Διαφήμιση

Redmi Note 2 - errors bugs και άλλα πολλά προβλήματα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Τζίφος παιδιά. Και με stable και με την ελληνική DEV fast boot και με το το flash tool τελικά με πέρασμα χωρίς μπαταρία.
      Αυτά τα ωραία
    • Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Τζίφος παιδιά. Και με stable και με την ελληνική DEV fast boot και με το το flash tool τελικά με πέρασμα χωρίς μπαταρία.
      Αυτά τα ωραία
      Αν έχεις κάνει σωστά όλα τα προηγούμενα flash, τότε έχει hardware πρόβλημα το οποίο σταδιακά θα επιδεινωθεί. Σε λίγο δεν θα το βλέπει σωστά ούτε το sp flash tool και δεν θα το γυρνάει σε DL. Επίσης θα χειροτερέψει και θα χάσεις την δυνατότητα να μπαίνεις σε recovery και fastboot. :( Σταμάτα τις δοκιμές και ασχολήσου με την εγγύηση. Ολα αυτά, επαναλαμβάνω, εφόσον έχουν γίνει σωστά οι προσπάθειες να περάσεις την fastboot ROM.
    • Καλημέρα σας,

      Απλά για να κάνω ένα follow up στην ιστορία μου. Ήρθα σε επικοινωνία με το vickmall παρουσιάζοντας όλη την ιστορικό και δέχτηκαν άμεσα να το στείλω πίσω και μου κάλυψαν και τα μεταφορικά (9,2 ευρώ - Registered Airmail).
      Η παραγγελία του είχε γίνει πέρυσι μέσα Σεπτεμβρίου οπότε είμαι πάνω στον χρόνο. Περιμένω τώρα να φτάσει και να με ενημερώσουν αν φτιάχνεται ή αν γενικότερα δέχονται να με καλύψουν.
      Σας ευχαριστώ και πάλι για τις προσπάθειές σας και θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Καλημέρα σας,

      Απλά για να κάνω ένα follow up στην ιστορία μου. Ήρθα σε επικοινωνία με το vickmall παρουσιάζοντας όλη την ιστορικό και δέχτηκαν άμεσα να το στείλω πίσω και μου κάλυψαν και τα μεταφορικά (9,2 ευρώ - Registered Airmail).
      Η παραγγελία του είχε γίνει πέρυσι μέσα Σεπτεμβρίου οπότε είμαι πάνω στον χρόνο. Περιμένω τώρα να φτάσει και να με ενημερώσουν αν φτιάχνεται ή αν γενικότερα δέχονται να με καλύψουν.
      Σας ευχαριστώ και πάλι για τις προσπάθειές σας και θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη.

      +1 στο vickmall για την υποστήριξή τους μετά από μήνες από την αγορά. Δεν το περίμενα από Κινεζο-κατάστημα. Αμφιβάλλω αν άλλοι θα το έκαναν. Μένει να δούμε την έκβαση..

      Sent from my MI PAD using Tapatalk
    • Καλημερα σας.μια απορια εχω. Οποτε ανοιγω το κινητο, μου πεταει μια ειδοποιηση. "Μη δυνατη ενεργοποιησης καρτα.δεν ειναι δυνατη η αποστολη μηνυματων μεσω cloud." Ιντα πραμα ειναι αυτο; εγω sms στελνω σε ολα τα δικτυα κοσμοτε, wind, vodafone κανονικα

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      nokia 3210→nokia 3310→nokia 6310i→nokia 6600→hp messager→pda Qtek→pda O2→Htc hd→Samsung s3 mini→Lenovo a536→ xiaomi redmi note 2redmi note 7
    • @Sof απλά αγνόησε το. Ειναι μια υπηρεσία όπου μπορείς να στέλνεις μυνηματα (μέσω Internet-MiCloud) σε άλλους χρήστες με Mi Account δωρεαν.
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      @Sof απλά αγνόησε το. Ειναι μια υπηρεσία όπου μπορείς να στέλνεις μυνηματα (μέσω Internet-MiCloud) σε άλλους χρήστες με Mi Account δωρεαν.

      Α! Οκ.αυτη η υπηρεσια πως ενεργοποιειται; η πως μπορω να την απεργιποιησω νσ μην πεταει το μηνυματακι; και αφου σε βρηκα κυριε bodai και μου απαντησες κ αμεσα, ισως ξερεις κατι να με διαφωτισεις. Μπενω στο λογαριασμο μου miui μεσω ιντερνετ κ εχει διαφορες επιλογες πχ ενεργοποιηση κ ευρεση τοποθεσιας κινητου μεσω sms. Εαν του πω να μου πει το location του κινητου, μου βγαζει χαρτη κ το δειχνει σε ασχετο μερος 5-6 χιλιομετρα πιο περα. Φυσιολογικο;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      nokia 3210→nokia 3310→nokia 6310i→nokia 6600→hp messager→pda Qtek→pda O2→Htc hd→Samsung s3 mini→Lenovo a536→ xiaomi redmi note 2redmi note 7
    • Διαφήμιση
    • Η υπηρεσία ενεργοποιείται με ενα sms (διεθνες) στην Xiaomi. Αστο σου λέω ... πόσους φίλους με Xiaomi έχεις? Αν γίνουν τόσοι πολλοί τα ξαναλέμε..

      Είναι φυσιολογικό να σου δείχνει τέτοια απόκλιση. Να σου πω το εξης απλό, ανα πάσα χρονική στιγμη πόσο μακρια είναι η κεραία κινητής που εξυπηρετεί την σύνδεση σου..
    • Ο/H geopapa έγραψε:

      Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Καλημέρα σας,

      Απλά για να κάνω ένα follow up στην ιστορία μου. Ήρθα σε επικοινωνία με το vickmall παρουσιάζοντας όλη την ιστορικό και δέχτηκαν άμεσα να το στείλω πίσω και μου κάλυψαν και τα μεταφορικά (9,2 ευρώ - Registered Airmail).
      Η παραγγελία του είχε γίνει πέρυσι μέσα Σεπτεμβρίου οπότε είμαι πάνω στον χρόνο. Περιμένω τώρα να φτάσει και να με ενημερώσουν αν φτιάχνεται ή αν γενικότερα δέχονται να με καλύψουν.
      Σας ευχαριστώ και πάλι για τις προσπάθειές σας και θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη.
      +1 στο vickmall για την υποστήριξή τους μετά από μήνες από την αγορά. Δεν το περίμενα από Κινεζο-κατάστημα. Αμφιβάλλω αν άλλοι θα το έκαναν. Μένει να δούμε την έκβαση..

      Sent from my MI PAD using Tapatalk
      Καλησπέρα σας,
      Αισίως φτάσαμε στον Οκτώβριο και σήμερα πήρα το κινητό πίσω ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟ. Όλα προς το παρόν φαίνεται να λειτουργούν σωστά. Το κινητό μου το γύρισα με MUI 8 global η οποία αυτή την στιγμή κάνει αναβάθμιση. Σε ερώτημα μου προς το Vickmall τι επισκεύασαν με ενημέρωσαν με ένα απλό "it was a mainboard problem". Όπως και να έχει, 1 χρόνο μετά την αγορά μου, το Vickmall δέχτηκε-επισκεύασε-κάλυψε τα μεταφορικά για ελλατωματική συσκευή, οπότε χαλάλι του τα $10-15 που έχει ακριβότερα από ανταγωνισμό τις συσκευές που πουλάει.
    • Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Καλησπέρα σας,
      Αισίως φτάσαμε στον Οκτώβριο και σήμερα πήρα το κινητό πίσω ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟ. Όλα προς το παρόν φαίνεται να λειτουργούν σωστά. Το κινητό μου το γύρισα με MUI 8 global η οποία αυτή την στιγμή κάνει αναβάθμιση. Σε ερώτημα μου προς το Vickmall τι επισκεύασαν με ενημέρωσαν με ένα απλό "it was a mainboard problem". Όπως και να έχει, 1 χρόνο μετά την αγορά μου, το Vickmall δέχτηκε-επισκεύασε-κάλυψε τα μεταφορικά για ελλατωματική συσκευή, οπότε χαλάλι του τα $10-15 που έχει ακριβότερα από ανταγωνισμό τις συσκευές που πουλάει.
      Η επιλογή αξιόπιστου καταστήματος είναι από τα πλέον βασικά για αγορές από Κίνα, thank you @Vickmall for your support :thumbsup:
    • Ο/H Bodai έγραψε:

      Η υπηρεσία ενεργοποιείται με ενα sms (διεθνες) στην Xiaomi.
      Μην το λες

      Εγώ μιλάω με 4 άτομα καθημερινά δωρεάν :D
    • Διαφήμιση