Διαφήμιση

Νεα εγκατάσταση Redmi 3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Αφού θα έρθει με official developer μπορείς άμεσα να ξεκλειδωσεις. Γενικά οι ρομ για αυτό το κινητό θα έχουν την ονομασία kenzo ή qualcomm. Οπότε βλέπεις αρχεία που έχουν αυτές τις ονομασίες. :)

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      Καλησπερα , Αγορασα πριν 3 μερες ενα Redmi 3 Pro απο το Vickmall με εγκατεστημενη
      την ΜIUI Global 7.3 Stable 7.3.2.0.0 (LHPCNDD) με Ελληνικα και εχω το
      known issue με το sync στα Google apps παροτι δοκιμασα factory reset και
      διαφορα workarounds που βρηκα στο net αλλα τελικα τιποτα.οπως ειδα εδω
      πρεπει να αναβαθμισω στην 7.5.1 για να λυθει οριστικα οποτε και διαβασα
      ολους τους οδηγους αλλα εχω χαθει.
      Μπορει καποιος να μου πει ποιον οδηγο να χρησιμοποιησω για να κανω την
      αναβαθμιση σε 7.5.1 ή αν δεν ειναι σιγουρο οτι θα λυσει το προβλημα τοτε
      πως θα γινει downgrade σε 7.3.1 ; με το MI Suite ? με dev εκδοση ?
      απευθειας αναβαθμιση στην 7.5.1 ? να ελεγξω για κλειδωμενο bootloader ?
      εχω μπερδευτει....
      Σας ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια !!
    • H ρομ που έχεις αν διάβασα καλά έχει Ελληνικά που σημαίνει δεν είναι official.
      Ξεκινάς με τον έλεγχο του bootloader. Ποστάρεις το αποτέλεσμα και σου λέμε την συνέχεια.


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      H ρομ που έχεις αν διάβασα καλά έχει Ελληνικά που σημαίνει δεν είναι official.
      Ξεκινάς με τον έλεγχο του bootloader. Ποστάρεις το αποτέλεσμα και σου λέμε την συνέχεια.


      κατι δε μου παει καλα.παροτι κατεβασα και το adb zip και το Minimal ADB and Fastboot δεν βλεπει τo device .Δοκιμασα να κανω και disable digitally signed drivers αλλα τιποτα.ουτε απο adb Ουτε απο Minimal ADB and Fastboot


      στην αρχη βγαζει αυτο το μηνυμα και μετα αν ξαναπατησω adb ή fastboot devices δεν εμφανιζει καμμια συσκευη.κενο !!
      υποψιν οτι οταν συνδεω το usb καλωδιο ακουγεται ηχος συνδεσης της συσκευης απο τα Windows τα οποια ειναι Windows 10 64 bit.
      εχετε καμμια ιδεα ?
      Images
      • adb.jpg

        36,3 kB, 656×305, viewed 155 times
    • Ο/H zatast έγραψε:

      Ο/H lallasgr έγραψε:

      Αφού θα έρθει με official developer μπορείς άμεσα να ξεκλειδωσεις. Γενικά οι ρομ για αυτό το κινητό θα έχουν την ονομασία kenzo ή qualcomm. Οπότε βλέπεις αρχεία που έχουν αυτές τις ονομασίες. :)

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καλησπερα , Αγορασα πριν 3 μερες ενα Redmi 3 Pro απο το Vickmall με εγκατεστημενη
      την ΜIUI Global 7.3 Stable 7.3.2.0.0 (LHPCNDD) με Ελληνικα και εχω το
      known issue με το sync στα Google apps παροτι δοκιμασα factory reset και
      διαφορα workarounds που βρηκα στο net αλλα τελικα τιποτα.οπως ειδα εδω
      πρεπει να αναβαθμισω στην 7.5.1 για να λυθει οριστικα οποτε και διαβασα
      ολους τους οδηγους αλλα εχω χαθει.
      Μπορει καποιος να μου πει ποιον οδηγο να χρησιμοποιησω για να κανω την
      αναβαθμιση σε 7.5.1 ή αν δεν ειναι σιγουρο οτι θα λυσει το προβλημα τοτε
      πως θα γινει downgrade σε 7.3.1 ; με το MI Suite ? με dev εκδοση ?
      απευθειας αναβαθμιση στην 7.5.1 ? να ελεγξω για κλειδωμενο bootloader ?
      εχω μπερδευτει....
      Σας ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια !!
      Είσαι σε λάθος υποφόρουμ φίλος! Εδώ είναι για το Redmi NOTE 3 Pro!
      ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς

      ἄνδρες γὰρ πόλεις, καὶ οὐ τείχη οὐδὲ νῆες ἀνδρῶν

      Η Μεγαλοσύνη των λαών δεν μετριέται με το στρέμμα. Με της καρδιάς το πύρωμα μετριέται και με το αίμα

      ~~~ ἒσσεται ἦμαρ ~~~
    • Ο/H zatast έγραψε:

      κατι δε μου παει καλα.παροτι κατεβασα και το adb zip και το Minimal ADB and Fastboot δεν βλεπει τo device .Δοκιμασα να κανω και disable digitally signed drivers αλλα τιποτα.ουτε απο adb Ουτε απο Minimal ADB and Fastboot
      Θα εγκαταστήσεις αρχικά το mipcsuite και το miflash να υπάρχουν.
      Επόμενη εγκατάσταση είναι αυτή που σου δίνει ο @MIUI_ART λίγο πιο πάνω.
      Αν δεν έχεις αποτέλεσμα πάς στην διαχείριση συσκευών των windows. Αν δεις το τηλέφωνο να το βλέπει σαν google κάτι το κάνεις απεγκατάσταση και ενημέρωση..(το τελευταίο το χω συναντήσει 3-4 φορές)
      Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι θέλει ενεργοποίηση και το usb debugging..


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Ο/H zatast έγραψε:

      κατι δε μου παει καλα.παροτι κατεβασα και το adb zip και το Minimal ADB and Fastboot δεν βλεπει τo device .Δοκιμασα να κανω και disable digitally signed drivers αλλα τιποτα.ουτε απο adb Ουτε απο Minimal ADB and Fastboot
      Θα εγκαταστήσεις αρχικά το mipcsuite και το miflash να υπάρχουν.
      Επόμενη εγκατάσταση είναι αυτή που σου δίνει ο @MIUI_ART λίγο πιο πάνω.
      Αν δεν έχεις αποτέλεσμα πάς στην διαχείριση συσκευών των windows. Αν δεις το τηλέφωνο να το βλέπει σαν google κάτι το κάνεις απεγκατάσταση και ενημέρωση..(το τελευταίο το χω συναντήσει 3-4 φορές)
      Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι θέλει ενεργοποίηση και το usb debugging..

      Σας ευχαριστω πολυ για την ολη βοηθεια !!

      τα εκανα ολα (ελεγχο bootloader,mipcsuite,miflash) και εβγαλε αποτελεσμα οτι ειναι κλειδωμενος
      πως προχωραμε τωρα ?
      Images
      • adb.jpg

        23,46 kB, 483×187, viewed 150 times
    • Πες μου λίγο.. θέλεις Ελληνική ρομ που δεν παίρνει αυτόματες αναβαθμίσεις αλλά χειροκίνητες και έχει επιλογή για ρουτ , 160 χαρακτήρες sms και γενικά πολύ υποστήριξη ή θέλεις official ρομ;


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πες μου λίγο.. θέλεις Ελληνική ρομ που δεν παίρνει αυτόματες αναβαθμίσεις αλλά χειροκίνητες και έχει επιλογή για ρουτ , 160 χαρακτήρες sms και γενικά πολύ υποστήριξη ή θέλεις official ρομ;

      χμμμμ πρωτα απο ολα δεν το θελω root γιατι δεν παιζει το ΟΤΕ ΤV σε ρουταρισμενες συσκευες.Το σιγουρο ειναι οτι θελω rom χωρις προβληματα με το το sync των Google apps που εχει η 7.3.2.0.0,δυνατοτητα για SMS με πανω απο 160 και σε πρωτη φαση Ελληνικα διαφορετικα αγγλικα.γενικα μια rom xωρις προβληματ οπως καθε κινητο οταν το αγοραζουμε.Δε με νοιαζουν οι συνεχεις αναβαθμισεις γιατι δεν ψαχνομαι τοσο αλλα θελω να εχει τις δυνατοτητες που εχουν ολα τα android χωρις προβληματα.Internet,email,google apps,γενικα apps να παιζουν και να αναβαθμιζονται σωστα χωρις εφαρμογες που τρωνε μπαταρια οπως το Shell του super SU που ειδα καπου.πηρα τη συσκευη και για την καλη διαρκεια της μπαταριας της.....

      Ετσι οπως μου τα λες ομως αρχιζω να αμφιβαλλω αν εκανα σωστη επιλογη με το Xiaomi γιατι με αλλα κινητα (Samsung,Neken,Doogee) δεν ειχα ποτε προβληματα με την rom,ουτε με βασικες εφαρμογες οπως τα google apps.
      Ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για τα Xiaomi και μολις το πηρα στα χερια εχω προβληματα που δεν ειχα με καμμια αλλη συσκευη ουτε με το Myth Appolo που ειχα παρει για την γυναικα μου.
      Να καταλαβεις θελω να φυγω διακοπες την αλλη εβδομαδα και ακομα κι αν προλαβουμε να ρουταρουμε το Xiaomi,δε θα το παρω μαζι και θα κρατησω το Doogee F3 Pro παρα τη χαμηλη μπαταρια και μνημη που εχει για να ειμαι σιγουρος οτι δε θα εχω απροοπτα προβληματα μεχρι να γυρισω.τοτε θα το τεσταρω κι αν ολα πανε καλα με την νεα rom θα το χρησιμοποιησω σαν βασικη συσκευη.
      Tεσπα, πες μου τι καλυτερο μπορει να γινει για το Xiaomi οπως σου ειπα και θα δω τι θα κανω στην πορεια.

      Σε ευχαριστω πολυ σε καθε περιπτωση για την ολη βοηθεια οπως και ολα τα παιδια για τη δουλεια που κανετε εδω και ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστη και δεν περιμενα οτι θα υπαρχει τοση οργανωση για τα Xiaomi.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H zatast έγραψε:

      Tεσπα, πες μου τι καλυτερο μπορει να γινει για το Xiaomi οπως σου ειπα και θα δω τι θα κανω στην πορεια.
      Μια επιλογή είναι να φλασάρεις την official κινέζικη Stable (update.miui.com/updates/v1/ful…p?d=ido_xhdpi&b=F&r=cn&n= με το MiFlash) και μετα εγκαθιστάς τα gapps και το αφηνεις έτσι εως να αποφασίσεις τελικά τι θα κάνεις..