Διαφήμιση

[xiaomi mi 4c] Πρόβλημα με τις κλήσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • [xiaomi mi 4c] Πρόβλημα με τις κλήσεις

      παιδια γεια σας και παλι
      επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο mi 4c πιθανα μετα την αναβαθμιση(miui 8 by xiaomi.eu 6.7.7 developer)
      με το που καλω ένα νουμερο ,αμεσως μετε τον πρωτο ηχο κλησης η οθονη του μαυριζει και είναι ''νεκρη",δηλ δεν δεχεται τιποτε,καμια εντολη
      εάν αυτος που καλω απαντησει στην κληση με το που τελειωνει η κληση,η οθονη επανέρχεται,αλλιως μαυρο, ακους τα γνωστα ,η κληση προωθείται,η
      αφήστε μηνυμα σον τηλεφωνητή και παει λεγοντας.χρειαστηκε πολες φορες να κλεισω την συσκευή για να επανελθει η λειτουργεια του
      δεν ξερω αλλα είναι εκνευριστικο και ενοχλητικο αυτό που συμβαινει και μακαρι καποιος να μπορει να μου δωσει μια λυση
      ετσι κι αλλιως παραμενω υποχρεος
    • Και γιατί δεν προχωράς σε αναβάθμιση στην τελευταία Version ?

      Μπορεί να έχουν λυθεί τα προβλήματα που αναφέρεις. :D

      ΥΓ. Όταν ανοίγετε ένα θέμα, κάντε μία μικρή περιγραφή του προβλήματος στον τίτλο του. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • φιλε ευχαριστω κατ αρχας για το ενδιαφερον
      αν κανω κατι λαθος συγγνωμη διοτι ειμαι σχετικα απειρος με το αντικειμενο,προθυμος ομως να μαθω και να βελτιωθω
      εγραψα ""μαυρη οθονη"ως περιγραφη του προβληματος,ομως εχεις δικιο η δικη σου ταιριαζει καλυτερα
      αρχιζω σιγα σιγα να απελπιζομαι με την επιλογη του συγκεκριμενου τηλεφωνου,διοτι πολλες αστοχιες και συμβαντα συνεβαλλαν σ αυτο.απο την αρχη πολλα στραβα συνεβησαν που μου στοιχησαν χρημα χρονο και ταλαιπωρια
      παραβλεπω δε το γεγονος πως οταν εκανα την επιλογη μου στο επισημο σαιτ ελεγε πως η συσκευη διαθετει fm radio ατι βεβαια που δεν αληθευει οπως διαπιστωσα εκ των υστερων.τελος παντων
      πριν λιγες μερες εκανα μια αναβαθμιση καθοδηγουμενος μεσα απο το σαιτ με την βοηθεια φιλων
      οπως γραφει στο "σχετικα με το τηλεφωνο" ειναι η εκδοση MIUI 8 ΒΥ XIAOMI.EU 6/7/7 DEVELOPER
      ειχα την εντυπωση πως ειναι η τελευται version,ομως οπως ειπα ειμαι σχετικα καινουργιος χωρις πολυ εμπειρια πανω στο αθλημα
      αν εχεις την καλωσυνη να με καθοδηγησεις θα σου ημουν πολυ υποχρεος,γιατι δεν τοκρυβω ,το προβλημα κατανταει πλεον ενοχλητικο
      σ ευχαριστω και παλι
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα και απο εμένα και καλωσήρθες στην παρέα μας.
      Δυστυχώς (ή ευτυχώς) τα xiaomi θέλουν λίγο σετάρισμα μόλις τα πάρουμε. Όχι πολύ δύσκολα πράγματα αλλά θέλει λιγάκι διάβασμα για αρχή.

      Επειδή βλέπω οτι φοράς eu rom, καλό θα ήταν να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση της ελληνικής rom για να είσαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με τη rom τουλάχιστον. Στην υπογραφή μου θα βρείς πολύ χρήσιμες πληροφορίες όσον αφορά τις roms αλλά και τη συσκευή σου. Εαν μπορείς αφιέρωσε λίγο χρόνο και θα δείς οτι στο τέλος μόνο κερδισμένος θα είσαι.

      Συνήθως το πρόβλημα που αναφέρεις οφείλεται σε app data ή με απλά λόγια "σκουπίδια" που μένουν απο παλιές roms και δημιουργούν μικρο-προβλήματα που πολλές φορές είναι εκνευριστικά όπως αυτό που μας αναφέρεις.

      Τη συσκευή με αυτή τη rom την πήρες; Έχεις κάνει κάποια εγκατάσταση εσύ μόνος σου; Έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader;

      Μην αγχώνεσαι πάντως, όλα τα software θέματα λύνονται. Και εαν ασχοληθείς λιγάκι όπως σου αναφέρω, θα την φέρεις στα μέτρα σου και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα!
      Και γενικά ότι θέλεις εδώ είναι μια μεγάλη κοινότητα να βοηθήσει. ;)