Διαφήμιση

[GTV-6.7.14] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI V8 ROM. (τελευτ. ενημέρωση 16/7 23:18)

• Ολοκληρώθηκε
  • ROM
  • Poll
  • Xiaomi
  • MIUI V8

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 14/05/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM (21.5.12/13 για 21 συσκευές)

Παραδόθηκε και η ROM για το HMNote94G_HM9T_21.5.13 (lime)

Αναστέλλεται η διανομή όλων των FastBoot ROM της κοινότητας, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα με το super.img

Για τους κατόχους του Mi 10 μπορείτε να κατεβάσετε το νέο TWRP Recovery που δουλεύει σωστά

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Ο/H giasoy έγραψε:

Έχουν γραφτεί πολλά για θερμοκρασίες, για μεγάλες καταναλώσεις, για notification led που δεν δουλεύουν, για μη εμφάνιση του SU κλπ κλπ, εκείνο που έχω να πω για τις δυο τελευταίες (6.7.7 και 6.7.14) είναι οτι, σε μένα τουλάχιστον, αμέσως μετά την εγκατάστασή τους το Σύστημα Android και ο Kernel ξεσκίζονταν στην κατανάλωση και χρειάστηκαν 2-3 wipe dalvic και cache και άλλες 2-3 επανεκκινήσεις για να στρώσουν. Μετά είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου, με κανένα απολύτως από τα παραπάνω προβλήματα. Το μόνο προβληματάκι είναι στο wifi που ώρες ώρες θέλει να το κλείσεις και να ξανανοίξεις για να παίξει.

Η μπαταρία με την 6.7.14 και υπόψη είναι με δυο sim!!!

Οι θερμοκρασίες τις τελευταίες μέρες δεν έχουν φτάσει τους 40 βαθμούς παρά μόνο στην φόρτιση

ΡΕ παιδιά τι είναι αυτό το wipe dalvic. Μόλις κατάφερα να βάλω την 6.7.7 και μου τρώει την μπαταρία και ανεβάζει θερμοκρασία. Τι κάνω;
  • Είναι επιλογή μέσω του twrp (custom recovery) .
    Μπες στην "μπαταρία" και δες για ποιο λόγο έχεις τόσο μεγάλη κατανάλωση..

• Διαφήμιση
  • Αρχικά κάνε μία επανακκίνηση και μην συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή.
    Πότε την έβαλες αυτή τη ρομ;

• Το δικό μου κινητό είναι από άλλον πλανήτη. Βεβαια όταν πάρω άλλο οχι Xiaomi φυσικά θα το κρατησω και θα βάζω οτι developer rom βγαίνει. Μου αρέσει πολύ το foroum, αν και θα ήθελα λίγο περισσότερη κοινωνικότητα. Φιλάκια. Αγάπη μόνο. :)
  • γεια χαρά..η ρομ τελικά παίζει τέλεια.. το μόνο που ήθελα να ρωτησω είναι στη σύνδεση δεδομένων . Μία έχω ίντερνετ μία όχι. Έχω κόσμοτε έβαλα και όλες τις ρυθμίσεις αλλά μία έχω και μία φεύγει το ίντερνετ.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H Trinity Circle έγραψε:

Μου αρέσει πολύ το foroum, αν και θα ήθελα λίγο περισσότερη κοινωνικότητα. Φιλάκια. Αγάπη μόνο. :)
    OffTopic
    Δάσκαλε τι παράπονο έχεις;

@Michalisgr περίεργο ακούγεται .. μήπως είναι θέμα περιοχής.Που έχεις την ρύθμιση; 4G?

• Ο/H geoanto555 έγραψε:

Ο/H Trinity Circle έγραψε:

Μου αρέσει πολύ το foroum, αν και θα ήθελα λίγο περισσότερη κοινωνικότητα. Φιλάκια. Αγάπη μόνο. :)
    OffTopic
    Δάσκαλε τι παράπονο έχεις;

@Michalisgr περίεργο ακούγεται .. μήπως είναι θέμα περιοχής.Που έχεις την ρύθμιση; 4G?

Αρκετά αλλά δεν χρειάζεται να τα πω. Ευχαριστω πολύ ωμοε που έδωσες σημασία στο μήνυμα μου. Ειναι τιμή μου. Φιλιά. ;)

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Καλημέρα παιδια... Δεν μπορώ να κατεβάσω την 6.7.14 για Mi Note

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
  • Ο/H Trinity Circle έγραψε:

Το δικό μου κινητό είναι από άλλον πλανήτη. Βεβαια όταν πάρω άλλο οχι Xiaomi φυσικά θα το κρατησω και θα βάζω οτι developer rom βγαίνει. Μου αρέσει πολύ το foroum, αν και θα ήθελα λίγο περισσότερη κοινωνικότητα. Φιλάκια. Αγάπη μόνο. :)
    Το φόρουμ αυτό υπάρχει για να βοηθάει όσους είναι χρήστες της MIUI, ανεξάρτητα εάν είναι κάτοχοι ενός κινητού ή gadget της Xiaomi. Υπάρχει για να ανταλλάσσουμε απορίες, εμπειρίες και απόψεις σχετικά με αυτά. Υπάρχουν μέρη στο φόρουμ όπου ο καθένας μπορεί να σχολιάσει εκτός θέματος ότι θέλει, αλλά εντός τον κανόνων του φόρουμ πάντα. Αν και για περισσότερη κοινωνικότητα κατ' εμέ, είναι καλύτερα η αληθινή ζωή, οι παρέες, οι φίλοι, όχι η ψηφιακή ζωή, άντε και κανά Facebook.

Θα παρακαλέσω απ' όλους να σκεφτείτε αυτές τις απόψεις και να συνεχίσουμε ΜΟΝΟ εντός θέματος.

Ευχαριστώ
  • Διαφήμιση
  • Ο/H maddoctor έγραψε:

Ο/H Trinity Circle έγραψε:

Το δικό μου κινητό είναι από άλλον πλανήτη. Βεβαια όταν πάρω άλλο οχι Xiaomi φυσικά θα το κρατησω και θα βάζω οτι developer rom βγαίνει. Μου αρέσει πολύ το foroum, αν και θα ήθελα λίγο περισσότερη κοινωνικότητα. Φιλάκια. Αγάπη μόνο. :)
    Το φόρουμ αυτό υπάρχει για να βοηθάει όσους είναι χρήστες της MIUI, ανεξάρτητα εάν είναι κάτοχοι ενός κινητού ή gadget της Xiaomi. Υπάρχει για να ανταλλάσσουμε απορίες, εμπειρίες και απόψεις σχετικά με αυτά. Υπάρχουν μέρη στο φόρουμ όπου ο καθένας μπορεί να σχολιάσει εκτός θέματος ότι θέλει, αλλά εντός τον κανόνων του φόρουμ πάντα. Αν και για περισσότερη κοινωνικότητα κατ' εμέ, είναι καλύτερα η αληθινή ζωή, οι παρέες, οι φίλοι, όχι η ψηφιακή ζωή, άντε και κανά Facebook.

Θα παρακαλέσω απ' όλους να σκεφτείτε αυτές τις απόψεις και να συνεχίσουμε ΜΟΝΟ εντός θέματος.

Ευχαριστώ

:thumbdown:

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk