Διαφήμιση

Ελληνικός οδηγός Flash την GTV Rom μέσω εντολών adb (adb sideload method)

    • Οδηγός
    • Xiaomi
    • MIUI

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Ελπίζω να έχεις βάλει miflash και mipcsuite για drivers..
      Αν μπεις στην διαχείριση συσκευών των windows πολύ πιθανόν να στο δίνει σαν google nexus adb.
      Αν δεις κάτι τέτοιο κάνε δεξί πάνω του .. απεγκατάσταση και στο παραθυράκι που θα εμφανιστεί τικ στο διαγραφή.
      Αυτα τα έκανα όλα καλά. Όντως το έδειχνε σαν google nexus adb

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Μετά με μία ανανέωση τους οδηγούς θα το δει κανονικά..
      Αυτο πως το κάνω τώρα γιατί πλέον ο υπολογιστής δεν το βλέπει καθόλου; Να αποσυνδέσω και να ξανασυνδέσω το καλώδιο usb ή λες να έχουμε κανα θέμα. Επαναλαμβάνω έχω ανοικτο το προσωρινό TWRP μέσω cmd
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Αν εβγαλες το google nexus θα το δει... Κανε ανίχνευση για αλλαγές υλικου τους οδηγούς..


    • Διαφήμιση
    • ΄Γράφεις εδώ.. γράφεις ινμποξ.. είναι λογικό να τα μπερδεύεις..
      Γιατί το κάνεις με sideload αρχικά;
      Η ρομ είναι μέσα στο φάκελο adb με όνομα update?


    • Πρόσεχε τι σου λέω.... το όνομα είναι update ή update.zip ??


    • Καλησπερα!ακολουθησα τους οδηγους απο ανοφισιαλ σε οφισιαλ και ξεκλειδωμα και ολα πηγαν τελεια,συνεχισα σημερα λοιπον να βαλω την ελληνικη ρομ εκανα τα βηματα ενα ενα ολα σωστα νομιζω, και μετα ακολουθησα τον οδηγο "ξεχασιαρης" για να περασω την ρομ μεσω sideload.το sideload τελειωσε κανονικα και επιτυχως και μου εβγαλε 2 επιλογες back και reboot system πατησα το reboot system οπως ελεγε ο οδηγος και το κινητο δεν ανοιξε!κολλαει στο σημα mi και μενει εκει!
      εχω κανει κατι λαθος?μπορω να κανω την διαδικασια απο την αρχη?

      ευχαριστω πολυ
    • Διαφήμιση
    • Είναι τόσο απλό στην φάση που είσαι και το κάνεις δύσκολο.
      Μπες στο twrp με volume + & power
      Πάνε κάνε wipe/advanced wipe /dalvik , cache , data --swipe to wipe
      Πίσω-πισω ..σύνδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή, αν έχεις drivers θα το δει κανονικά.
      Υπάρχει μία περίπτωση να το βλέπει σαν google nexus adb στην διαχείριση συσκευών.
      Κάνε δεξί κλικ / απεγκατάσταση και διαγραφή..
      Ανίχνευση για αλλαγη υλικού και μπες στον υπολογιστή θα έχει εμφανιστεί...


    • Βάλε ένα teamviewer και στείλε μου inbox..
      Να είσαι μέσα στο twrp με συνδεμένο το κινητό.. θα έχω μόνο 3 λεπτα.


    • Να κάνω μια ερώτηση παιδιά;

      Εφόσον ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά το κινητό όταν είναι σε TWRP γιατί μπαίνουμε στη διαδικασία να περάσουμε τη ROM μέσω adb και sideload? Θέλω να πω, οκ κάποιος ξέχασε να βάλει στην εσωτερική τη ROM δεν θα μπορούσε στη συνέχεια να τη βάλει ενω είναι στο TWRP εφόσον ο υπολογιστής βλέπει το κινητό? Υπάρχει ιδιαίτερος λόγος που ακολουθούμε τον συγκεκριμένο οδηγό?
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Διαφήμιση
    • Υπάρχει περίπτωση να μην το βλέπει όμως.. Γι αυτό είναι ο οδηγός..
      Με λίγο ψάξιμο βέβαια γίνεται να το δει...