Διαφήμιση

Ελληνικός οδηγός Flash την GTV Rom μέσω εντολών adb (adb sideload method)

    • Οδηγός
    • Xiaomi
    • MIUI

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Διαφήμιση
    • Παιδιά να σας πω και εγω την αμαρτία μου μπας και με βοηθήσετε γιατί μάλλον τα έκανα λίγο σαλάτα...

      Πήγα να περάσω Ελληνική σε ενα redmi 3 pro(για 4η φορά) και αυτη τη φορά ο "έξυπνος" ξέχασα να βάλω στην εσωτερική τη ROM οπότε με το που μπήκα στο TWRP πάτησα να κάνει επανεκκίνηση για να τη φορτώσω. Πραφανώς το τηλέφωνο στην συνέχεια brickαρε και έκανε συνεχείς επανεκιννήσεις απο μόνο του... Όλα αυτα εχθές το βράδυ. Επειδή αυτα τα κάνω απο το μαγαζί και είχε έρθει η ώρα να φύγουμε είπα δεν πειράζει αστο θα τελειώσει η μπαταρία του και το ανοίγω αύριο το πρωι. Σήμερα το πρωι λοιπόν το κινητό ακόμα έκανε τα ίδια(μα τι μπαταρία έχει πια!). Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα αυτον τον οδηγό(που κακώς δεν βρήκα νωρίτερα). Με τα πολλά το έβαλα σε fastboot mode και μέσω cmd έβαλα το προσωρινό TWRP. Ποιο είναι το θέμα μου τώρα. Το κινητό έχει 10% μπαταρία(στο τσακ ήμουν!) βλέπω όμως οτι σιγά-σιγά φορτίζει, να κάνω την διαδικασία του οδηγού κατευθείαν και θα πάνε όλα καλά, ή να περιμένω να φορτίσει μεχρί το 80-90%(αν θυμάμαι καλά) και μετά να εκτελέσω τον οδηγό;

      Ευχαριστώ!
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ο/H K.Papaefthymiou έγραψε:

      να κάνω την διαδικασία του οδηγού κατευθείαν και θα πάνε όλα καλά, ή να περιμένω να φορτίσει μεχρί το 80-90%(αν θυμάμαι καλά) και μετά να εκτελέσω τον οδηγό;
      Περίμενε να φορτίσει.. ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει...
      Επίσης ενημερωτικά να σου πω.. και να ξεχάσεις να βάλεις την ρομ στο κινητό , αν μπεις σε twrp ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά.

      @Panos61 σου παρουσιάζει θέμα και το λες;


    • την δοκιμασες και ειναι η 1.0.31? γιατι και εγω ειχα την 1.0.31 και κατεβασα αυτη απο το πρωτο ποστ και ηταν η 1.0.32
    • Διαφήμιση
    • Ο/H matsakonas έγραψε:

      την δοκιμασες και ειναι η 1.0.31? γιατι και εγω ειχα την 1.0.31 και κατεβασα αυτη απο το πρωτο ποστ και ηταν η 1.0.32
      Ok.Την ξανακατέβασα και περάστηκε σωστα.Ευχαριστώ πολύ.
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Περίμενε να φορτίσει..
      Οκ ευχαριστώ αυτο θα κάνω!

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      αν μπεις σε twrp ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά.
      Είμαι σε TWRP(είναι ο μόνος τρόπος για να φορτίσει...) αλλά ο υπολογιστής δεν το βλέπει κανονικά. Ανιχνεύει οτι ενα Redmi3 είναι συνδεδεμένο στο usb αλλά το βλέπει σαν απροσιορίστου μορφής συσκευή. Δηλ δεν μπορώ να κάνω transfer τη Rom απο τον υπολογιστή στο κινητό τώρα
      Stay away from dx.com


      Redmi Note 2 2/32 | Xiaomi Piston 3 Redot | MiKey | MiBand 1.1 | Xiaomi Router Mini | Mi Power Strip | Xiaomi Touch Gloves | Xiaomi PowerBank 10000mAh | Xiaomi Yi | MiBand 1s | Mi WiFi Amplifier | Roidmi | Xiaomi Yi | Mi Capsule | Mi Rabbit 16GB
    • Ελπίζω να έχεις βάλει miflash και mipcsuite για drivers..
      Αν μπεις στην διαχείριση συσκευών των windows πολύ πιθανόν να στο δίνει σαν google nexus adb.
      Αν δεις κάτι τέτοιο κάνε δεξί πάνω του .. απεγκατάσταση και στο παραθυράκι που θα εμφανιστεί τικ στο διαγραφή.
      Μετά με μία ανανέωση τους οδηγούς θα το δει κανονικά..


    • Διαφήμιση
    • Υπάρχει και μία περίπτωση όπως μου τυχε προχθές να μην βλέπει με τίποτα ο υπολογιστής το κινητό..
      Εκεί η λύση είναι μονόδρομος.. ειδικά αν δεν έχεις λογισμικό μέσα..