Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Redmi Pro X25 - Omega

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H michael έγραψε:

      Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      Χρησιμοποίησε OLED οθόνη για 1 εβδομάδα και μετά γύρνα σε LCD. Τότε, θα έχεις την απάντηση... :)
      Ειδικά αν χρησιμοποιείς τη συσκευή σε συνθηκες χαμηλού φωτισμού συχνά, θα εκτιμήσεις ακόμα πιο πολύ την OLED οθόνη.
      ---
      Στα αρνητικά τώρα, υπάρχει πρόβλημα περιορισμένου χρόνου ζωής της οθόνης, δεν θα σου χαλάσει γρήγορα αλλά γενικότερα χαλάνε πιο γρήγορα απο τις LCD. Μην ανησυχείς πάντως, πιο πιθανό είναι να έχεις αλλάξει ήδη κινητό πριν να δημιουργηθεί κάποιο προβλημα.
      Ακόμα, υπάρχει και το θέμα με το burnout, αν δείχνει την ιδια εικόνα συνέχεια μπορεί να δημιουργηθεί μόνιμο αποτύπωμα, ακριβώς ότι συνέβαινε στις οθόνες plasma αν θυμάσαι.
      Τα αρνητικά που λες ισχύουν σε παλιοτερες amoled οθονες πριν το 2013 κατασκευης.Τωρα δεν εχουν αυτα τα μειονεκτήματα ,το mtbf ειναι στο ιδιο επιπεδο με της ips lcd περιπου στης 60-70Κ ωρες και παραπανω ,η lg αναφερει στα νεοτερα oled screen της mtbf 100Κ ωρες .Οσο για το screen burn potential οι amoled δεν ειχουν προβλημα οπως ειχαν οι plasma.Amoled και oled ειναι η ιδια τεχνολογία δηλαδη oled=Organic Light Emitting Diode υπαρχουν δυο τυποι η active matrix και passive matrix ,οι active matrix ειναι έγχρωμες οθονες που χρησιμοποιούνται στα κινητά, tv κ.τ.λ .Γιατι διαβαζω διαφορα ακυρα οτι αλλο ειναι η oled και αλλο η amoled κατι που δεν ισχυει, ειναι η ιδια τεχνολογία.
      To Ίδιο πράγμα λέμε πάνω κάτω, απλά δεν έχω την υπομονή να εξηγήσω αναλυτικά τι είναι η PM-OLED που έχει και το δικό μου redmi pro. Συμφωνώ φυσικά για το οτι η τεχνολογία (ΑΜ)OLED βελτιωθεί πολυ τα τελευταια χρόνια αλλά ο κατασκευαστής που προμηθεύει την Xiaomi δεν ξέρω τι μέθοδο παραγωγής χρησιμοποιεί - όμως οι πιθανότητες να μην είναι και ..η νεότερη διαθέσιμη, είναι αυξημένες. Πάντως, έχω δεί S6 με πρόβλημα στην οθόνη (burnout), ίσως να έτυχε και ήταν ελλατωματικό τι να πώ..έχω ένα φίλο τεχνικό στην vodafone που μου το έδειξε.

      =============== Νοε 21st 2016, 10:10pm ===============

      Ο/H giwrgosalim έγραψε:

      Ευχαριστω μαγκες επομενως redmi pro με χιλια
      Μην το σκέφτεσαι αδερφέ, και εσύ θα το ευχαριστηθείς και πολλοί θα ζηλέψουν ;)

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      To Ίδιο πράγμα λέμε πάνω κάτω, απλά δεν έχω την υπομονή να εξηγήσω αναλυτικά τι είναι η PM-OLED που έχει και το δικό μου redmi pro. Συμφωνώ φυσικά για το οτι η τεχνολογία (ΑΜ)OLED βελτιωθεί πολυ τα τελευταια χρόνια αλλά ο κατασκευαστής που προμηθεύει την Xiaomi δεν ξέρω τι μέθοδο παραγωγής χρησιμοποιεί - όμως οι πιθανότητες να μην είναι και ..η νεότερη διαθέσιμη, είναι αυξημένες. Πάντως, έχω δεί S6 με πρόβλημα στην οθόνη (burnout), ίσως να έτυχε και ήταν ελλατωματικό τι να πώ..έχω ένα φίλο τεχνικό στην vodafone που μου το έδειξε.
      =============== Νοε 21st 2016, 10:10pm ============
      Amoled ειναι η οθονη στο redmi pro για τον λογο οτι η pmoled ειναι οθονες μονο μονοχρωμες ή δίχρωμες .Η ποιότητα της οθονης που εχει το redmi pro φαίνεται απο τα spec της,εχεις δει πολλες amoled οθόνη σε κινητο να εχουν αντιθεση 60.000:1 που εχει του redmi pro;
    • Παιδια μιας και σας εχω σε εγρήγορση...ειδα pre order το redmi note 4 pro με snapdragon 625...τι παιζει;(και μαλιστα στα 160 και κατι ευρω)



      Άβυσσος η ψυχή του κινέζου.. :chinese:
      Άβυσσος και η ψυχή του τελωνειακου.. :monster:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H michael έγραψε:

      Amoled ειναι η οθονη στο redmi pro για τον λογο οτι η pmoled ειναι οθονες μονο μονοχρωμες ή δίχρωμες .Η ποιότητα της οθονης που εχει το redmi pro φαίνεται απο τα spec της,εχεις δει πολλες amoled οθόνη σε κινητο να εχουν αντιθεση 60.000:1 που εχει του redmi pro;
      Οχι, δεν εχω δει ειναι αληθεια. Απλα, με.. ανησυχει η συνολικη τιμη του κινητου, καταλαβαινεις τι θελω να πω.

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Το παραγγελνεις, περιμένεις κ όταν δεήσουν σου το στέλνουν. :thumbup:

      So simple!! :mrgreen:
      Είναι επικίνδυνο να έχεις δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο!!

    • Ο/H demakhs έγραψε:

      Το παραγγελνεις, περιμένεις κ όταν δεήσουν σου το στέλνουν.

      So simple!!
      30/11 λεει παραλαμβανουν δηλαδη αν ειμαι πολυ τυχερος θα το εχω λιγο μετα την πρωτοχρονια; :p



      Άβυσσος η ψυχή του κινέζου.. :chinese:
      Άβυσσος και η ψυχή του τελωνειακου.. :monster:
    • Ο/H giwrgosalim έγραψε:

      Παιδια μιας και σας εχω σε εγρήγορση...ειδα pre order το redmi note 4 pro με snapdragon 625...τι παιζει;(και μαλιστα στα 160 και κατι ευρω)
      ...δεν βλεπω τον λογο αν με 10 ευρω παραπανω παιρνεις το απλο redmi pro.Τι λες;

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • Ελα ακυρο οτι να ναι λεω ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται :D... rerdmi 4 ειναι με 5αρα οθονη...απλα με snapdragon...γυρναμε πισω στο redmi pro



      Άβυσσος η ψυχή του κινέζου.. :chinese:
      Άβυσσος και η ψυχή του τελωνειακου.. :monster:
    • Για να μην γεμίζει το νήμα (όχι που δεν θα γεμίσει) με ερωτήσεις σχετικά με τις αποστολές και παραλαβές τις ημέρες των Χριστουγέννων λόγο 10 ετούς συνεργασίας με την Κίνα διαβάστε τα παρακάτω...

      Για αγορές μετά της 10-11 κάθε έτος

      1.Πρίν την αγορά επικοινωνήστε με τον πωλητή στο chat για την διαθεσιμότητα του προϊόντος
      2.Αφού απαντήσει ότι υπάρχει διαβάστε χρόνο ετοιμασίας μετά την πληρωμή
      3.Υπολογίστε ότι μπορεί να χρησιμοποιήσουν το max του χρόνου ετοιμασίας που είναι 7 εργάσιμες
      4.Από την ημέρα που θα σας στείλουν tracking number χρειάζεται 2-3 για να εμφανιστεί στο σύστημα
      5.Μετά το dispach υπολογίστε στην περίοδο των εορτών 10-15 εργάσιμες δηλαδή 25-35 ημέρες περίπου
      με τον χρόνο ετοιμασίας
      Πολλοί πωλητές για να τραβήξουν πελάτες δίνουν tracking μπλοκ που έχουν την ίδια μέρα και το πακέτο εμφανίζεται στο σύστημα μετά 7 μέρες .

      Οι καλύτερες εποχές με γρήγορες παραλαβές έως και 5 εργάσιμες είναι
      10/1-10/2 πριν την δική τους αργία
      15/3-10/4
      25/5-10/9
      1/10-30/10

      Καλή υπομονή
      | Founder & CEO at Onesmart Promotion
      | Innovative solutions for successful businesses
      | Certified Partner Google & Yandex Direct
      | Web: Onesmart Promotion
    • Ο/H Alex_MLT έγραψε:

      Ο/H michael έγραψε:

      Amoled ειναι η οθονη στο redmi pro για τον λογο οτι η pmoled ειναι οθονες μονο μονοχρωμες ή δίχρωμες .Η ποιότητα της οθονης που εχει το redmi pro φαίνεται απο τα spec της,εχεις δει πολλες amoled οθόνη σε κινητο να εχουν αντιθεση 60.000:1 που εχει του redmi pro;
      Οχι, δεν εχω δει ειναι αληθεια. Απλα, με.. ανησυχει η συνολικη τιμη του κινητου, καταλαβαινεις τι θελω να πω.
      Καταλαβαινω τι θες ναπεις αλλα η xiaomi δεν υπερκοστολογει τα κινητα της οπως κανουν οι περισσοτερες εταιριες ,εχει αλλη πολιτικη .Απο τα οικονομικα στοιχεια τις εταιριας αυτο φαίνεται αλλα δεν θα το ανάλυσω τωρα.
    • Εντάξει, θα συμφωνήσω με ότι λες. Καινούργιος είμαι και εγώ στην xiaomi, με τόσα χρόνια συνηθισμένος στις εξακοσαφτακοσιαριες (δική μου λέξη, κρατάω το copyright) οταν παίρνεις το ίδιο κινητό στο ένα τρίτο της τιμής, όσο νάναι την έχεις μια ανησυχία κατά βάθος. Που θα πάει, σε κάνα μήνα θα το ξεπεράσω, που θα πάει :)

      * Όταν τα πράγματα φαίνονται να είναι όπως δεν θα ήθελαν να φανούν ότι δεν είναι. *
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα τσακαλοι έχω ένα θέμα με το δικό μου REDMI PRO , όταν πάω να δω VR καμιά φορά έχει πρόβλημα στην κίνηση της εικόνας. . . Μπορείτε να το δοκιμάσετε και στις δικές σας συσκευές ? Αν κάποιος μπορεί ανοίγει YouTube ψάχνει για "360 Video" μπαίνει σε ένα γυρνάει οριζόντια την οθόνη και επιλέγει το Cardboard στην κάτω δεξιά άκρη και έπειτα κάνει κάποιες κινήσεις πέρα δώθε για δοκιμή . . . Ευχαριστώ προαιρετικά