Διαφήμιση

Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

    • Review
    • Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Πιστεύω ότι είναι καθαρά πρόβλημα του laptop. ΑΝ μπορείς δες το με άλλο laptop.
      Και εγώ αυτό πιστεύω. Απλώς με φαίνεται περίεργο που είχα καταφέρει με το καταραμμένο το speedport να πιάνω καλή ταχύτητα και με το xiaomi pπου είναι πολύ καλύτερο δε καταφέρνω. Σκέφτομαι τι πρέπει να πειράξω στο λαπτοπ.

      =============== Φεβ 9th 2018, 11:18am ===============
      Υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε σε αυτό το ρούτερ σε τι πρώτυπο να εκπέμπει; Δηλαδή θέλω να το βάλω να εκπέμπει μόνο σε 802.11n στα 2.4ghz.
    • Καλησπέρα σας,

      έχω παραλάβει και συνδέσει το εν λόγω ρούτερ εδώ και 2 εβδομάδες αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.
      Τουλάχιστον 5 φορές τη μέρα δεν έχει ίντερνετ λέγοντας ότι ο DHCP server δεν αποκρίνεται ενώ το μόντεμ που έχω πάνω έχει κανονικά ίντερνετ. Έχω αλλάξει 2 μόντεμ και έχω τα ίδια αποτελέσματα.
      Με επανεκκίνηση στο εκάστοτε μόντεμ -παρόλο που εκείνο δουλεύει κανονικά- φτιάχνει το πρόβλημα.
      Επίσης, έχω σημαντικά χαμηλότερη ταχύτητα από το ρούτερ σε σχέση με την ταχύτητα στο μόντεμ.

      Τέλος, η εταιρεία που είμαι συνδρομητής λέει πώς η γραμμή μου είναι εντάξει.

      Έχεις κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

      Σας ευχαριστώ.
    • Κοίταξες για firmware updates;
      Έχεις beta/stable firmware;
      Πως το έχεις συνδέσει με το modem, ασύρματα, ενσύρματα...
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα παιδια, παρελαβα το xiaomi mi router 3g φαινεται πολυ καλό αλλα εχω 3 ερωτήσεις
      1) στα 5ghz ειναι πιο αργεί η ταχύτητα απο τα 2.4 ειναι λογικό αυτό?
      2) Στο μπάνιο που βρίσκεται στα 7-8 μετρά με εναν τοίχο μονο ενδιαμεσα με το ρούτερ δεν πιανει καθολου
      καλη ταχύτητα σχεδόν 1-2mbps και εχω vdsl. και με το modem router του παρόχου εχω το ίδιο θέμα στο μπάνιο αλλα νόμιζα θα έφτιαχνε με το xiaomi.
      3) Εχω συνδέσει πανω του εναν σκληρό δίσκο , τον βλεπω κανονικά απο το πρόγαμα ολα κομπλέ απλα μερικούς φακέλους που τους κάνω share πως μπορώ τα αρχεία που εχει μεσα ο συγκεκριμένος φάκελος να μπορεί να τα δει κάποιος που δεν ειναι στο τοπικό δίκτυο? Γενικά οταν κανεις εναν φάκελο share τι αλλάζει απο τους άλλους? δεν θα επρεπε να μου δίνει και ενα λινκ κατι να μπορεί να μπει οποιοσδήποτε?
      Ευχαριστώ
    • Ο/H kalergman έγραψε:

      Κοίταξες για firmware updates;
      Έχεις beta/stable firmware;
      Πως το έχεις συνδέσει με το modem, ασύρματα, ενσύρματα...
      Καλημέρα,

      κοίταξα, δεν έχει να κάνει κάποιο update. Έχω τη version 2.10.35 , είναι εκείνη που μου ήρθε με το xiaomi, το πήρα από τον Έλληνα αντιπρόσωπο. Υπάρχει νεότερη; Να βάλω κάποια άλλη;

      Το έχω συνδέσει ενσύρματα.

      Μου την έχει δώσει... Κάτι έχει το Xiaomi γιατί το μόντεμ παίζει κανονικά.
    • Παρέλαβα και εγώ το Mi Router 3.
      Το σήμα δεν το βρήκα ΤΟΣΟ δυνατό όσο περίμενα από αυτά που διάβαζα. (ψιλοαπογοητευτικό)
      Συγκριτικά με το ΖΤΕ otenet, 8+ χρόνων, είναι ΛΙΓΟ πιο δυνατό το σήμα! ! ! (σαφώς και δεν περίμενα ΛΙΓΟ !)
      (μένει να το συγκρίνω και με το ΖΤΕ ZXHN το οποίο φαίνεται να ειναι αρκετά δυνατό τελικα...)


      Σε εμφάνιση ναι είναι πολύ ωραίο.
      Κάποιος ανάφερε πως έπιανε σήμα 3 ορόφους κάτω!
      εγώ όχι στις σκάλες στο 2 σβήνει τελείως...


      Συνολικά...
      ωραίο.. ΑΛΛΑ... όχι τόσο όσο το περίμενα...
      Mi Max 3, Xiaomi Redmi Note 5 / Pro, Xiaomi Redmi 5A, Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global Version (Kate), Xiaomi Router 3, Mi Band 2, Mi Band 3, Xiaomi Smart Lamp 2, η λίστα συνεχώς μεγαλώνει ! ! !
    • Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

      @aporos μιλάς για 2,4hz η 5 Hz; Γιατί αν μιλάς για 5 είναι φυσιολογικό. Ξέρουμε ότι έχει λίγο καλύτερη ταχύτητα αλλά όχι τόσο εμβέλεια

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kotlid έγραψε:

      @aporos μιλάς για 2,4hz η 5 Hz; Γιατί αν μιλάς για 5 είναι φυσιολογικό. Ξέρουμε ότι έχει λίγο καλύτερη ταχύτητα αλλά όχι τόσο εμβέλεια

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
      Για 2.4Ghz και με ρύθμιση wall penatrate ή κάπως έτσι... (στο 5Ghz δεν πιάνει πολύ μακρυά. Δεν δοκίμασα καν ταχύτητα όμως.)
      Από ταχύτητα ΝΑΙ.. είναι καλύτερο.
      Από RANGE όμως όχι τόσο όσο περίμενα. Ελάχιστα θα έλεγα. (Συγκριτικά με τα πεπαλαιωμένα ZTE που έχω - 8χρόνων και πάνω.)
      Mi Max 3, Xiaomi Redmi Note 5 / Pro, Xiaomi Redmi 5A, Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global Version (Kate), Xiaomi Router 3, Mi Band 2, Mi Band 3, Xiaomi Smart Lamp 2, η λίστα συνεχώς μεγαλώνει ! ! !
    • Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

      Και εγώ από το σήμα ειμαι απογοητευμένος...το mini που είχα πριν τα πηγαινε πολύ καλύτερα..μέχρι και το amp με το στικάκι το δεύτερης γενιάς καλύτερα τα πάει

      Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα. Εχω στο ισόγειο ενα ασύρματο μοντεμ-ρουτερ. Αν χρησιμοποιησωαυτο το ρουτερ μπορει να λαβει ασυρματα το wifi απο το ισογειο και να το αναπαραγαγει στον 1ο;
    • Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

      Εμένα τελευταία μου κάνει ένα κουλό,ενώ το βάζω σε συγκεκριμένες συσκευές με όριο αυτό κατεβάζει κανονικά σαν μην υπάρχει όριο.
      Και το κάνει τώρα τελευταία, πριν δούλευε σωστά.

      Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Admitos έγραψε:

      Καλησπέρα. Εχω στο ισόγειο ενα ασύρματο μοντεμ-ρουτερ. Αν χρησιμοποιησωαυτο το ρουτερ μπορει να λαβει ασυρματα το wifi απο το ισογειο και να το αναπαραγαγει στον 1ο;
      τι router έχεις στο ισόγειο;