Διαφήμιση

REDMI NOTE PRO 64 GB DUAL SIM CARD - REDMI NOTE 3 32 GB DUAL SIM CARD & MI5 64 GB/3GB RAM DUAL SIM CARD

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • REDMI NOTE PRO 64 GB DUAL SIM CARD - REDMI NOTE 3 32 GB DUAL SIM CARD & MI5 64 GB/3GB RAM DUAL SIM CARD

      Καλησπερα σε ολους σας,

      Λεγομαι Ηλιας Νικολαου και στο παρελθον με ειχατε βοηθησει με επιτυχια σε διαφορα θεματα για το κινητο REDMI NOTE 2 1LTE, επειδη ταξιδευω συχνα στην Κινα μου ειναι ευκολο και ετσι εχω ηδη αγορσει τα παραπανω κινητα για εμενα προσωπικα αλλα και για τα παιδια μου.

      Δυστυχως δεν επειδη αντιμετωπιζω διαφορα προβληματα με την εγκατασταση της Ελληνικης εκδοσης μου ειναι αδυνατον να τα χαρω και να τα δουλεψω, θα ηθελα να σου αναφαιρω τα προβληματα που αντιμετωπιζω με μια λογικη σειρα και ελπιζω οτι εσείς και η κοινοτητα θα μπορεσουν στο τελος να με βοηθησουν για να τα δουλεψω με τιςς Ελληνικες εκδοσεις.

      1) REDMI NOTE PRO 64 GB DUAL SIM CARD, περιπου κατα τα μεσα του Φλεβαρη 2016 με την βοηθεια ενος φιλου (μενει τωρα εξωτερικο) μεσω κομπιουτερ περασε επιτυχως την Ελληνικη εκδοση, καθε 15 ημερες περιπου η συζυγος μου ή και εγω καναμε επιτυχεις αναβαθμισεις εως οτου μια μερα μαλλον κατα λαθος μετα την αναβαθμιση μαλλον εσβησα καποιο αρχειο, ισως το Super.zip or Update.zip. Εκτοτε καθε φορα που προσπαθω να κανω αναβαθμιση απλα το κινητο σαν να επανακινει διχως να κανει αναβαθμιση, θα ηθελα να μου πειτε με ποιο τροπο θα το επαναφερω στην κανονικη λειτουργια, που και πως θα βρω τα αρχεια που λειπουν και με ποιο τροπο να τα αντικαταστησω και να σταματησει η γκρινια της συζυγου μου.

      2) REDMI NOTE 3 32 GB DUAL SIM CARD, το εχω παρει εδω και 6 μηνες, 3 φορες προσπαθησε ο παραπανω φιλος μου και εστειλε μυνημα στην XIAOMI αλλα δυστυχως εως τωρα δεν εχω λαβει καποια απαντηση. Μαλλον θελει ξεκλειδωμα, παρ'ολο οτι εχω προσπαθησει επανηλειμενως να κανω αναβαθμιση δυστυχως με κανενα τροπο δεν την δεχεται. Θα ηθελα την βοηθεια σας ετσι ωστε να μπορεσω να το ξεκλειδωσω και να του περσω τα Ελληνικα.

      3) MI5 64 GB/3GB RAM DUAL SIM CARD, πριν 4 ημερες το εφερα απο την Κινα και εχθες ανεπιτυχως προσπαθησα να περασω την Ελληνικη εκδοση, μπηκα κανονικα και χωρις προβλημα στο site, κατεβασα την Ελληνικη εκδοση αλλα οταν παω μεσω του updater να διαλεξω το πακετο αναβαθμισης, τοτε το επιλεγω, παταω το εντερ αλλα δυστυχως δεν αναγνωριζει το πακετο. Επισης στο τηλεφωνο (μενου) δεν υπαρχει καθολου το εικονιδιο Google Play Store, ετσι λοιπον μεσω του υπαρχων browser προσπαθησα να το κατεβασω, το εικονιδιο υπαρχει στην οθονη με σκια αλλα οταν πας να το πατησεις δεν κανει τιποτα. Επισης δεν μπορω να κατεβασω καποια αλλαη εφαρμογη οπως chrome, skype, viber, facebook, κλπ. Σας παρακαλω θα ηθελα και εδω την βοηθεια σας για να εγκαταστησω την Ελληνικη εκδοση.

      Απο τα παραπανω θα καταλαβαινεται οτι ηδη ειμαι απελπισμενος με απογνωση και οτι η ιδεα που εχετε σχηματισει για το ατομο μου ειναι οτι δεν εχω καλη σχεση με την τεχνολογια γενικα, αλλα δεν ειναι ετσι. Αν χρειαστει ειμαι διαθετημενος να παω σε καποιο μαγαζι που σθνεργαζεσται (Πειραια - Αθηνα) ακομη και στην Πατρα να ερθω ετσι ωστε να αποκαταστησω την σωστη λειτουργια των παραπανω κινητων. Οποθδηποτε μου πειτε να παω θα παω 'η ποια διαδικασια να ακολουθησω.

      θα ηθελα να σας ευχαριστησω εκ των προταιρων μονο και μονο για την υπομονη που δειξατε στο παραπανω κατεβατο απογνωσης και απελπισιας. σας εθχαριστω ολους σας και να εχετε καλο καλοκαιρι.

      Μετα τιμης

      Ηλιας Νικολαου
    • :shock: :shock: :shock:

      Ηλία, καλώς ήρθες στην παρέα μας :thumbsup:

      Για το 1. σαν τελευταία λύση υπάρχει η εγκατάσταση fastboot rom που θα επαναφέρει την συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση, αν πας σε αυτήν την λύση θα χαθούν τα πάντα από μέσα, φώτο, εφαρμογές, τηλέφωνα.

      Για τα 1., 2. και 3. χρειάζεσαι έγκριση για κάθε συσκευή για unlock bootloader, αυτό σημαίνει 3 mi account με αντίστοιχες αιτήσεις για unlock, ώστε να μπορέσεις μετά να βάλεις την ελληνική ρομ.

      Ο/H ILIAS1963 έγραψε:

      να παω σε καποιο μαγαζι που σθνεργαζεσται (Πειραια - Αθηνα) ακομη και στην Πατρα
      Χρήστες και κάτοχοι xiaomi ήμαστε και εμείς που βοηθάει ο ένας τον άλλον ;)