Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Pro X25 - Omega

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Nik Pat έγραψε:

      Καλησπέρα ομάδα μόλις παρέλαβα το κινητό μου χωρίς τελωνεια και άλλα παρατραγουδα όλα καλά και μάλιστα μέσα σε 14 μέρες σύνολο από το δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το πω το site .
      Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει Official ή unofficial rom από τις φωτογραφίες που ανεβάζω. Επίσης με πιο τρόπο κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα ώστε να προχωρήσω παρακάτω. Ευχαριστώ πολύ.
      Απο το γεγονος και μονο το οτι εχει ελληνικα το τηλεφωνο σημαινει οτι εχεις unofficial rom,γιαυτο βλεπεις και contributors. Και λογικα θα ειναι ηδη ξεκλειδωτο.
      Mi Devices Bootloader Unlocking Tutorial & English Unlocking Tool Download
    • Καλησπέρα σε όλους, και καλές γιορτές να ευχηθώ, με υγεία και ότι επιθυμείτε :)

      Εγινα πρίν περίπου 2 εβδομάδες κάτοχος και εγώ ενός Redmi Pro ( 64gb X25 έκδοση ), αγορασμένο απο Ελληνικό μαγαζί. Να πώ τη αμαρτία μου ... με τα Samsung κινητά που είχα παλιότερα πάντοτε περνούσα custom ROM ( πρίν το Redmi είχα ενα Galaxy S4 ), αλλά δεν νοιώθω πολύ εμπιστοσύνη στο ευατό μου τώρα να πειράξω το Xiaomi, καθότι δεν το γνωρίζω και καλά ακόμα σαν συσκευή. Οπότε λοιπόν αποφάσισα να απευθυνθώ εδώ για βοήθεια. Το κινητό είναι κλειδωμένο, με τη Κινέζικη έκδοση του MIUI απο ότι βλέπω, και το αναβάθμισα στη τελευταία έκδοση του μέσω του updater. Τι βήματα θα πρέπει να ακολουθήσω για το ξεκλείδωμα και ποία ROM πρέπει να περάσω ( αν κατάλαβα καλά υπάρχουν 2 έκδοσεις της Ελληνικής ROM ; Δεν είμαι σίγουρος κιόλας )

      Ευχαριστώ !
    • φιλε lemonidas
      Μην το φοβάσαι
      Πέρνα την ελληνική από δω και θα δεις άλλο τηλ
      Πάρε τον οδηγό με τη σειρά για flash redmi pro omega
      για πρώτη φορά
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kondore έγραψε:

      Ο/H kondore έγραψε:

      Καλημερα.
      Εχει 3 μερες το κινητο μου τα λεει λιγο περιεργα. Μετα απο καθε restart μου λεει Security risk detected, this version of MIUI has been modified.

      Na τονισω οτι δεν τοχω πειραξει καθολου, το κινητο ηρθε σφραγισμενο με MIUI7 και μονο του με ΟΤΑ update εβαλε την MIUI8 με το που το ανοιξα αφου πρωτα επελεξα αγγλικα. Επειτα εβαλα GAPPS ενα ενα. Mεχρι εκει. Δεν πειραξα κατι αλλο και δεν ειχα ποτε προβλημα περα απο κατι bugs.

      Πριν 3 μερες λοιπον κατεβαζω για πρωτη φορα μερικα themes απο το official app και ξεκιναν τα κολληματα και το Security warning.
      Υπαρχει περιπτωση να μπορει ενα θεμα να δημιουργησει προβλημα ή ειναι συμπτωση και δεν μπηκε καλα καποιο update?
      Δοκιμασα να ξανακατεβασω το τελευταιο update απο το updater app αλλα δεν αλλαξε κατι.

      Eπισης, κατι αλλο που εκανα πριν 3 μερες ειναι να πατησω Add account and device sto Mi Unlock Status. Μηπως επειδη ειχα παρει αδεια για να κανω unlock, νομιζει οτι ξεκλειδωσα bootloader παρολλο που λεει locked ? Αλλα αν ειναι ετσι το κινητο γιατι τρωει κολληματα all of a sudden ?

      Επισης βλεπω τωρα οτι παιχνιδια που μεχρι προχθες επαιζα χωρις το παραμικρο lag, τωρα κολλανε τοσο που ειναι unplayable.Eυτυχως ειναι παροδικο αυτο που σημαινει οτι δν ειναι hardware issue. Θα τρεξω ενα Antutfor
      for future reference να πω οτι το προβλημα λυθηκε περνωντας την τελευταια developer china rom μεσω recovery
      λογικα θα εφτιαχνε και με την stable εφοσον γινοταν clean install αλλα ειπα να δοκιμασω κ την developer
    • Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές.
      Σκέφτομαι πολύ σοβαρα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Το θέμα είναι ότι το βρίσκω στο Bangood σε προσφορά με το κουπόνι που δίνει περίπου στα 165 ευρώ ( το 3/64) και η τιμή αυτή είναι σχεδόν 70 ευρώ χαμηλότερη από την αμέσως επόμενη που βρίσκω. Πέρα από το θεμα της καθυστέρησης παράδοσης της παραγγελίας το οποίο δεν με απασχολεί ιδιαίτερα υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι άλλο; Όπως ας πούμε ελλαττωματικές συσκευές ή μεταχειρισμένες ή ακόμα και μαϊμού;
      xiaomi mi8
    • Ο/H mathted έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές.
      Σκέφτομαι πολύ σοβαρα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Το θέμα είναι ότι το βρίσκω στο Bangood σε προσφορά με το κουπόνι που δίνει περίπου στα 165 ευρώ ( το 3/64) και η τιμή αυτή είναι σχεδόν 70 ευρώ χαμηλότερη από την αμέσως επόμενη που βρίσκω. Πέρα από το θεμα της καθυστέρησης παράδοσης της παραγγελίας το οποίο δεν με απασχολεί ιδιαίτερα υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι άλλο; Όπως ας πούμε ελλαττωματικές συσκευές ή μεταχειρισμένες ή ακόμα και μαϊμού;
      Τοσο κανει τωρα. Στα 170 μην το σκεφτεσαι καν, εγω το πηρα 210 τον σεπτεμβριο
    • Πάντως στο gearbest που κοιτάζω τώρα το έχει 233 ευρώ και στο vickmall 200 $. Επίσης στο gearbest γράφει για international edition παίζει κάτι τέτοιο; και αν ναι έχει να κάνει με τις μπάντες κινητής που υποστηρίζει;
      xiaomi mi8
    • Διαφήμιση
    • Redmi Pro 4Gb RAM 128Gb ROM

      Καλησπέρα στο Forum!

      Ήθελα να ρωτήσω αν οι ελληνικές ROM είναι συμβατές με την έκδοση 4/128 του Redmi PRO.

      Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
    • Ο/H mathted έγραψε:

      Πάντως στο gearbest που κοιτάζω τώρα το έχει 233 ευρώ και στο vickmall 200 $. Επίσης στο gearbest γράφει για international edition παίζει κάτι τέτοιο; και αν ναι έχει να κάνει με τις μπάντες κινητής που υποστηρίζει;
      Στα 220 θα εχει το Χ25. Εγω μιλουσα για το Χ20. Αλλα και το Χ25 το βρισκεις πλεον στα 170 απο ΑΛΙ και στα 180 απο bang


      To international edition που λες δεν ξερω που αναφερεται, παντως στη ρομ δυσκολα γιατι δεν εχει βγει oficial global ακομα
      Και κανοντας μια γρηγορη αναζητηση δεν βρισκω κατι για international μοντελο sto redmi pro
    • Ο/H blizzard έγραψε:

      Καλησπέρα στο Forum!

      Ήθελα να ρωτήσω αν οι ελληνικές ROM είναι συμβατές με την έκδοση 4/128 του Redmi PRO.

      Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
      Φυσικά και είναι συμβατές (έγινε μεταφορά στην γενική συζήτηση της ερώτησης) :)
    • Ο/H mathted έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές.
      Σκέφτομαι πολύ σοβαρα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Το θέμα είναι ότι το βρίσκω στο Bangood σε προσφορά με το κουπόνι που δίνει περίπου στα 165 ευρώ ( το 3/64) και η τιμή αυτή είναι σχεδόν 70 ευρώ χαμηλότερη από την αμέσως επόμενη που βρίσκω. Πέρα από το θεμα της καθυστέρησης παράδοσης της παραγγελίας το οποίο δεν με απασχολεί ιδιαίτερα υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι άλλο; Όπως ας πούμε ελλαττωματικές συσκευές ή μεταχειρισμένες ή ακόμα και μαϊμού;
      ____________
      Πάντως στο gearbest που κοιτάζω τώρα το έχει 233 ευρώ και στο vickmall 200 $. Επίσης στο gearbest γράφει για international edition παίζει κάτι τέτοιο; και αν ναι έχει να κάνει με τις μπάντες κινητής που υποστηρίζει;
      Στο Gearbest που αναφέρεις, απ'ότι βλέπω, έχει:
      - $233 την έκδοση 32GB - International* Edition MIUI 8 (Golden χρώματος)
      - $180-273 την 32GB - Official Αγγλοκινέζικη ROM (τιμή αναλόγως χρώματος)
      - $229-283 την 64 GB - International* Edition MIUI 8 (τιμή αναλόγως χρώματος)
      - $245-302 την 64GB - Official Αγγλοκινέζικη ROM (τιμή αναλόγως χρώματος)

      Και στο Vickmall:
      - $190-200 την 32GB - Διαλέγεις ROM (τιμή αναλόγως χρώματος)
      - $200-215 την 64GB - Διαλέγεις ROM (τιμή αναλόγως χρώματος)

      Σχόλια:
      1) Ως *International εδώ, το Gearbest εννοεί ότι θα έρθει με περασμένη την ("φτου-φτου σκόρδα, μακριά απο μας") Multilanguage (προβληματική Custom) ROM.
      Ο καθένας θα προτιμούσε μια Official, καθώς είναι πιο λειτουργική αλλά και ευκολότερη ως ξεκίνημα για τη μετάβαση στην ελληνική ROM. Απλά ξεκινώντας από τη Multi είναι λίγο πιο χρονοβόρα η αλλαγή, αλλά όχι ακατόρθωτη.
      2) Σε International edition, ανάλογη με του Redmi Note 3 Pro ας πούμε, δεν έχει βγει το Redmi Pro. Και άρα δεν υποστηρίζει την b20/800mhz μπάντα για το 4G.
      3) Στο Banggood, εκτός της (πολύ) καθυστερημένης αποστολής λόγω εορτών, για την οποία σε προειδοποιούν αμέσως αφού (!) κάνεις την αγορά...
      Δεν νομίζω ότι παίζει θέμα με "ελλαττωματικές συσκευές ή μεταχειρισμένες ή ακόμα και μαϊμού".
      Μόνο πιθανότητα τελωνείου, που τελευταία εμφανίζεται λίγο πιο αυξημένη από τους προηγούμενους μήνες. Και για όλα τα αντίστοιχα μαγαζιά φυσικά.
      4) Αυτή την περίοδο γενικότερα μπορείς να βρεις την 64GB έκδοση στα $200 και με λίγο παραπάνω ψάξιμο στα $225 περίπου, καθαρισμένο απο customs...

      Αυτά. Νομίζω δήλαδή... :D
    • Διαφήμιση
    • Οπότε η προσφορά του bangood στα -170 για το x25 αξίζει, αν δεν σε νοιάζει η καθυστέρηση στην παραλαβή ( αν και τώρα που το ειδα λέει in stock - dispatch one day)
      xiaomi mi8