Διαφήμιση

Redmi Note 2 - errors bugs και άλλα πολλά προβλήματα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αλλά μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; πέρασα με twrp την τελευταία DEV σε miui 8 ελπίζοντας ότι θα λύσει κάτι αλλά δεν. Σε αυτήν δεν βρίσκω το μενού που αναφέρεις. Να μπω κάπου αλλού ή να περάσω την fastboot και θα βρω το μενού αυτό εκεί; είναι λογικό με τόσα factory reset να κρατάει ρυθμίσεις; από την άλλη στο twrp κλειδώνει και ξεκλειδώνει κανονικά. Τι να πω.
    • Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αλλά μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος; πέρασα με twrp την τελευταία DEV σε miui 8 ελπίζοντας ότι θα λύσει κάτι αλλά δεν. Σε αυτήν δεν βρίσκω το μενού που αναφέρεις. Να μπω κάπου αλλού ή να περάσω την fastboot και θα βρω το μενού αυτό εκεί; είναι λογικό με τόσα factory reset να κρατάει ρυθμίσεις; από την άλλη στο twrp κλειδώνει και ξεκλειδώνει κανονικά. Τι να πω.
      Edit
      Καλημέρα και πάλι,
      Καθώς ακόμα το έχω σε αχρηστια μπορείς μήπως να με βοηθήσεις λίγο ακόμα;
      Σε ευχαριστώ
    • Αρχικά μπες στο μενού και απενεργοποίησε(αν είναι ενεργό) το πρόληψη ατυχών κλήσεων..(μέσα στο κλείδωμα & κωδικός πρόσβασης) μήπως σου την κάνει αυτό την δουλειά.

      Δες και αν ειναι ο proximity sensor κολλημένος τίποτα.. (δεν έχει σχέση με το κλείδωμα αλλά ας τα δούμε αυτά)


    • Διαφήμιση
    • Εσύ @Trinity Circle αν θέλεις πέτα το στην αυλή μου.. :hi:


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Αρχικά μπες στο μενού και απενεργοποίησε(αν είναι ενεργό) το πρόληψη ατυχών κλήσεων..(μέσα στο κλείδωμα & κωδικός πρόσβασης) μήπως σου την κάνει αυτό την δουλειά.

      Δες και αν ειναι ο proximity sensor κολλημένος τίποτα.. (δεν έχει σχέση με το κλείδωμα αλλά ας τα δούμε αυτά)
      Τα έκανα αυτά και τα δύο αλλά τίποτα. Τσέκαρα τον proximity απο το τεστ που έχει πατώντας αν θυμάμαι καλά το cpu στο πληροφορίες τηλεφώνου και όλα καλά. Πόσο κουλό πρόβλημα είναι αυτό. Και να το εμφανίζει στο άκυρο.
    • Διαφήμιση
    • Πραγματικά περίεργο... Αν σκεφτώ κάτι θα στο γράψω..


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Εσύ @Trinity Circle αν θέλεις πέτα το στην αυλή μου.. :hi:
      Εχω και εγω αυλή αλλά αν είμαι μακριά έρχομαι να το πάρω
    • Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Πόσο κουλό πρόβλημα είναι αυτό. Και να το εμφανίζει στο άκυρο.
      Πες μου λίγο το κάνει συγκεκριμένα κάποιες φορές ή όποτε τύχει;
      ΄Μην είναι hardware γι αυτό το λέω..


    • Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Δοκίμασα αλλαγή rom , δοκίμασα και την fastboot αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.
      Κάποια πρόταση;
      Back up δεν έχεις ε?

      Αν είχες τώρα θα ξέραμε αν είναι software (που δεν το νομίζω με αυτά που λες) ή hardware
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Ο/H mouxaxa έγραψε:

      Πόσο κουλό πρόβλημα είναι αυτό. Και να το εμφανίζει στο άκυρο.
      Πες μου λίγο το κάνει συγκεκριμένα κάποιες φορές ή όποτε τύχει;΄Μην είναι hardware γι αυτό το λέω..
      Το κάνει πάντα από μια μέρα και μετά. Όταν ανοίξει η συσκευή στο πρώτο ξεκλείδωμα όλα οκ. Αν κλείσει από εκεί και πέρα και κλειδώσει το τηλέφωνο δεν ανταποκρινεται πλέον το touch. Τα πλήκτρα στο πλάι οκ. Αυτά. Το μόνο που έχω σκεφτεί μόνος μου να περάσω μόνο καμία official DEV ή stable με flash tool. Ούτε με τα factory reset ούτε τίποτα δεν καταλαβαίνει. Αλλά γίνεται να είναι hardware και να το κάνει μετά από ξεκλείδωμα; να έχει πρόβλημα ο proximity μετά από το ξεκλείδωμα και να κολλάει στο ότι είναι το τηλέφωνο σε επαφή;