Διαφήμιση

Αγορά Redmi Note 3 Pro

    • RedMi Note 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορά Redmi Note 3 Pro

      Καλησπέρα σε όλους!

      Στην προσπάθειά μου να ανακαλύψω και εγώ τον κόσμο της Xiaomi, βρέθηκα στο φοβερό forum σας.

      Περιηγήθηκα αρκετά στα διάφορα topics για το Redmi Note 3 PRO, καθώς είναι και το κινητό για το οποίο ενδιαφέρομαι, και με την σειρά μου θα ήθελα να σας συμβουλευτώ.

      Ξεκινώντας από το στάδιο της αγοράς (δεν έχω επιχειρήσει προηγουμένως να αγοράσω από εξωτερικό) και από τα λεγόμενα πολλών χρηστών έχω καταλήξει σε δύο καταστήματα.

      1. Vickmall 185$
      2. Yeso521 194$

      Η διαφορά τιμής ανάμεσα στα καταστήματα είναι μικρή, αυτό που με ενδιαφέρει είναι ποιο να επιλέξω από τα δύο, μιας και το Vickmall μοιάζει να έχει μεγάλη απήχηση στο ελληνικό κοινό, όπως διαπίστωσα και από τα comments εντός του Vickmall, αλλά από την άλλη ο Yeso521 μοιάζει να έχει καλύτερες σχέσεις με το ελληνικό forum και πιθανώς μέσα από δικές σας συμβουλές μπορέσει να μου κάνει μια καλύτερη τιμή.

      Το επόμενο στάδιο είναι το θέμα πληρωμής το οποίο προτιμώ να γίνει μέσω paypall, αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει προηγουμένως, τις τελευταίες μέρες είχα την πρώτη μου επαφή με την revolut και σκέπτομαι να την συνδέσω με paypall και να κάνω την αγορά μου κατά αυτόν τον τρόπο.

      Τέλος, εφόσον έχουν απαντηθεί τα παραπάνω, θα ήθελα και μία συμβουλή όσον αναφορά τα πρώτα accessories που θα πρέπει να αγοραστούν όπως θήκη και tempered glass όπως αυτό.

      Χίλια ευχαριστώ και μπράβο για την φοβερή οργάνωση του forum, περιμένω τις γνώμες σας! :D
    • Καλημέρα, καλό μήνα και φυσικά καλώς ήρθες στην παρέα μας :thumbsup:

      Όπως διάβασα έχεις κάνει πλήρη έρευνα αγοράς :saint:
      Και τα δύο καταστήματα είναι πολύ καλά.
      Η λύση της paypal σε συνδυασμό με revolut είναι πολύ καλή, προσωπικά έτσι κάνω αγορές εδώ και καιρό.
      Στα παρελκόμενα και τα δύο καταστήματα στέλνουν κάποια σαν δώρο, αλλά όσον αφορά το tempered glass η Nilkinn είναι κορυφή.

      Δεν αναφέρθηκες στο κομμάτι της ρομ, είναι ένα κομμάτι της παραγγελίας σχετικά σημαντικό, αλλά πλέον και με official να έρθει καλό θα ήταν να περάσεις και μόνος σου μία official china developer fastboot rom και μετά να κάνεις unlock bootloader για να βάλεις την ελληνική ή αν δεν θες την ελληνική και προτιμάς official rom να βάλεις την official global fastboot rom, για να ξέρεις ότι η συσκευή είναι σίγουρα "καθαρή" από τυχών σκουπιδάκια :)
    • Καλό μήνα και καλώς σας βρήκα!

      Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση @NasDriver , όσον αναφορά τις rom είδα ότι το forum σας είναι πλήρως εξοπλισμένο για κάθε ενδεχόμενο, σε αυτό το σημείο είναι προτιμότερο να τους πω να μην "αγγίξουν" το κινητό ή να τους πω να περάσουν μία συγκεκριμένη rom;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Ac3 έγραψε:


      σε αυτό το σημείο είναι προτιμότερο να τους πω να μην "αγγίξουν" το κινητό ή να τους πω να περάσουν μία συγκεκριμένη rom;
      Αν θέλεις Ελληνική ρομ καλά είναι να το πάρεις με official developer.(το vickmall απ΄οτι θυμάμαι έχει αυτή την επιλογή).
      Αν όχι.. official να ναι.. κ ότι να ναι.. Καλό μήνα..


    • Καλημέρα @geoanto555 , ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, βλέπω πολύ καλά σχόλια για την ελληνική και πολύ πιθανό να την προτιμήσω, ευτυχώς έχω και μία μικρή εμπειρία πειράζοντας το Galaxy Ace 2 μου με root και cyanogen. Τα "δωράκια" που λέμε ότι θα μας φέρουν, πέρα από ακουστικά,φορτιστή, case και tempered glass περιλαμβάνουν κάτι παραπάνω;
    • Με τέτοια τιμή πλέον μην μας κόψουν :chainsaw: και τα δωράκια... Δωράκια είναι το temperes glass άντε και καμιά θήκη.
      Ακουστικά δεν ξέρω αν έχει..


    • Αυτό ακριβώς, τα βασικά που όμως άλλα καταστήματα δεν δίνουν ούτε αυτά :)
    • Διαφήμιση
    • Εγω πάντως στις 27/7 που έκανα την παραγγελία στο vickmall λόγω του ότι ο yeso θα παρέδιδε μετά τις 31 είπα στην σελινα μέσω chat ότι είμαι μέλος του φοβερού αυτού φόρουμ και της ζήτησα για δώρο μια ipacky θήκη και σχεδόν αυτόματα μου είπε ότι οκ θα την στείλω,μένει να δούμε ότι την έστειλε, αλλά όπως και να έχει ήταν πολύ θετική η αντίδρασή της. Απ ότι έχω διαβάσει και εδώ και ο yeso το ίδιο θετικός είναι... Δεν είναι τυχαία η μεγάλη τους απήχηση στην ελληνική κοινότητα. Καλή αγορά λοιπόν...
    • Από yeso συνήθως έρχονται με την αγγλοκινεζικη χωρίς ελληνικά. Από το Geekbuying έρχονται με ελληνικά. Αυτά για όποιον δεν έχει σκοπό να αλλάξει rom.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • ελληνικα εννοεις multi??? δεν ειναι καλη ρομ.πολλα προβληματα οποτε καλο ειναι να αποφευγετε (το παρων για επιδοξους αγοραστες)
    • Διαφήμιση