Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Pro X25 - Omega

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών :

Είναι έτοιμες όλες οι νέες XTRV-7.3.16 ROM και σας έχουν σταλεί οι σύνδεσμοι για την λήψη τους, στα mail που έχετε δηλώσει στο προφίλ σας.
    Καλό Download...

Ανακοίνωση :

Η νέα Version της MIUI ROM στα Ελληνικά (XTRV_7.3.16 MIUI V8) είναι έτοιμη για λήψη....
    • Θα μπορείτε να κατεβάσετε τα Zip για όλες τις Xiaomi συσκευές.
    • Πολλά Fix για την Ελληνική ΜΙUI V8
    • Μην ξεχνάτε ότι θα χρειαστούμε την βοήθειά σας στο Debug.....
    • Νέο

Φαντάζομαι ότι είναι γενικό γιατί καί εμένα τά ίδια μού κάνει....(άρα σταθερή φωτεινότητα)
      Με ποιά Ρομ είσαι;
      Ευγνωμοσύνη.
      Διαφήμιση
    • Νέο

Ο/H akis95 έγραψε:

Να ρωτήσω κατι: Γιατί η αυτόματη φωτεινότητα μερικές φορές κάνει αυξομειώσεις μόνη της; Είναι γενικό το πρόβλημα ή μόνο σε μένα συμβαίνει;

Ο/H geotzia έγραψε:

Φαντάζομαι ότι είναι γενικό γιατί καί εμένα τά ίδια μού κάνει....(άρα σταθερή φωτεινότητα)
      Με ποιά Ρομ είσαι;
      Δεν είμαι ειδικός, αλλά μήπως επειδή είναι αυτόματη; Δηλαδή ανάλογα με το φως που υπάρχει στο περιβάλλον αυξομειώνεται ;
      Ο ιδανικός χρόνος για να αρχίσει η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού είναι εκατό χρόνια πριν τη γέννησή του.
      Είπε ο William Ralph Inge.

Κάθε κέρδος είναι μια αδικία σε κάποιον και οι κρίσεις γεννάνε Κροίσους.
      Είπε ο Αριστοτέλης Ωνάσης.
    • Νέο

Ναί εντάξει,αλλά αυξομειώνει στά καλά καθούμενα...αυτό λέμε.Σε άλλες συσκευές πού έχω η αυτόματη φωτεινότητα πάει πολύ καλύτερα γι'αυτό στο redmi pro δεν την δουλεύω αυτόματα!
      Ευγνωμοσύνη.
    • Νέο

Ευχαριστώ για την απάντηση

Ο/H geotzia έγραψε:

Με ποιά Ρομ είσαι;
      ROM: XTRV 7.3.16
      Αλλά και όταν είχα τη μαιμουδορομ το ίδιο γινόταν.
      Διαφήμιση
    • Νέο

Ο/H akis95 έγραψε:

Να ρωτήσω κατι: Γιατί η αυτόματη φωτεινότητα μερικές φορές κάνει αυξομειώσεις μόνη της; Είναι γενικό το πρόβλημα ή μόνο σε μένα συμβαίνει;
      Και σε εμένα το ίδιο κάνει γι αυτό και την έβγαλα την αυτόματη επιλογή
    • Νέο

Να αναφέρω κάτι πού ίσως βοηθήσει....
      Μετά από αλλαγή theme καί όπως φαίνεται στο screenshot το τηλ. σε ένα 8άωρο (το βράδυ χωρίς χρήση) έφαγε 12% καί φαντάζομαι ότι δεν μπήκε καθόλου σε deep sleep,αν δείτε κάτω απο το -ενεργό- είναι συνεχές ενώ η συσκευή είναι κλειστή.
      Το ότι φταίει το theme είναι σίγουρο -διπλοτσεκαρισμένο- καί είπα να το μοιραστώ γιά να είναι στα υπ'όψιν γιατί μου φάνηκε πολύ παράξενο που φταίει το theme γιά όλο αυτό!!!

=============== Μαρ 24th 2017, 11:18am ===============
      Και να συμπληρώσω ότι το θέμα δεν είχε live wallpaper η κάτι ιδιαίτερο..
      Εικόνες
      • Screenshot_2017-03-24-10-07-30-000_com.miui.securitycenter.png

76,35 kB, 1.080×1.920, προβλήθηκε 10 φορές
      Ευγνωμοσύνη.
    • Νέο

Το έχω διαπιστώσει και εγώ αυτό με μερικά από τα theme, ακατανόητο δεν είναι αλλά δεν είμαι και εγώ ειδικός να για καταλάβω ακριβώς τι μπορεί να γίνεται..
      Ίσως κάποιος από τους πιο έμπειρους η κάποιος από τους μοντεράτορες να μπορεί να μας δώσει τα φώτα του πάνω στο θένα αν ξέρει/έχει ακούσει κάτι σχετικά; :thumbup:
      Διαφήμιση