rom V9 δεν είχαν φοβερά και τρομερά προβλήματα και αν ανατρέξεις σε παλαιότερα ποστ θα διαβάσεις πως λυνόταν σε πολύ γρήγορο χρόνο. Τώρα στις ron V10 που παρεμπιπτόντως είναι δεν είναι ενός μηνός θα υπάρχουν και τα βρεφικά προβλήματα και αυτά προσπαθούν να λύσουν τα παιδιά..αν εσύ τώρα δεν θέλεις να αγχώνεσαι βάλε την κινέζικη
      You'll Never Walk Alone

    • Διαφήμιση
    • Ο/H pontios.gk έγραψε:

      Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Όταν δεν ανοίγει μια εργοστασιακή εφαρμογή και πρέπει να αναγκαστείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,δεν είναι πρόβλημα;η το άλλο με τον διαχωρισμό οθόνης που κολλαγε;το καλύτερο,η κατανάλωση μπαταρίας στην πρωτελευταια ρομ;
      προφανώς δεν κατάλαβες τι γράφω..επαναλαμβάνω λοιπόν..οι rom V9 δεν είχαν φοβερά και τρομερά προβλήματα και αν ανατρέξεις σε παλαιότερα ποστ θα διαβάσεις πως λυνόταν σε πολύ γρήγορο χρόνο. Τώρα στις ron V10 που παρεμπιπτόντως είναι δεν είναι ενός μηνός θα υπάρχουν και τα βρεφικά προβλήματα και αυτά προσπαθούν να λύσουν τα παιδιά..αν εσύ τώρα δεν θέλεις να αγχώνεσαι βάλε την κινέζικη
      Πολύ καλά κατάλαβα τι γράφεις και στο ξαναλέω ότι τα προβλήματα ήταν στην 9 μη μου λες ότι να ναι,το redmi pro έχω κι εγώ και δουλεύω τις ρομ της κοινότητας από την πρώτη στιγμή.

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Ο/H pontios.gk έγραψε:

      Ο/H kostas_7 έγραψε:

      Όταν δεν ανοίγει μια εργοστασιακή εφαρμογή και πρέπει να αναγκαστείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,δεν είναι πρόβλημα;η το άλλο με τον διαχωρισμό οθόνης που κολλαγε;το καλύτερο,η κατανάλωση μπαταρίας στην πρωτελευταια ρομ;
      προφανώς δεν κατάλαβες τι γράφω..επαναλαμβάνω λοιπόν..οι rom V9 δεν είχαν φοβερά και τρομερά προβλήματα και αν ανατρέξεις σε παλαιότερα ποστ θα διαβάσεις πως λυνόταν σε πολύ γρήγορο χρόνο. Τώρα στις ron V10 που παρεμπιπτόντως είναι δεν είναι ενός μηνός θα υπάρχουν και τα βρεφικά προβλήματα και αυτά προσπαθούν να λύσουν τα παιδιά..αν εσύ τώρα δεν θέλεις να αγχώνεσαι βάλε την κινέζικη
      Πολύ καλά κατάλαβα τι γράφεις και στο ξαναλέω ότι τα προβλήματα ήταν στην 9 μη μου λες ότι να ναι,το redmi pro έχω κι εγώ και δουλεύω τις ρομ της κοινότητας από την πρώτη στιγμή.
      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ότι πεις..καλό βράδυ να έχεις..
      You'll Never Walk Alone

    • καλημερα, εχω ενα προβληματακι, αλλαζω θεμα αλλα δεν αλλαζουν τα εικονιδια των εφαρμογων, εκανα καθαρισμο δεδομενων σε εφαρμογες launcher και θεματα, αλλα πριν παω σε πολυ δραστικες λυσεις καμια βοηθεια? ευχαριστω

      εδιτ
      τελικα θα κανω ολο το σεταπ απο την αρχη
    • μιας και κανω σεταπ απο την αρχη, δοκιμαζω απο περιεργια μια miui 10 miuipro_v6.0_omega_8.8.9 (μεσω TWRP), αν θελει καποιος να μου πει να δωσω το λινκ (εχει ρομ για πολλες συσκευες),

      παρατηρησα πως
      -δεν εχει τα προβληματα που αναφερονται εδω (πλην του fix για την καμερα που, αγνωστο γιατι, χρειαστηκα να βαλω διοτι ειχα fc στο miuiextraphoto)
      -εχει πολυ περισσοτερες ρυθμισεις σε πολλες ενοτητες (πχ οθονη, μηνυματα, μπαταρια κτλ), εχει πχ οριο sms ανα συνομιλία (το ηθελα) και πολλα αλλα !
      -εχει φουλ ελληνικα παντου (δεν μπορεσα να βρω καπου που να μην εχει)
      -εχει κανονικη φουλ λειτουργία θεμάτων (τροποποιηση κτλ)
      -εχει μεγαλύτερη εικονα καλούντος στην call screen (για εξερχόμενη κληση)
      -δεν εχει (δεν την βρηκα) την επιλογη ενημερωση εφαρμογων συστηματος (μηπως αυτη ειναι και η ουσιαστικη διαφορα?), βεβαια αυτο διαβασα γινεται και με αλλο τροπο (με το misuite, με το mi app store κτλ)
    • Διαφήμιση
    • @thanfun μετά από κάποια χρήση που θα έχεις κάνει μέχρι τώρα γιά πες μας εντυπώσεις -μπαταρία ,και αν είναι θετικές πες μας και που την βρήκες. Με ενδιαφέρει το θέμα...
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)