Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi 3S (Land)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική συζήτηση για το Redmi 3S (Land)

      Και το δικό μου Redmi 3s έχει αποδειχθεί θηρίο.
      Μετά απο 3 χρόνια συνεχίζει να δουλεύει απροβληματιστα.
      Μόνο η απόδοση της μπαταρίας έχει πέσει πλέον στις 6-7 max ώρες Sot.
      Βέβαια τελευταία απέκτησα το Redmi 7 και πλέον το μικρό 3s μου φαίνεται μάλλον "αργό".

      Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Redmi 3S (Land)

      Και τις μικρής μια χαρά τα πάει. Με τέτοιο ξεζούμισμα που το κάνει ΠαρΣαββΚυρ. Και σε αυτή έπεσε η απόδοση μπαταρίας λίγο αλλά νομίζω ότι φταίει ότι το φορτίζει και ταυτόχρονα κάνει χρήση.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Μακάρι να αντέξουν άλλα 5 χρόνια.
      Δυστυχώς έχω δει πάνω απο 50 συσκευές με το ίδιο πρόβλημα.
      Κάποιες που ήταν εγγύηση απο την ίδια την xiaomi αλλάχτηκαν οι μητρικές.
      Δεν ξέρω αν ήταν παρτίδες αλλά όσα επισκευάστηκαν ακόμη δουλεύουν.


    • Γενική συζήτηση για το Redmi 3S (Land)

      Για τα 130€ που την πήρα το 2016 Δεκέμβριο με αποφύγει τελωνείου τα λεφτά της τα έβγαλε.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Αν θυμάμαι καλά αρχές 17 σταμάτησε να πουλάει αυτό οπότε παίζει και να είχαν διαφορετικές παρτίδες .


    • Λέμε και καμιά λαμακία να περναέι η ώρα βεβαίως !! Μια χαρά το τελεφόν αλλά και εγώ θα το αλλάξω . Αγορασμένο 130 € Οκτ του 16 μπορω να πω ότι του πήρα την ψυχή . Φυσικά λέω να το χρησιμοποιήσω πλέον σαν gps αυτοκινήτου για την συζυγο που δεν έχει data να βάζει το maps . Το μόνο πρόβλημα που έχω με το 3s είναι πως έχει θέμα στο focus της κάμερας . 7 στις 10 φωτό είναι ανεστίαστες . Με κλικ στην οθόνη πετυχαίνει focus και μετά κάνει ενα "βήμα" πίσω και το χάνει .
      Ειχα ρωτήσει και το μόνο που μου είπαν έιναι πως έχει φάει σφαλιάρα ο φακός και θέλει να σπρωχτεί πίσω για να κουμπώσει σωστά . Δοκίμασα να το ανοίξω αλλά μάταια . Εσπάσα νύχια πένες κλπ . Κατάφερε κανείς να το ανοίξει για αλλαγή μπαταρίας ; Και που την βρήκατε ; Είναι κρίμα να το φάει το συρτάρι ένα τηλέφωνο με snapdragon 3/32 όταν στην αγορά με 100 - 120 € από Ελλάδα βρίσκεις σχεδόν υποδεεστέρα .

      Το άλλο διαχρονικό μου παράπονο είναι πως καλή χρήση και άγια κσιαόμι αλλά μείναμε στο android 6 . Δεν πήρε ούτε ένα ολόκληρο upgrade . Και πως να πάρει όταν βγάζουνε απο ένα ίδιο τηλέφωνο με αλλο όνομα κάθε μήνα ;
    • Διαφήμιση
    • Σε custom rom έχει ως 9. Για την αλλαγή μπαταρίας δες βίντεο YouTube, δεν είναι δύσκολη διαδικασία

      Ο/H Anritsu έγραψε:

      Λέμε και καμιά λαμακία να περναέι η ώρα βεβαίως !! Μια χαρά το τελεφόν αλλά και εγώ θα το αλλάξω . Αγορασμένο 130 € Οκτ του 16 μπορω να πω ότι του πήρα την ψυχή . Φυσικά λέω να το χρησιμοποιήσω πλέον σαν gps αυτοκινήτου για την συζυγο που δεν έχει data να βάζει το maps . Το μόνο πρόβλημα που έχω με το 3s είναι πως έχει θέμα στο focus της κάμερας . 7 στις 10 φωτό είναι ανεστίαστες . Με κλικ στην οθόνη πετυχαίνει focus και μετά κάνει ενα "βήμα" πίσω και το χάνει .
      Ειχα ρωτήσει και το μόνο που μου είπαν έιναι πως έχει φάει σφαλιάρα ο φακός και θέλει να σπρωχτεί πίσω για να κουμπώσει σωστά . Δοκίμασα να το ανοίξω αλλά μάταια . Εσπάσα νύχια πένες κλπ . Κατάφερε κανείς να το ανοίξει για αλλαγή μπαταρίας ; Και που την βρήκατε ; Είναι κρίμα να το φάει το συρτάρι ένα τηλέφωνο με snapdragon 3/32 όταν στην αγορά με 100 - 120 € από Ελλάδα βρίσκεις σχεδόν υποδεεστέρα .

      Το άλλο διαχρονικό μου παράπονο είναι πως καλή χρήση και άγια κσιαόμι αλλά μείναμε στο android 6 . Δεν πήρε ούτε ένα ολόκληρο upgrade . Και πως να πάρει όταν βγάζουνε απο ένα ίδιο τηλέφωνο με αλλο όνομα κάθε μήνα ;


      Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
    • Ο/H makislog έγραψε:

      Σε custom rom έχει ως 9. Για την αλλαγή μπαταρίας δες βίντεο YouTube, δεν είναι δύσκολη διαδικασία Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
      [procontra][/procontra]
      9 θα εννοεις miui της κοινοτητας που βασιζεται στο 6 . Αν μιλας εκτος κοινοτητας δεν το εχω ψαξει
    • Ακομα ζει με τοσα που εχει τραβηξει :whistling: ετυχε πετυχε ....... φτου σκορδα με τρωει για το redmi note pro 7 αλλα 800αρα δεν εχει γμτ και το 6 μου χει κατσει στο λαιμο αυτο το nocth :D
    • Διαφήμιση
    • Καμιά καλή costum rom ξέρετε θα το έχω ως δεύτερη μόνο για internet. Πήγα την RevengeOS-2.4 αλλά με πέθανε στα μηνύματα ότι σταμάτησε η εφαρμογή google android progrecing stop media.