Διαφήμιση

Xiaomi Mi WiFi 3 - Xiaomi Router 3 Smart WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM

    • Review
    • Xiaomi

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλημερα σε όλους,
      Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο mi router 3 και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να το λειτουργήσω σαν wifi repeater.
      Αρχικά προσπάθησα μέσω της εφαρμογής όπου μόλις βάζω τον κωδικό του ασύρματου δικτύου που θέλω να συνδεθεί το router μου βγάζει το μήνυμα couldn't save settings.
      Στη συνέχεια προσπάθησα μέσω της ip του router και πάλι τίποτα. Το άλλαξα firmware (από κινεζικό σε αγγλικό) αλλά τα ίδια.
      Τώρα έχω συνδεδεμένο σαν wired repeater και δουλεύει κανονικά.
      Έχει τύχει σε.κανεναν άλλο?
      Υ.Γ Ο τύπος που το πήρα μου φάνηκε λιγάκι....περίεργος,οπότε δεν θα το απεκλεια να έχει απλά πρόβλημα σαν ρούτερ
    • Καλησπερα αν μπορειτε απαντηστε εδω η πειτε μου σε ποιο νημα να το διαβασω, μολις αγορασα το ρουτερ το κανω ασυρματο repeater και η ταχυτητα ειναι πολυ χαμηλη(1.5mbps) σε εσυγκριση με το μοντεμ(11.5mbps) απο οπου παιρνει ασυρματα το σημα, για να βοηθησω τα δοκιμασα πολυ κοντα και το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, παραλληλα δοκιμασα και ενα ρουτερ tenda το οποιο ειχε ταχυτητα σχεδον ιδια με το μοντεμ, ΥΠΑΡΧΕΙ κατι που δεν κανω σωστα; Η εκδοση ειναι η Version 2.10.35 (αγορασμενο απο you.gr) ευχαριστω πολυ.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Tasosx έγραψε:

      Καλησπερα αν μπορειτε απαντηστε εδω η πειτε μου σε ποιο νημα να το διαβασω, μολις αγορασα το ρουτερ το κανω ασυρματο repeater και η ταχυτητα ειναι πολυ χαμηλη(1.5mbps) σε εσυγκριση με το μοντεμ(11.5mbps) απο οπου παιρνει ασυρματα το σημα, για να βοηθησω τα δοκιμασα πολυ κοντα και το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, παραλληλα δοκιμασα και ενα ρουτερ tenda το οποιο ειχε ταχυτητα σχεδον ιδια με το μοντεμ, ΥΠΑΡΧΕΙ κατι που δεν κανω σωστα; Η εκδοση ειναι η Version 2.10.35 (αγορασμενο απο you.gr) ευχαριστω πολυ.
      Στο αντίστοιχο πρόβλημα που είχα, έβαλα χειροκίνητα ένα ταβάνι ταχύτητας κουλό (τυπου 10000000000mbps) και δουλευει κομπλέ έκτοτε.
      Anyone can be a cynic. Dare to be an optimist.
    • Καλησπερα,
      @rackal να σε ευχαριστήσω αρχικά για την απάντηση σου αλλά αυτό που θέλω είναι στην ουσία να το συνδέσω ασύρματα με το μοντεμ-ρουτερ του παρόχου μου. Wifi repeater δηλαδή.
      Ακριβώς κάτω απ την απάντηση σου ο @Tasosx μάλιστα το συνδέει ασύρματα! Και είμαι βέβαιος ότι γίνεται καθώς υπάρχει η επιλογή τόσο στο interface του mirouter οσο και στην εφαρμογή! Άσχετα αν εγώ δεν μπορώ να το.κανω!! Αχαχαχχα
      Ίσως να έχει κάποιο θεματακι για αυτό και να το πουλησε ο προηγουμενος.
    • Ο/H atenza έγραψε:

      Καλησπερα,
      @rackal να σε ευχαριστήσω αρχικά για την απάντηση σου αλλά αυτό που θέλω είναι στην ουσία να το συνδέσω ασύρματα με το μοντεμ-ρουτερ του παρόχου μου. Wifi repeater δηλαδή.
      Ακριβώς κάτω απ την απάντηση σου ο @Tasosx μάλιστα το συνδέει ασύρματα! Και είμαι βέβαιος ότι γίνεται καθώς υπάρχει η επιλογή τόσο στο interface του mirouter οσο και στην εφαρμογή! Άσχετα αν εγώ δεν μπορώ να το.κανω!! Αχαχαχχα
      Ίσως να έχει κάποιο θεματακι για αυτό και να το πουλησε ο προηγουμενος
      Ναι γίνετε το εχω συνδέσει και εγω ασύρματα το ειχα καένει απο το κομπιούτερ μου με μετάφραση απο google
    • καλησπερα μολις παρέλαβα το 3g αλλα έχω ένα θέμα στο σετάρισμα, πως κάνω το μοντεμ του οτε να δίνει ip στο ρουτερ? κάπως πρέπει να γίνει η γέφυρα σωστά? έκλεισα το wlan kκαι το dhcp στο μοντεμ του οτε αλλα και παλι δεν βρισκει ιντερνετ το ρουτερ... τα έχω μπερδέψει νομίζω καμια βοήθεια..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H daksaopoulos έγραψε:

      καλησπερα μολις παρέλαβα το 3g αλλα έχω ένα θέμα στο σετάρισμα, πως κάνω το μοντεμ του οτε να δίνει ip στο ρουτερ? κάπως πρέπει να γίνει η γέφυρα σωστά? έκλεισα το wlan kκαι το dhcp στο μοντεμ του οτε αλλα και ρο smz παλι δεν βρισκει ιντερνετ το ρουτερ... τα έχω μπερδέψει νομίζω καμια βοήθεια..
      κοίτα αν μπαίνουν σε bridge αλλιώς μιας και έκλεισες dhcp κλπ, βάλε στο xiaomi στατική wan ip ..192.168.Χ.Χ .
      Για dmz τι λετε..?
    • [spoiler][/spoiler]


      Ο/H drdedus έγραψε:

      Ο/H daksaopoulos έγραψε:

      καλησπερα μολις παρέλαβα το 3g αλλα έχω ένα θέμα στο σετάρισμα, πως κάνω το μοντεμ του οτε να δίνει ip στο ρουτερ? κάπως πρέπει να γίνει η γέφυρα σωστά? έκλεισα το wlan kκαι το dhcp στο μοντεμ του οτε αλλα και ρο smz παλι δεν βρισκει ιντερνετ το ρουτερ... τα έχω μπερδέψει νομίζω καμια βοήθεια..
      κοίτα αν μπαίνουν σε bridge αλλιώς μιας και έκλεισες dhcp κλπ, βάλε στο xiaomi στατική wan ip ..192.168.Χ.Χ .Για dmz τι λετε..?
      καλησπερα μολις παρέλαβα το 3g αλλα έχω ένα θέμα στο σετάρισμα, πως κάνω το μοντεμ του οτε να δίνει ip στο ρουτερ? κάπως πρέπει να γίνει η γέφυρα σωστά? έκλεισα το wlan kκαι το dhcp στο μοντεμ του οτε αλλα και ρο smz παλι δεν βρισκει ιντερνετ το ρουτερ... τα έχω μπερδέψει νομίζω καμια βοήθεια..

      Ο/H drdedus έγραψε:

      κοίτα αν μπαίνουν σε bridge αλλιώς μιας και έκλεισες dhcp κλπ, βάλε στο xiaomi στατική wan ip ..192.168.Χ.Χ .Για dmz τι λετε..?
      OK ευχαριστώ! Βρήκα την λύση.. Έβαλα τους κωδικούς του ΟΤΕ στο router pppoe και από εκεί και πέρα όλα καλά..
    • Το vpn σας δουλεύει?
      Με το που συνδεθεί χάνω ping και πρόσβαση στο router ακόμα και απο wan side.. 3g/4g .
      Δήλωσα και δυο συσκευές να βγαίνουν μόνο από vpn αλλά και εκεί τα ίδια.
    • Διαφήμιση
    • καλησπερά σε όλους, το vpn σε απαντηση στον αποπανω σε μενα δουλευει κανονικα αλλα έχω ένα αλλο προβλημα τις τελευταιες μέρες.. μερικα site ενω ανοιγουν κανονικα ας πουμς απο το κινητο δεν ανοιγουν με τιποτα σαν να μην υπαρχει ιντερνετ απο το λαπτοπ. πολυ περιεργο γιατι συμβαινει με μερικα και οχι ολα τα σαιτ.. γνωριζει κανεις τιποτα..