Διαφήμιση

Φορτιστής για Mi-4C

• Mi-4C

>> ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ <<

Έγινε η διανομή της νέας XTRV-9.7.11 ROM για 32 συσκευές.

Έχουν γίνει αναφορές στο Xiaomi.eu για διάφορα προβλήματα σε όλες τις ROM για τις συσκευές που έχουν SD 845 όπως οι Mi 8 / Mi 8 Pro / Mi 8 Explorer / Mi Mix 2S και Mi Mix 3. Για αυτές τις συσκευές δεν θα έχουμε ΟΤΑ αυτή την εβδομάδα, και όσοι θέλουν να τις κάνουν Flash θα τις κατεβάσουν από τους συνδέσμους και θα τις κάνουν Flash με δική τους ευθύνη (όπως πάντα) από το TWRP recovery.

Όταν είναι εφικτό και διορθωθούν τα προβλήματα, μπορεί να ανεβάσουμε νέες ROM.

Δεν έχει βγει Source Rom ακόμη για τα HM5plus (Vince) και MI5X (Tiffany)
    Τα VIP μέλη μας έχουν λάβει και το mail με τις ROM.

Για τα απλά μέλη μας η αναβάθμιση μέσω OTA θα γίνει διαθέσιμη μετά από 12-24 ώρες αργότερα....

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Φορτιστής για Mi-4C

Ήρθε πριν λίγες μέρες στα χέρια μου το Mi-4C και άρχισα να ψάχνω πληροφορίες για το QC 2.0 που υποστηρίζει.
      Ο φορτιστής που ήρθε μαζί με το κινητό είναι ο MDY-03-EB και γράφει πάνω ότι έχει output 5V 2A.
      Σε φωτογραφίες από unboxing είδα ότι υπάρχει το ίδιο μοντέλο το οποίο γράφει ότι έχει output 5V 2A/9V 1.2A/12V 1A,
      το οποίο είναι το σωστό output για QC 2.0 φορτιστή.

Ξέρει κανείς γιατί ο δικός μου φορτιστής δεν έχει το σωστό output; Υπάρχει περίπτωση να είναι μούφα;
    • Διαφήμιση
    • Δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσαν μούφα φορτιστή.
      Αν υποστηρίζει (ακόμη ) το κινητό σου QC2.0 δεν το ξέρω. Ξέρω όμως ότι τους φορτιστές αυτούς τους αγοράζεις έξτρα.

• Το δικό μου ήρθε με τον φορτιστή στην φωτογραφία. Θέλει 1 ώρα περίπου για ~45% φόρτιση (Δεν έχω πάρει ακριβείς μετρήσεις ακόμα). Όταν το ξαναφορτίσω θα γράψω εδώ και πόση θερμοκρασία έχει στο τέλος της φόρτισης.
      Μιας και μιλάμε για φόρτιση. Όταν έβαλα το κινητό για πρώτη φόρτιση, έβαλα ενα micro usb καλώδιο με το ανταπτοράκι lenuo. Ζεστάθηκε και ο αντάπτορας (πολύ) και το κινητό.

Η φωτο είναι από το κινητό μου και συμπιεσμένη με το jpegoptim, (αρχικό μέγεθος ~4.6Μ). Άσχετο, αλλά περίμενα λίγα περισσότερα για τις φωτογραφίες, και συγκεκριμένα από τις auto ρυθμίσεις. Για να βγεί μια φωτο πιο σωστή θέλει προετοιμασία πριν σε ρυθμίσεις και manual, αλλιώς έχει θόρυβο ή "χάνει" σε ποιότητα.
      Images
      • Mi4c_charger.jpg

931,38 kB, 3.120×4.160, viewed 71 times
    • έτσι πρέπει να ζεσταίνεται... περνάνε αρκετά αμπερ γι αυτό.. Μην σε αγχώνει,
      είναι και καλοκαίρι/

• Διαφήμιση
    • Αν βλέπεις διαφορά φόρτιζε το απευθείας χωρίς αντάπτορα.. Με 2000ma πάντως όπως και να έχει θα ζεσταίνεται λίγο.

• Ο/H giannis88 έγραψε:

Το δικό μου ήρθε με τον φορτιστή στην φωτογραφία. Θέλει 1 ώρα περίπου για ~45% φόρτιση (Δεν έχω πάρει ακριβείς μετρήσεις ακόμα). Όταν το ξαναφορτίσω θα γράψω εδώ και πόση θερμοκρασία έχει στο τέλος της φόρτισης.
      Μιας και μιλάμε για φόρτιση. Όταν έβαλα το κινητό για πρώτη φόρτιση, έβαλα ενα micro usb καλώδιο με το ανταπτοράκι lenuo. Ζεστάθηκε και ο αντάπτορας (πολύ) και το κινητό.

Η φωτο είναι από το κινητό μου και συμπιεσμένη με το jpegoptim, (αρχικό μέγεθος ~4.6Μ). Άσχετο, αλλά περίμενα λίγα περισσότερα για τις φωτογραφίες, και συγκεκριμένα από τις auto ρυθμίσεις. Για να βγεί μια φωτο πιο σωστή θέλει προετοιμασία πριν σε ρυθμίσεις και manual, αλλιώς έχει θόρυβο ή "χάνει" σε ποιότητα.
      Μου φαίνεται ότι οι Κινέζοι από το fastcardtech άλλαξαν τον original Mi-4c φορτιστή με έναν από άλλο Xiaomi που δεν έχει QC 2.0.
      Θα τους στείλω κάνα e-mail να τους κράξω λίγο. Πήρα εντωμεταξύ έναν φορτιστή από Gearbest με QC 2.0.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Wicked έγραψε:

οι Κινέζοι από το fastcardtech άλλαξαν τον original Mi-4c φορτιστή
      Το δικό σου ήρθε με QC2.0 φορτιστή;

• Και αυτός απ ότι βλέπω δεν είναι QC2.0 έτσι δεν είναι;

• Διαφήμιση
    • Βασικά και ο δικός μου αυτό το μοντέλο είναι, γράφει MDY-03-EB. Επίσης, φαίνεται ότι έχει έξοδο 2Α. Μέτρα το χρόνο φόρτισης, να τους συγκρίνουμε. Δεν ήξερα ότι πρέπει να γράφει και τις 3 τάσεις εξόδου.
    • Δεν βάζουν φορτιστές QC2.0 στα κινητά .. Τουλάχιστον αυτά που ξέρω. Πρέπει να αγοράσεις έξτρα.