Διαφήμιση
Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Pro X25 - Omega

Αποκλειστικά για τα VIP μέλη :

Όσοι από εσάς λάβατε σήμερα 18/9/2017 mail με Links για τις ROM, θα πρέπει να προχωρήσετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σε flash των ROM που σας στείλαμε μέσα από το TWRP Recovery.
    Έχουν γίνει σοβαρές αλλαγές στην δομή των ROM και στην εφαρμογή αναβάθμισης, και αν δεν προχωρήσετε στο Flash, ίσως έχετε πρόβλημα στην λήψη των ROM μέσα από τα OTA Updates της ερχόμενης Παρασκευής.

Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• New

Από τα χαρακτηριστικά σε δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται να μια αρκετά καλή συσκευή.

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Διαφήμιση
    • New

#eddie1996, για να αγοράσουμε ένα τηλέφωνο θεωρητικά έχουμε αποφασίσει το ύψος της δαπάνης , και δεύτερο τι λειτουργίες θέλουμε με αυτό. Το μοντέλο που έχεις πιστεύω ότι καλύπτει τις σύγχρονες ανάγκες οποιουδήποτε επαγγελματία, έχει πάρα πολλές δυνατότητες αντίστοιχων τηλεφώνων με τιμές από 20 - 40 % λιγότερες . αυτό που θέλεις να πάρεις αμφιβάλλω εάν έχει περισσότερες δυνατότητες . Ισως η διαφορά βρίσκεται σε πόσες αναβαθμίσεις μπορεί να φτάσει το κάθε μοντέλο , και πόσο έχεις εσύ την δυνατότητα να τις αξιοποιήσεις. Απ ότι φαίνεται η ΧΙΑΟΜΙ αποφάσισε να στείλει στον αγύριστο το Redmi Pro, ( μάλλον επειδή έχει πάρα πολύ καλή κατασκευή , αλλά δεν υπολόγισε την μετέπειτα δυνατότητα αναβάθμισης και τώρα ψάχνεται γιατί οι ανταγωνιστές στην Κινα γελάνε σε βάρος της) με τις όποιες απώλειες γι αυτήν, αφού οι εταιρείες που θέλει να ανταγωνιστεί ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ πολύ ποιο μπροστά από την ίδια στο after sale service. Άρα μπορείς να ερευνήσεις και να σιγουρευτείς ότι το ΝΟΤΕ 2 θα έχει δυο τουλάχιστον αναβαθμίσεις από την ημέρα που τέθηκε σε κυκλοφορία , διαφορετικά δεν χρειάζεται να μπεις στο τρυπάκι της αλλαγής χωρίς λόγο. :thumbsup:
    • New

Ο/H dhmlaz έγραψε:

#eddie1996, για να αγοράσουμε ένα τηλέφωνο θεωρητικά έχουμε αποφασίσει το ύψος της δαπάνης , και δεύτερο τι λειτουργίες θέλουμε με αυτό. Το μοντέλο που έχεις πιστεύω ότι καλύπτει τις σύγχρονες ανάγκες οποιουδήποτε επαγγελματία, έχει πάρα πολλές δυνατότητες αντίστοιχων τηλεφώνων με τιμές από 20 - 40 % λιγότερες . αυτό που θέλεις να πάρεις αμφιβάλλω εάν έχει περισσότερες δυνατότητες . Ισως η διαφορά βρίσκεται σε πόσες αναβαθμίσεις μπορεί να φτάσει το κάθε μοντέλο , και πόσο έχεις εσύ την δυνατότητα να τις αξιοποιήσεις. Απ ότι φαίνεται η ΧΙΑΟΜΙ αποφάσισε να στείλει στον αγύριστο το Redmi Pro, ( μάλλον επειδή έχει πάρα πολύ καλή κατασκευή , αλλά δεν υπολόγισε την μετέπειτα δυνατότητα αναβάθμισης και τώρα ψάχνεται γιατί οι ανταγωνιστές στην Κινα γελάνε σε βάρος της) με τις όποιες απώλειες γι αυτήν, αφού οι εταιρείες που θέλει να ανταγωνιστεί ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ πολύ ποιο μπροστά από την ίδια στο after sale service. Άρα μπορείς να ερευνήσεις και να σιγουρευτείς ότι το ΝΟΤΕ 2 θα έχει δυο τουλάχιστον αναβαθμίσεις από την ημέρα που τέθηκε σε κυκλοφορία , διαφορετικά δεν χρειάζεται να μπεις στο τρυπάκι της αλλαγής χωρίς λόγο. :thumbsup:
      Βασικά για να πω την αλήθεια παράπονο δεν έχω από το συγκεκριμένο. Το έχω περίπου 7 μήνες. Απλώς στο θέμα της αναβάθμισης το minote 2 θα πάρει Nougat? Καλά για το Oreo δεν το συζητάω καν... :P Θέλω να μπω στο τρυπάκι του snapdragon 821 κτλ καθώς και ο σχεδιασμός είναι κάπως διαφορετικός.... Πως να το πούμε δηλαδή? :P
    • New

Ναι το mi note 2 είναι ποιοτικά ανώτερο από το redmi pro.
      Αν και το mi5s στα 235 € με τελωνειακή κάλυψη με εξιτάρει περισσότερο και ας έχει πιο μικρή οθόνη και μπαταρία.
      Το mi note 2 δεν χρειάζεται να πάρει nougat διότι έχει ήδη.
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H makis1024 έγραψε:

Ναι το mi note 2 είναι ποιοτικά ανώτερο από το redmi pro.
      Αν και το mi5s στα 235 € με τελωνειακή κάλυψη με εξιτάρει περισσότερο και ας έχει πιο μικρή οθόνη και μπαταρία.
      Θυμαμαι που μου το είχες προτείνει αλλά ξέρεις κάτι δεν μπορώ τα μικρά τλφ μου αρέσεουν κινητά σαν του γκούφη :P